Budaklar Mahallesinde Çanakkale Şehitleri Anıldı
Grup Sayfamız için

Kocaeli ili İzmit İlçesi Çanakkale Zaferininin 100. Yıl dönümünü nedeniyle Ambarcı Köyü Budaklar Mahallesi Camii'nde yoğun cemaat katılımı ile gerçekleştirdi.

Programa Çevre Köylerde Görev yapan Din Gör ve cemaatleriyevlileri ile birlikte katılım sağladılar.

Akşam Namazında başlayan program yatsı namazına kadar devam etti. Açılış Kur'anı- Kerimi Camii İmam Hatibi Mustafa Temel'in okumasıyla başladı.

Gerçekleşen programda, Kur'an’ı Kerim’den ayetlerin okunmasının ardından tekbirler, salavat, tehliller ve salat-ü selamlarla, şehitlerin ruhları şad edildi. Mevlid ve kasideler okundu. Camiiye gelen genç kardeşlerden ilahi gurubu kurduk onlardan ilahiler dinledik.

İlçeye bağlı Akmeşe Ortaokulu Öğrencilerin Mehmet Can Çanakkale Şiirini okuyarak programa renk kattı. Çanakkale Şehitleri için okunan 1100 hatimin duası yapıldı. Programın akabinde cami çıkışı ikramlarda bulunuldu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Yok böyle bir şey 2 yıl önce

Bir başka haberde Erzurum hatim rekoru kırdı haberi var. Allah aşkına hatim Allah için okunur. Rekor kırmak için değil. Ufacık bir yerde 1100 hatim okunmuş. yapmayın yahu. hatim okumak kolay mı. hadi diyelim okundu. bunun bu şekilde reklamını yapmak samimiyetle ne kadar bağlaşır. İmam arkadaşlar kendinize gelin, samimiyetsizce yapılan işlerin hesabını ne halka ne de Allah'a verebiliriz.