İmam Tanış'dan, takdire şayan hizmet!
Grup Sayfamız için

Mersin Toroslar ilçesi Tansal Camii İmam Hatibi Sayın Mahmut TANIŞ hafta sonu cumartesi Pazar demeden görev yaptığı mahallede gençleri çocukları zararlı akımlardan korumak için hafta içinde okul çıkışından sonra, hafta sonları da sabah saat 08:30 dan öğleye kadar Camide toplayarak bir araya getirerek hem Kuran-ı Kerim hem de dini eksikliklerini öğreten  Mahmut TANIŞ takdire şayan bir hizmet yürütüyorlar. Bir grup gençi ve okul çağındaki çocukları sadece camide okutmakla kalmayıp tarihi ve türistik yerleri gezdirerek ,gezi ve ören yerlerine götürerek onlara hoş bir  ortam  sunmakta.
       
Diyanet Sen Mersin Şubesi
gayretli hocamızı görev yaptığı camisinde ziyaret ederek hem tabrik ettik hemde okumaya gelen çocuklara kahvaltı ikramında bulundu. Sendikanın ziyaretine memnun olan İmam TANIŞ ve öğrencileri ziyaretin kendilerini ziyadesiyele sevindirdiğini ileterek Mahalledeki gençlere yönelik çalışmalarından bilgiler verdi.

İmam Mahmut Tanış; ''Görev yaptığı çevrenin gençleri sahiplenen olmadığı takdirde zararlı alışkanlıklara düşülmesi muhtemel bir ortam olduğunu, buraya camiye devam eden gençleri zarlı her türlü alışkanlıklardan korunmanın önemini alışkanlığını kazandırdıklarını bu alışkanlıkların inşallah bir ömür boyu iyi bir istikamet kazanmalarında belirleyici unsur olacağını' ifade ederek ''Diyanet sen Mersin Şubesine teşekkür ederek desteklerimizi her zaman beklediklerini'' sözlerine ekledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Ben de zannettim 2 yıl önce

Ben de ne zannettim.