Yapılana kör, açıklamalara sağırlar

EYMEN NEZiR / DiNiHABERLER.COM Ticari hayatta firmalar arasındaki rekabet ürünlerin kalitesinin artmasına fiyatlarının ise düşmesine sebep olmaktadır. Bu durumdan en çok müşteriler yani bizler faydalanmaktayız. Ticari hayatımızda olduğu gibi, siyasi ha

Yapılana kör, açıklamalara sağırlar

EYMEN NEZiR / DiNiHABERLER.COM Ticari hayatta firmalar arasındaki rekabet ürünlerin kalitesinin artmasına fiyatlarının ise düşmesine sebep olmaktadır. Bu durumdan en çok müşteriler yani bizler faydalanmaktayız. Ticari hayatımızda olduğu gibi, siyasi ha

02 Şubat 2015 Pazartesi 08:30
Yapılana kör, açıklamalara sağırlar
EYMEN NEZiR / DiNiHABERLER.COM

Ticari hayatta firmalar arasındaki rekabet ürünlerin kalitesinin artmasına fiyatlarının ise düşmesine sebep olmaktadır. Bu durumdan en çok müşteriler yani bizler faydalanmaktayız. Ticari hayatımızda olduğu gibi, siyasi hayatımızda da iktidar partisi ile muhalefet partileri arasında, daha nitelikli hizmetlerin üretilmesi için bir rekabetin olmasını ve üretilen hizmetlerden daha fazla insanın faydalanmasını bekleriz. Mesela, Siyasi ve kişisel özgürlüklerin artması, ekonominin gelişmesi, toplumun refah seviyesinin yükselmesi, eğitim sisteminin iyileştirilmesi gibi daha pek çok konu sayabiliriz.

Ülkesini ve içinde yaşadığı toplumun geleceğini düşünen bir siyasetçi için bazen muhalefette olmak, yolunda gitmeyen bir takım işlerin düzeltilmesi ve daha iyi hizmetlerin üretilmesi için bir şanstır.

Oysa bu gün yaşanan siyasi rekabet ve çekişmeler topluma fayda sağlamaktan ziyade, toluma zarar vermekte, milletin değerleri ile çelişmektedir. Muhalefet partileri olur olmaz her şeye muhalefet etmekten vaz geçip, topluma fayda sağlayacak konularda üretilecek hizmetlerin daha kaliteli olması için projeler sunmalıdır. Fakat ülkemizdeki muhalefet faydasız işlerle meşgul olmaktan, toplumu yanlış yönlendirmekten daha nitelikli hizmetlerin üretilmesi için çalışmaya veya iktidarı çalıştırmaya fırsat bulamıyor!

Milletimizin siyasetçilerden beklediği toplumdaki kutuplaşmaları körükleyerek, toplumu bir birine düşürmek değildir. Toplumun muhalefet partilerindeki siyasetçilerden beklediği yeni projeler üreterek iktidar partisinin daha nitelikli hizmet üretmesini sağlamaları ve toplumsal refahın üst seviyelere çıkarılması için çaba sarf etmeleridir.

Siyasetçilerimizin dar çekişmelerden ve çıkar çatışmalarından sıyrılarak kafalarını kaldırmaları dünyada neler olup bittiğine bakmaları gerekir.

Ülkemiz ve milletimiz adına kurumlarımız ve sivil toplum kuruluşlarımız ne tür hizmet üretmektedir? Farklı coğrafyalarda yaşayan Müslümanların ve mazlumların dertlerine derman olabilmekte midir?

Türkiye Diyanet Vakfı gibi sivil toplum kuruluşlarının sunduğu hizmetlerin ülkemize katkıları nelerdir? Dünyanın farklı coğrafyalarında yaşayan Müslümanlar ümitlerini Türkiye’ye neden bağlar? Dünya Müslümanları ümmetin birlik ve beraberliğini sağlayacak ülke olarak neden Türkiye’yi görmektedir?

Bir vekil siyasi geleceğini ve bireysel çıkarlarını bir kenara bırakarak bu konuları düşünmelidir. Bireysel çıkar ve menfaatlerini, ülkenin ve milletin menfaatlerinin üstünde de görmemelidir.

Siyasi geleceğini milletin geleceğinin üstünde tutan bazı vekiller, hizmet üreten kurumları ve STK’ları araştırsa belki bilgi sahibi olur ve olur olmaz kişilerin yönlendirmelerine maruz kalmazlardı.

Son yıllarda önemli projelere imza atan ve ürettiği hizmetlerle adından söz ettirmeye başlayan ve bir sivil toplum kuruluşu olan Türkiye Diyanet Vakfı iki vekilin ilgi alanına girmiş! Yanlış anlamayın üretilen hizmetleri daha iyi seviyelere taşınması için değil, gündelik çekişmelerin içine Türkiye Diyanet Vakfı’nı da çekmek için.

Bu vekillerden biri CHP’li İhsan Özkes, diğeri MHP’li Özcan Yeniçeri son yıllarda Türkiye Diyanet Vakfı hakkında olur olmaz konularda bol bol soru önergesi vermektedirler. Bilmiyorlar ki Türkiye Diyanet Vakfı bir sivil toplum kuruluşu ve her hangi bir kamu kurumuna bağlı da değildir. Anlaşılan vekiller vakfın bu durumunu araştırma ihtiyacı da hissetmemişler. Sorulardan anlaşıldığına göre de birileri “ucuz habercilik” yapmak adına bir takım sorular hazırlayıp bu vekillerin ellerine tutuşturmuş gibi!

En son sorulan sorulardan birinde yine üretilen hizmetler görmezden gelinerek, Türkiye Diyanet Vakfı hakkında ve yöneticileri hakkında sorular sorularak algı yönetimi yapmaya çalışmışlar. Tabi bu sorular hiç bekletilmeden “muhabircikler” tarafından “gazeteciklerinde” haber yapılarak gündem oluşturulmaya ve algı yönetimi derinleştirilmeye çalışılmış!

Basireti açık, kadirşinas milletimiz araştırmacı bir gazetecinin sonuca bağlanan bir dava hakkında gerekli bilgileri, gerekli mercilerden alabileceğini, muhalefet partisi mensuplarının soru önergelerinden yapılan haberlerin kabak tadı verdiğini artık gayet iyi bilmektedir. Hatta sorulan soruların cevaplarının bu “muhabircikler” tarafından haber yapılmadığını da, soruları soran ile soruları haberleştirenlerin art niyetlerini ayan beyan ortaya koyduğunu da...

Milletimiz iyi bilmelidir ki bu kurumlar ne iktidar partisinin ne de muhalefet partisinindir. Bu kurumlar milletin kendisinindir. Gelecek kaygısına düşmüş zavallıların cevaplanan soruları temcit pilavı gibi tekrar tekrar soru önergesi olarak vermesi ve ilişkide oldukları “muhabirciklerin” bu soruları haber yapması milletimizin algısını ve iyilik duygusunu değiştiremeyecektir.

Bu millet kimin ne amaçla çalıştığını gayet iyi bilmektedir. Bu satırlarda vurgulamak istediğim şey ise diyanet camiasında görev almış hatta müftülük yapmış olan, Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ile Mustafa Sarıgül arasındaki kavgada da adı geçen ve gayri etik bir çok davranışı hala açıklayamayan CHP’li İhsan Özkes’in yıllarca içinde çalıştığı kurumu itibarsızlaştırmaya çalışması ve milletin iyilik duygusunu köreltmek için türlü gayretlerin içinde olması kişiliğinin bir göstergesidir.

Dünyanın neresinde olursa olsun bir vatandaşımız Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin resmi web sayfasındaki http://www.tbmm.gov.tr/develop/owa/yazili_soru_sd.sorgu_baslangic’linkinden sorulan tüm sorulara ve cevaplarına ulaşabilmektedir.

Bu kurumlarla ve üretilen hizmetlerle uğraşanları milletimizin vicdanına ve bu kurumların yardım ulaştırdığı kişilerin dualarına havale ediyorum.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
kamil özler 2015-01-31 16:28:48

haberlerinizi önem vererek takip ediyorum ancak bazen samimiyetten ve objektiflikten uzak kalıyorsunuz.chp ve mhp li vekillere getirebildiğiniz eleştirileri,yeri geldiğinde akp li vekillere de uyguladığınız gün daha inandırıcı olacağınız kanaatindeyim.daha dün tüm diyanet camiasına meclis kürsüsünden saydıran bir akp liye hiç bir eleştiriniz olmadı. nedenini merak ediyorum

Avatar
yalnız imam 2015-01-31 20:33:47

Nedeni ortada . devlet yalakaligi. Objektivite falan yok

Avatar
personel 2015-01-31 21:34:08

başlığa göre cevap vermek gerekirse diyanet ilk önce her yıl umreye, hacca giden görevlileri bir temizlesin. yurt dışına bir kaç defa gidenleride temizlesin... koskoca camia bir kaç kişinin tekelinde değil. bu camiada onbinlerce çalışan mevcut fakat işin kaymağını bir kaç kişi yiyor... bir imam on defa umre görevlisi oluyor bir başka imam iki, üç defa yurt dışı görevine gidiyor diğer onbinlerce imamlar onları seyerediyor... işte diyanet ilk önce bunları bir bir temizlesin...

Avatar
bir dost 2015-01-31 21:42:06

yazı çok uzun okumadım ama başlığa bakılırsa bir hayli dikkat çekici... bence diyanet ilk önce bir camiye 25- 30 çöreklenen imamları temizlesin... nerdeyse beşikten mezara aynı camide görev yapma sitemi gibi bir şey bu. diyanet ilk önce bunları tek tek temizlesin. özellikle merkez camileri imamların tabulu malı değil, kenarda köyde binlerce gariban imamların olduğunu diyanet bir hatırlayıpta bu rotasyon işine bir adalet sistemi getirsede herkes bu yasadan istifade etseler..

Avatar
BİR TDV SEVENİ 2015-02-01 21:03:47

MAALESEF TÜRKİYE DİYANET VAKFI YANLIŞ KİMSELERİN ELİNDE. MÜFTÜLÜK DÖNEMİNDE TDV NA BİR ŞEY KAZANDIRMAYAN, ÖZEL DERNEKLERLE ÇALIŞIP VAKFI DEVRE DIŞI BIRAKAN VAKFIN 2 NUMARALI ŞAHSI, BU GÜN VAKIF ADINA AHKAM KESİYOR. VAKFIN BU ŞAHISTAN TEMİZLENMESİ LAZIM.

Avatar
MERSİNLİ 2015-02-01 21:18:48

BİR TDV. Bahsettiğin şahıs, mazhar bilgin mi? mersinde müftülük yaptığı dönemde vakfı devre dışı bırakıp derneklerle çalışmışdı.

Avatar
doğrucu 2015-02-02 20:05:23

İhsan ÖZKES mi onu da adam yerine koyup da dinleyen mi var. boş verin ödsün dursun belki masonlara yaranabilir. nasıl olsa cennetten ümidini kesmiş.