Sendikacılığın Edebi Çizgisinde Kalabilmek Zor mu?

Misyonu Din görevlilerine hizmet verip onların uzanan eli, gören gözü olan Sendikacılığın da bir raconu edebi vardır...

Sendikacılığın Edebi Çizgisinde Kalabilmek Zor mu?

Misyonu Din görevlilerine hizmet verip onların uzanan eli, gören gözü olan Sendikacılığın da bir raconu edebi vardır...

05 Haziran 2015 Cuma 14:46
Sendikacılığın Edebi Çizgisinde Kalabilmek Zor mu?
 
DiNiHABERLER.COM / öZEL iÇERiK


Dinihaberler.com
olarak sitemizde aynı amaç  ve vizyonu hedef  edinerek  sendikalarla birlikte din görevlilerine hizmet verdik. Ne mutlu ki Türkiye de demokratik sendika haklarına sahip ve en fazla sendikalaşmış bir kurum olmanın gururu içerisindeyiz. Bizler bu platformlardan sizleri sendikalarla buluşturan yüzlerce haberler yaptık. Din görevlileri, sendika ve kadim kurumumuz Diyanet İşleri üçgenini buluşturan özgür sesiniz olduk. Doğruları ve yanlış anlaşılmaları birlikte tespit edip objektif bir habercilik ilkesi benimsedik. Din görevlilerinin yararına olan bütün çalışmaları değerli sendikalarla aynı heyecanı ve inancı taşıyarak paylaştık bununla beraber faydalı olmayacağını düşündüğümüz ve okurlarımızca da itibar edilmeyen haberleri eleştirmeyi de özgür haber anlayışı içerisinde dile getirmeyi, kendimize vazife bildik. Haklının yanında şer gördüğümüz şeylerin de  karşısında yer almayı hedefledik. Kimseye yaranmak ve koltuçuluk yapmak adına asılsız habercilik yapmadık. 
 
Şimdi ne yazık ki;  aynı yolda ortak duygularla haraket ettiğimiz kimseler eleştirilmeye gelemeyerek talihsiz açıklamalarla haber sitemizi hedef alan telaşeli söylemleriyle kamoyunda algı operasyonu yapmaya çalışıyorlar. Kurulduğu andan bu yana misyonunu ve çizgisini degiştirmeyen cesur ve tarafsız haber anlayışımıza yönelik basiretsiz saldıralara itibar etmiyoruz fakat sergilenen bu olumsuz tavırları okurlarımıza yapılmış bir hakaret addettiğimiz için lisan-ı uslüple cevap vermeyi uygun gördük.
 
Elbette ki Diyanet İşleri Başkanlığı ile birlikte Din görevlilerinin ortak sesi olan yetkili sendikanın son günlerdeki yoğun faaliyetlerine okurlarımızı bilgilendirmek adına fazla yer vermek durumunda kalıyoruz. Din görevlilerinin işini kolaylaştıracak yenilikler, onları mutlu kılan gelişmeler okurlarımız kadar bizleri de memnun etmiştir. Bu bilinçle sizlere  en hızlı bir şekilde sunduğumuz haberlerimizi, yetkili sendikaya yaranmak ve övmek olarak görenler, o küçük dünyalarında kendi görüş alanları gibi dar düşünenlerdir. Yardıma ihtiyaç duydukları her anlarında imdadına koştuğumuz kimselerin şimdi bu nankör tutumlarına anlam verememekteyiz. Bu panik hareketlerinin ve üyelerini sitemizden  korku içinde uzaklaştırmak istemeleri demokratik ve özgür bir sendika anlayışından uzaklaştıklarının göstergesidir.  Biz bu saatten sonra kimseye sendikacılığı ögeretecek değiliz.  Sendikacılığın edebine uyulması yeterlidir. Çizgisinden ayrılan ve kaybolan üyelerin verdiği telaşın faturasını birilerinden çıkarmak isteyenleri edepli ve saygın bir sendikacılığa davet ediyoruz...
 
Bizlere güvenerek yıllarca zirveye taşıyan siz değerli  okurlarımıza en doğru ve tarafsız haberi en hızlı ve en güvenilir bir şekilde sunmaya devam edeceğiz.  Her zaman bizimle olan okurlarımıza gösterdikleri teveccühlerinden dolayı teşekkürü bir borç biliriz...
 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
fikrethoca 2015-06-05 15:51:00

Ben bu yazıyı üstüme almadım çünkü muhataplardan biri değilim ama bir cevap yazmayı gerekli gördüm. Diyanet-Sen'de ilçe temsilciliği ve kısa bir dönem il yönetim kurulu üyeliği görevinde bulundum. Gördüğüm lüzum üzerine istifa ettim ve şu anda hiçbir sendikaya üyeliğim yok. Mevcut sendikal görüntü devam ettiği sürece de hiçbir sendikaya üye olmayı düşünmüyorum. Asıl konuya gelince. Sizin tarafsız olduğunuza ve erdemli bir yayıncılık yaptığınıza asla inanmıyorum. Bunu sitenizi takip ettiğim bunca sürede edindiğim bilgilerden rahatlıkla söyleyebiliyorum. Bildiğim kadarıyla siz dört kişisiniz. İşinize gelen yorumları yayımlayıp işinize gelmeyene sansür uygulamanızdan tutun da hiç gereği yokken ettiğiniz hakaretler ve takındığınız kabadayı tavırlar bir din görevlisine hiç mi hiç yakışmıyor. Yanlış yaptığınızda alttan alıp özür dileme erdemini bile gösteremiyorsunuz. Sanıyorsunuz ki her şeyden sizin haberiniz var, sizden başka kimse bir şey bilmiyor. Tarafsız olup hakkaniyetli iş yapın.

Avatar
MustafaBARSAMOGLU 2015-06-05 15:54:46

Sendika mi o ne oluyor birader.Once birileri onu anlatsin hele! Körler sagirlar birbirini agirlar.

Avatar
Mehmet 2015-06-05 16:24:32

Diyanet Sen e sesleniyorum. Rotasyon hususunda biraz daha gayret bekliyoruz.Naki sınavları, eskiden olduğu gibi diyanet tarafından hazırlanmalı. Şehir içi sınırları dâhilinde(ilçeler ve köyler dâhil) özgür hareket etmek istiyoruz. İki namaz arasında veya yatsıdan sonra müftüye ulaşmak zorunda kalmak istemiyoruz. Komşu köydeki anneme ziyareti bile izin alarak gitmek istemiyorum. Velev ki müftümüze ulaşamadım, hırsız gibi annemi ziyaret etmek istemiyorum. Hicap duyuyorum. Yanlış anlaşılmasın, müftümüz çok iyi bir idareci ve anlayışlı bir insan. Müftüyü de, görevliyi de zor durumda bırakmayacak bir çözüm bulunmalı.

Avatar
kartal 2015-06-05 17:12:03

Sendikacılık Diyanet Camiasından acilen kaldırılmalı.içimizdeki ditbe fesat ve tefrikanın tek sebebi SENDİKACILIKKK.

Avatar
ahıkalan 2015-06-07 14:11:54

Din görevlilerine en şık ve doğru olduğu veçhile partiler üstü Din görevlileri olarak değil de oy potansiyeli gözüyle bakıldıkça sendikacılık/tefrikacılık Diyanetten kaldırılamaz! Çünkü her zaman birilerinin iştihasını kabartıyorlar. Kaldı ki bu sendika tefrikacılığını bu güzide kurumdan kaldıracak bir babayiğit de kolay kolay meydana çıkamaz! Allah sonumuzu hayreyleye...