Ermenistan sınırına yeni bir cami geliyor
Grup Sayfamız için

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlanan Cami temel atma törenine; İl Müftüsü Cüneyt KULAZ, Aralık Kaymakamı Hayri ZORLU, Belediye Başkanı Bayram TEKSAY, İlçe Emniyet Müdürü Akın ACAR, Aralık İlçe Müftüsü Murat SARI, İmam-Hatipler ve Mahalle sakinleri katıldı.

Iğdır İl Müftüsü Cüneyt KULAZ’ ın yapmış olduğu duadan sonra, Aras mahallesinde yapılacak olan Ahmed-i Hani Cami temeline kesilen kurban ve dualarla İlk harç atıldı.

Temel atma töreninde konuşan Müftü KULAZ; Camii temelinin hayırlara vesile olmasını diledi. ”Camilerin Kâbe-i Muazzamanın şubesi olduklarını söyleyen KULAZ, birlik ve beraberliğin tesis edildiği mekânlar olduğunu'' belirtti.

Daha sonra İl Müftüsü Cüneyt KULAZ, Aralık İlçe Müftüsü Murat SARI ile birlikte Iğdır İli Aralık İlçesine Bağlı Ermenistan'a sınır Gödekli Köyünde inşaatı devam eden Camii inşaatında incelemelerde bulundu.
               
Gödekli Camii İmam-Hatibi Sena Öztürk’ten Camii hakkında bilgi aldı. Sena ÖZTÜRK; ''Ermenistan’dan görülen ve 3 kattan oluşan Cami’nin birinci katı taziye yeri, toplantı ve sosyal amaçlarla kullanılacak şekilde yapıldığını'' söyledi.

Camii inşaatı bittikten sonra minarelerinden okunacak Ezanın Ermenistan’dan duyulacağını söyledi.
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol