Elmalı Sanayi Camii'nde aşure ikramı
Cuma Namazından önce İlçe Müftüsü Mehmet Emin YILDIRIM tarafından Cami Önünde AŞURE nin İSLAM tarihindeki önemini anlatan bir konuşma yaptı.

Cuma vaazında Ahiret Hayatı ve İsrail zulmüne,Mescid-i Aksanın önemine değinen Müftü M.Emin YILDIRIM Filistinli Mücahitler için dua etti. Cuma namazından sonra Karaman Ermenek'teki merhum madenciler için Gıyabi cenaze namazı kıldırdı.

Aşure dağıtımının başlangıcını; İlçe Müftüsü M.Emin YILDIRIM, Elmalı Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa ÖZLÜOĞLU, İlçe Müftülük Murakıbı Halil İbrahim SAÇKAN ve Sanayi A.AY Camii İmam-Hatibi Ahmet YAVUZ yaptılar.

Aşure İkramında İmam-Hatip Ahmet YAVUZ; camimizde 5nci geleneksel AŞURE ikramına katılan protokol üyelerine, Aşure ikramında katkısı bulunan sponsorlara, katılan davetlilere teşekkür etti. Aşure ikramı ilahiler dinletisi ile devam etti. Cami cemaati bu gibi etkinliklerden dolayı Din Gönüllüsü Ahmet YAVUZ'a teşekkür ettiler.

Sanayi Camisi ilçe dışında olmasına rağmen katılımın yüksek olması dikkat çekti.Ahmet YAVUZ cami kapasitesinin 350 olmasına rağmen 1000 civarında katılımın olmasına çok sevindiğini bunun da sebebinin cami-cemaat, cami-gençlik etkinliklerinin semeresini gördüklerini belirtti.


Diyanet Haberlere dair ilk haberleri grup sayfamızdan öğrenmek için

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol