Belen'de Örnek İmam, Örnek Cami
Grup sayfamız için  

Görev yaptığı Cumhuriyet Mh. Yeni Camii'nde çocukları camiye alıştırmak ve namazı sevdirmek, onları sokaktan çekerek Kur’anı Kerim öğretmek ve dini bilgilerini arttırmak amacıyla çalışmalara başladı.

Bu çalışma ile, okullar açıldığı günden itibaren camiye gelenlerin listesini tutarak düzenli gelen öğrencileri tablet bilgisayarla ödüllendireceğini duyurdu. Bu faaliyet neticesinde camii cemaati içerisinde çocuk ve gençlerin ilgisinin arttığı görüldü.
  
Camiye gelen öğrencilerle bir arkadaş gibi ilgilenen, onlara ikramlarda bulunan Bekir AYĞAN, hayırsever cemaatin desteğiyle namaza düzenli gelen öğrencilere tabletlerini düzenlediği programla hediye etti. 7 aydır devam eden çalışmayı devam ettirmek için çocuklardan söz alan imam hatip Ayğan, görev yaptığı Yeni Caminin tadilat işlemlerini de tamamladı.
  
Göreve başladığında lojmanı bulunmayan Yeni Camiye; caminin genişletilmesi ile lojman kazandırarak, bayan namaz kılma yeri ve kur’an kursu yapılmasını sağladı. Caminin iç kısmına çini süsleme, bayan abdest alma yerleri ve iç dış boyasını da yaptırarak camiye adına yakışır yeni bir görünüm kazandırdı.     
  
Hayırlı işlere öncülük ederek yaptığı çalışmalarla camii cemaatinin ve Belenlilerin takdirini kazanan din görevlimize www.dinihaberler.com olarak çalışmalarında başarılar diliyoruz.  


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Muhammed kerim 2 yıl önce

Allah razı olsun başarıların devamıni dilerim