Kocaköy Müftülüğü kutlu doğuma gelemeyenlerin ayağına gitti

Kocaköy Müftülüğü Kutlu Doğum Etkinliğine Hastalıkları sebebiyle katılamayan hasta ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın ayağına gitti.

Kocaköy Müftülüğü kutlu doğuma gelemeyenlerin ayağına gitti

Kocaköy Müftülüğü Kutlu Doğum Etkinliğine Hastalıkları sebebiyle katılamayan hasta ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın ayağına gitti.

16 Nisan 2014 Çarşamba 21:47
Kocaköy Müftülüğü kutlu doğuma gelemeyenlerin ayağına gitti
banner221

Dıyarbakır'a bağlı Kocaköy Müftülüğü ve ilçe Kaymakamlığı ortaklaşa Hazırladığı kutlu doğum hediye paketlerini hasta ve ihtiyaç sahibi vatandaşları tek tek dolaşarak kendilerine kutlu doğum hediye paketleri dağıtıldı.

Gönüller Fethedildi

Dağıtım sırasında ilçe Müftüsü Murat Han AKSOY da bulunup kutlu doğum hediye paketini hasta ve ihtiyaç sahibi vatandaşa kendi eliyle teslim edip Hasta ve Yatalak olanlara Hayır dualarda bulundu.

İhtiyaç sahibi,Hasta ve Yatalak vatandaşlar Unutulmadı

Dağıtım esnasında hasta olan vatandaşlar ve hediyeleri dağıtan ilçe Müftüsü Murat Han AKSOY ve beraberindeki personel duygulandılar.

Bu duygulu anlarda ihtiyaç sahibi ve hasta(yatalak) olan vatandaşları kendilerini bu hasta hallerinde unutmayıp hatırlayan ,Başta İlçe Müftüsüne, beraberindeki personele ve bu çalışmada emeği geçen herkese dua ettiler.

53 YILLIK HİZMETİYLE MELLE BAHRİ(BAHRİ HOCA)

Hediyeleri dağıtmaya devam eden ekibimiz Boyunlu köyü Varlı Mezrasına gelince oradaki hasta ve yatalak olan melle Bahri ( Bahri DEMİRCAN) 'a Hediyesini verirken duygulu anlar yaşandı. Melle Bahri (Bahri hoca) kendisinin 1961 den beri yaklaşık 53 yıldır bu köyde hocalık görevini ve çocuklara din dersi görevi yaptığını ancak son zamanlarda hastalığı nedeniyle yatalak olduğunu o yüzden camiye gidemediğini bunun içinde camii deki hoperlör sistemini evine yatağının başına kurduğunu böylece her vakit ezanını böyle okuduğunu belirtti. eskiden geçimini tütün ekerek sağlayan Melle Bahri (Bahri hoca) şimdilerde ise hastalığından dolayı artık geçimini yaptığı tütün ekimini de yapamadığını bu nedenden dolayı ilçe Kaymakamlığımız ve İlçe Müftülüğümüzden böyle faaliyetlerin devamlı yapılmasını istedi ve bu faaliyetlerinden dolayı kendilerine Teşekkür edip dualarda bulundu.

Yapılan her dağıtımda dua kazanan ilçe Müftüsü ve beraberindeki personel duygulandı ve ilçe Müftüsü Murat Han AKSOY'da Kendilerine Hayır dualarda Bulunup Bu kutlu doğum vesilesiyle H.z Resulullah s.a.v adına yapılan ufak bir yardımdır inşaALLAH yardımlarına devamda bulunacaklarını ve kendilerini her fırsatta ziyarette bulunacaklarını söyledi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220