Başakşehir'in Din Gönüllülerinden faaliyet
Facebook Sayfamız için  

Kuran-ı Kerim'de Necm suresinde geçen bu ayetlere binaen “Ve şüphesiz ki, insan için kendi çalıştığından başkası yoktur. Ve elbette ki, çalışmasını yakında görecektir. Sonra (onun çalışması) en tamam bir mükafat ile mükafatlandırılacaktır. Ve şüphe yok ki, en son gidiş Rabbinedir.” (Necm suresi 39-42) ayetlerini rehber edinen Cami UZMAN İMAM HATİB’İ Emin YAVUZYİĞİT  ve MÜEZZİN-KAYYIM Osman AKDENİZ  bu yolda gayret göstermeye devam ediyorlar.

Sitemizin İlahiyatçı yazarlarından da olan İmam Yavuzyiğit yaptığı açıklamada; ''Birlik, beraberlik, kurtuluş ve  kardeşliğin simgesi olan Peygamber Efendimiz (SAV)’in hayatını anlatan 2000 adet kitap dağıtıldı. Cemaatten iyi manada ciddi tepkiler alındı. Cemaat, bu birlik ve beraberlik, sevgi ve kardeşliğin pekiştirilmesidir dediler. Tarihini ve geçmişini bilmeyen insanlar, geleceğini göremezler. Dolayısı ile Peygamberimiz (SAV)’in hayat iyi bilinmeli ki geleceğimiz aydınlık olsun. Geleceğimizi bir nebze olsun aydınlatmaya çalışan hocalarımıza çok teşekkür ediyoruz. Böyle hocalarımıza geçmişte olduğu gibi bu gün daha çok ihtiyacımız var. Sosyal, aktif ve dinimizi kaynağından öğretmeye çalışan hocalarımızın sayısını Allah artırsın. Böyle tüm hocalarımızdan Allah’ım razı olsun.

Ayrıca Başakşehir müftülüğümüze ve müftümüz Remzi PEHLİVAN hocamıza bu gayretkar çalışmalara destek olduğundan dolayı teşekkür ediyoruz'
' dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol