Fatsa Müftülüğü'nde konferans

Fatsa’da Müftülüğünde“Muhabbet ve Gönül Bağı” konulu konferans Düzenlendi.

Fatsa Müftülüğü'nde konferans

Fatsa’da Müftülüğünde“Muhabbet ve Gönül Bağı” konulu konferans Düzenlendi.

18 Şubat 2015 Çarşamba 17:22
Fatsa Müftülüğü'nde konferans
banner221
Grup sayfamız için  

Fatsa’da Müftülüğünde“Muhabbet ve Gönül Bağı” konulu konferans Düzenlendi. Fatsa Müftülüğü Konferans Salonunda düzenlenen konferansa, İmam-Hatip, Müezzin-Kayyım, Kuran kursu Öğreticileri ve din görevlileri katıldılar.

Ordu Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı ve Diyanet İşleri başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Prof. Dr. Yavuz ÜNAL’ın verdiği konferansta, İslam dininin tüm insanları merhamet, şefkat, hoşgörü,sevgi ve barış ekseninde kucakladığı anlatıldı. Dünya’da İŞİD benzeri örgütlerin İslam dünyasına zarar verdiğini anlatan Ünal, şöyle konuştu: “Din görevlileri görevinin bilincinde hareket etmeleri gerekiyor. Dünya genelindeki İslam karşıtı veya İslam taraftarı olarak yaşanan bir takım olaylar var. Sık sık gündeme gelen IŞİD ve buna benzer örgütler İslam’a karşı ciddi anlamda zarar veren örgütlerdir. Dünya geneline baktığınız zaman Müslümanlara karşı yapılan operasyonlar var. Bu konularda din görevlilerinin bilinçli olmaları gerekiyor."dedi.

Fatsa Müftüsü Hüseyin Can, konferansın düzenlenmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek bu tür programlarla din görevlerini buluşturmaya devam edeceklerini söyledi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol