Gazlıgöl’de, Yaz Kursu Öğrencilerine iftar
İftara Gazlıgöl Belediye Başkanı Selahattin Keskin, İlçe vaizi M.Emin Akpınar, Yunus Emre Camii imam hatibi Hüseyin Çibik, Kızılay Madensuyu Cami imam hatibi Mehmet Pehlivan öğrenciler ve aileleri katıldı.

Gazlıgöl Fatih Camii imam hatibi Mahmut Karakaş’ın organize ettiği iftara mahalle halkı yoğun ilgi gösterdi. İftar programında bir konuşma yapan Mahmut Karakaş, “Evveli Rahmet, Ortası mağfiret, sonu cehennem azabından kurtuluş olan bir Ramazan-ı Şerifi daha veda etmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Ramazan ayı kardeşliğimizin bir kez daha perçinlendiği nâdide zaman dilimlerindendir.

Bu yılki Ramazan teması olan “Vakit İyilik Vakti; Bu Ramazan ve Her zaman” prensibine uygun olarak, Ramazan ayı boyunca vaaz ve sohbetlerimizin yanı sıra, iftar yemekleri ve ihtiyaç sahiplerine gıda paketi dağıtımı gibi projelerimizi hep birlikte gerçekleştirdik. Bu akşam da yaz Kuran Kursu öğrencilerimiz ve aileleriyle iftar yapmak istedik.Çok güzel bir ortam oluştu.Rabbim,bu cennet vatanımızda şu güzel kardeşliğimizi bozdurmasın.İbadetlerimizi de kabul eylesin.’’ dedi. Mahalle sakinleri de böyle bir ortamda olmaktan çok mutlu olduklarını ve emeği geçenlere teşekkürlerini ifade ettiler. İftardan sonra akşam namazının kılınmasının ardından program sona erdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol