Zemzem suyunun kaynağı bulundu

Araştırmalar zemzemin ana damarlarından birinin kaynağının Taif kenti olduğunu söylüyor.

Zemzem suyunun kaynağı bulundu

Araştırmalar zemzemin ana damarlarından birinin kaynağının Taif kenti olduğunu söylüyor.

08 Aralık 2014 Pazartesi 08:01
Zemzem suyunun kaynağı bulundu
banner283

Zemzemin kaynağını oluşturan bu ana damarlardan birisinin Taif kentini çevreleyen bu dağlara yağan yağmurlardan oluştuğu ifade edilmektedir. Nitekim bu kentin hergün yağış aldığı ve ikliminin de çok serin olduğu bilinmektedir.

Araştırmalar zemzemin ana damarlarından birinin kaynağının Taif kenti olduğunu söylüyor. Zemzemin kaynağını oluşturan bu ana damarlardan birisinin Taif kentini çevreleyen bu dağlara yağan yağmurlardan oluştuğu ifade edilmektedir. Nitekim bu kentin hergün yağış aldığı ve ikliminin de çok serin olduğu bilinmektedir.

Mekke'ye 100-120 km uzaklıkta bulunan Taif kenti, dağlar arasında bulunan güzel bir yerleşim merkezidir. Buraya genellikle her gün yağmur yağmaktadır. Serin bir havası vardır. Kış aylarında kar yağdığı zamanlar bile olmaktadır. Üzümleri, nar ağaçları, zakkumları ve çeşit çeşit çiçekleri ile ünlüdür. Arılar dünyanın en güzel ballarını bu topraklarda yapmaktadırlar. Taif, cenneti andıran bir yerdir. Asırlardan beri Mekke’nin ileri gelenlerinin burada yazlık evleri olmuştur. Yazın sıcak günlerinde burasının tercih edilmesinin nedeni bu ılıman iklimi nedeniyledir.

Dolayısıyla bugün Mekke'ye bu kadar yakın mesafedeki Taif’in görmezlikten gelinmesinin, bütün bilimsel gerçeklerin gizlenerek hala zemzeme gizemler atfedilmesinin ve bu zemzemin kaynağının bilinmediğinin ifade edilemesinin, bilimsel bulgulara ve ilmi gerçeklere ters olduğu anlaşılmaktadır.

Kabe etrafından yapılan otel inşaatları sırasında zemzemin geldiği su damarlarına zarar verildiği gerekçesi ile bu otel inşaatlarının durdurulduğu bilinmektedir. Otel inşaatında çalışan mühendisler bunu itiraf etmişlerdir. Bunu gizlemek artık mümkün değildir. Bu itibarla, o gün tespit edilmiş bu zemzem damarlarının, şimdi ise yerlerinin bilinmediğinin ve zemzemin kaynağının “cennet” (!) olduğunun kamuoyuna deklare edilmesi bize pek ikna edici görünmemektedir.

Bu nedenle artık bu gerçeklerin insanlara açıklanmasının zamanı gelmiştir. Bu gerçeklerin artık dünya kamuoyu ile paylaşılması gerekmektedir. Bu konuda yazıp çizen ve sorumluluğu bulunan yetkililerin göreve davet edilmesi gerekmektedir. Hala “zemzemin kaynağı cennettir” şeklinde efsanelerle ve masallarla İslam dünyasının oyalanmamasının ve uyutulmasını mantığı nedir anlamak güç görünmektedir. Günün birinde bütün hakikatler ortaya çıktığında mahcup olmak istemeyenlerin artık bu gerçekleri müslümanlara açıklamalarının vakti gelmiş ve geçmektedir.

Özetle, zemzemin kaynakları bellidir ve ana damarlarından birisi Taif’i çevreleyen o dağlardır. Diğer damarlarının da yetkililerince bir an önce açıklanması gerekmektedir. Bunu söylemekle zemzemin kutsallığına hiçbir gölge düşmeyeceği de bilinmelidir. Zemzem, yine kutsal zemzem olarak kalacaktır. Bunda korkulacak bir durum olmasa gerektir.Grup sayfamız İçin  

DİNİ HABERLER  

NOT: Değerli Okuyucularımız! 

Haberlerimizi alıntılayıp yayınladığınız zaman, sitemizi link verip kaynak olarak gösterebilirsiniz. Biz dinihaberler.com olarak ülkemizde ve dünyada gerçeğin sesi olmaya, ileri demokrasiyi, meritokrasiyi, insan haklarını, özgürlükleri ve hukukun üstünlüğünü savunmaya sonuna kadar devam edeceğiz.

Biz hiç bir kurum ve kuruluşa bağlı olmayan, gücünü tamamen özgürlüğünden alan, sivil, bağımsız, tarafsız ve özerk bir haber sitesiyiz. Bize bu teveccühü göstererek kısa zamanda internet haberciliğinde ilk sıralara yerleşmemizi sağlayan siz değerli takipçilerimize en derin selam, saygı ve hürmetlerimizi sunuyoruz.

Teşekkürler... dinihaberler.com
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Eski imam 2014-12-08 09:35:52

Çok farklı, bıçak sırtı ve üzerinde gümbürtülerin kopacağı bir yazı. Ancak aynı zamanda çok doyurucu olmayan bir yazı. Çünkü Zemzem Taif'ten geliyorsa, bunun ilmi ve resmi belgesinin olması gerekir. NOT: YAZILARDA MÜKERRER PARAGRAF KULLANMASANIZ NE KADAR GÜZEL OLACAK. Bunu bir eleştiri gibi algılamayın, sitenizin takip edildiğinin bir delili sayın. Hayırlı çalışmalar.

Avatar
feraset 2014-12-08 14:55:10

Saçmalamanın bir anlamıyoktur artık. Sen alttan yolbulup gidibmi geldinki masal,hikaye gibi lüzumsuz kelimeleri kullanıyorsun. İspat edemediğin herşey saçmadır, masal ve hikayedir. Bugün Kuran sesiyle,çan sesine değişik tepki gösterdiği ilim adamlarınca ispatlanmış bir gerçek var. Önce sen bunun böyle olduğunu isbat et sonra konuş.Ayrıca dediğin gibi taif gelsebile bu Cennetten geldiğini yalanlamazki,bilakis kuvvet verir.

Avatar
emin yavuzyiğit 2014-12-08 17:26:31

Zemzem suyu kaynağından daha ziyade işlevsel fonksiyonu ve insana kattığı değer önemlidir. bu yazıyı kaleme alan doğru yerden konuya bakmış olduğu kanısındayım Allah razı olsun

Avatar
EROL KARA 2014-12-08 21:51:05

Cahilliğin ve inançsızlığın buram buram koktuğu bir yazı okudum. Aynen Miraca yükselen bir peygambere inanmayan müşrikler gibi,, Hacer ül esved için göktaşı diyen inançsızlar gibi zemzemi Taiften getirmeye kalkan cahil bir zihniyet. Yazık çok yazık.. Allah c.c kudretine inanmayan günümüz cahili bir kalem... Bazıları zemzemin Kuranda olmadığı bahisler bir başka yerden vurur. Oysa bir çok bilmediklerimiz peygamberler kanalı ile aktarılır. Hiç inandırıcı olmayan yazı. ZEMZEM CEBRAİL AS.IN ORTAYA ÇIKARDIĞI MEKKE'NİN BİR MUCİZE KENT OLMASINA YOL AÇAN ALLAH'TAN BİR LÜTUFTUR.

Avatar
Eski imam 2014-12-09 10:41:52

Sn. Editör, gümbürtü kopacağını söylemiştim. Barika-i Hakitat'ın ortaya çıkması için, haberin tekrar başa alınmasında fayda olduğuna inanıyorum.

Avatar
celal1 2014-12-09 11:14:49

Hem birinci fıkrada diyor: وَاِنَّ مِنَ الْحِجَارَةِ لَمَا يَتَفَجَّرُ مِنْهُ اْلاَنْهَارُ

Bu fıkra ile dağlardan nebean eden Nil-i Mübarek, Dicle ve Fırat gibi ırmakları hatırlatmakla, taşların evamir-i tekviniyeye karşı ne kadar hârika-nüma ve mu'cizevari bir surette mazhar ve müsahhar olduğunu ifham eder ve onunla böyle bir manayı müteyakkız kalblere veriyor ki: Şöyle azîm ırmakların elbette mümkün değil, şu dağlar hakikî menbaları olsun. Çünki faraza o dağlar tamamen su kesilse ve mahrutî birer havuz olsalar, o büyük nehirlerin şöyle sür'atli ve kesretli cereyanlarına müvazeneyi kaybetmeden, birkaç ay ancak dayanabilirler. Ve o kesretli masarıfa karşı galiben bir metre kadar toprakta nüfuz eden yağmur, kâfi vâridat olamaz. Demek ki, şu enharın nebeanları, âdi ve tabiî ve tesadüfî bir iş değildir. Belki pek hârika bir surette Fâtır-ı Zülcelal, onları sırf hazine-i gaybdan akıttırıyor.

Avatar
celal2 2014-12-09 11:15:19

İşte bu sırra işareten bu manayı ifade için hadîste rivayet ediliyor ki: "O üç nehrin herbirine Cennet'ten birer katre her vakit damlıyor ve ondan bereketlidirler." Hem bir rivayette denilmiş ki: "Şu üç nehrin menbaları Cennet'tendir." Şu rivayetin hakikatı şudur ki: Madem esbab-ı maddiye, şunların bu derece kesretli nebeanına kabil değildir. Elbette menbaları, bir âlem-i gaybdadır ve gizli bir hazine-i rahmetten gelir ki, masarıf ile vâridatın müvazenesi devam eder.
Sözler ( 250 )

Avatar
celal3 2014-12-09 11:26:00

risale nur külliyatında geçiyor. Herşeyi maddede arayanların akılları gözlerindedir, göz ise maneviyatta kördür.
Mektubat ( 473 )