Hz.EbuBekir Camii yine çocuk açtı
Grup Sayfamız için

Esenyurt Hz.Ebu Bekir Camii'nde bu yaz Ramazan ayının bereketiyle "Kur'an ayında çocuklar, Kur'an'la buluştu" sloganı ile öğrenci ve velilerimizin yoğun katılımıyla yaz Kur'an kursu başladı.

Açılış programına; İlçe Kaymakamımız Sn.Ekrem İnci , İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn.Hasan Dal, İlçe Müftüsü Dr.Mehmet Müftüoğlu, Halk Eğitim Müdürü Sn.Rasul Aydoğan, Ensar Vakfı Yönetim Kurulu Üyelerinden Aytekin Çolak, Ali Barsboğa ve Öğenci velilerİ iştirak ettiler.

Bu yıl ilk defa İlçe Müftülüğü, İlçe Milli Eğitim Müd.,Halk Eğitim, Ensar Vakfı ve İlim Yayma Cemiyeti'nin birlikte organize ettiği Esenyurt Belediyesi'nin de büyük destek verdiği Sosyal ve Kültürel ( Camiiler ve Kur'an Kursları arası bilgi yarışması, İftar Programları, Futbol Turnuvası, Yüzme, Piknik vs.) programlarımızla bu yaz, Yaz Kur'an kursları daha neşeli hâle geleceği öğrenildi.

Hz.EbuBekir Camii İmam Hatibi Mustafa İpek yaptığı açıklamada; ''Bugün Hz.EbuBekir Camii'nde ilk gün olmasına rağmen 1500'ün üzerinde öğrenci ile derse başladı. Öğrencilerin öğlen namazını Camiide cemaatle kılmasını sağlıyoruz. Öğrencilerin Camii ve cemaat adabını tanıması, cemaatle namaz kılma alışkanlığını geliştirmesi adına çaba sarfediyoruz'' dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Dilek Ermeç 1 yıl önce

hangi şehirokduğunu da yazsaydınız lutfederdiniz

Avatar
Maşallah 1 yıl önce

Rabbim bütün camilerimizde çiçek ler açtırsın yüce mevlam bütün yavrularımıza hayırlı ilim öğrenmeyi nasip etsin

Avatar
halil poyraz 1 yıl önce

Ere valla maşaAllah

Avatar
bereketli olsun 1 yıl önce

Esenyurt İstanbul olsa gerek.1500 öğrenci nerede olacak başka.