Küçükköy Camii gençlik kolları tanıtıldı

Cami maneviyatını tanıtırken, eğitim, spor, kültür, çevre, sağlık ve sosyal yaşam konularında çalışmalar yapan Küçükköy Cami Gençlik Kolları faaliyetlerini, düzenlenen kahvaltıda mülki amir ve yetkililere anlatıldı.

Küçükköy Camii gençlik kolları tanıtıldı

Cami maneviyatını tanıtırken, eğitim, spor, kültür, çevre, sağlık ve sosyal yaşam konularında çalışmalar yapan Küçükköy Cami Gençlik Kolları faaliyetlerini, düzenlenen kahvaltıda mülki amir ve yetkililere anlatıldı.

16 Şubat 2015 Pazartesi 23:45
Küçükköy Camii gençlik kolları tanıtıldı
Grup sayfamız için  


‘Kuşaklararası Sevgi’ projesi ile başlayıp Küçükköy Cami Gençlik Kollarına dönüşen çalışmalarıyla dikkat çeken Necmi Komili Beden Eğitimi Öğretmeni Jale Yentür Karaoğlu ve Küçükköy Merkez Cami İmamı İlhan Köse, Cumartesi günü düzenlenen kahvaltıda Gençlik Kolları üyeleri ile yetkilileri bir araya getirdi.

15 günde bir düzenlenen geleneksel kahvaltıya, Kaymakam Namık Kemal Nazlı, Ayvalık İlçe Müftüsü Mehmet Emin Karataş, Türk Eğitim-Sen Temsilcilik Başkanı Ekrem Şevik, İmam Hatip Orta Okulu Müdürü Mehmet Ali Yüce, Adalet ve Kalkınma Partisi Ayvalık Belediye Meclis Üyesi Ali Gür, Kulüp Yönetimi ve kulüp üyesi öğrenciler katıldı.

Köse, “Çocuklara yaz Kur’an kursunda derslerimizi görsel materyallerle vermeye başladık. En önemli amacım; Gençleri ve çocukları kötü örnek teşkil eden mekânlardan ve arkadaşlıklardan, kişisel gelişimleri açısından zarar verici tüm unsurlardan uzak tutmak, köydeki gençlerin ve çocukların camiye olan sevgisini ve ilgilerini artırmak ve camimizde oluşturulacak faaliyet ve etkinliklerle bu sevgiyi pekiştirmek istiyordum. Bu konuda iyi sonuçlar alabilmek için çocuklar ve gençlerle çok iyi iletişim kuran, köyde sevgi bağlarını güçlendiren ve çocukların sevgisini kazanan Necmi Komili Ortaokulu Beden Eğitimi öğretmeni Jale Yentür Karaoğlu ile birlikte Diyanet İşleri Başkanlığının gönderdiği yazı doğrultusunda Köyümüzdeki gençler ve çocuklarla yapacağımız tüm etkinlikleri içine alan Gençlik Kollarını kurduk. Daha önceden sürdürdüğümüz Kuşaklararası Sevgi Projesi, sportif etkinlikler, etüt çalışmalarının yanında yabancı dil kursları, sportif yarışmalara hazırlanma, gençlerimize kuran ve peygamberimizin hayatı konulu dini bilgileri aktarmaya başladık. Cumartesi ve Pazar dahil olmak üzere hafta içi ders dışındaki boş zamanlarında camimizdeki bu etkinliklere katılarak değerlendiren öğrencilerimizin her geçen gün olumlu davranışlar kazandıklarını, birlikte çalışma kültürünü, paylaşmayı ve ekip çalışmasını, birlikte başarma becerilerinin geliştiğini görmek bizim hedeflerimizi gerçekleştirmede emin adımlarla ilerlediğimizin göstergesi olarak gördük” dedi.

43 yıllık öğretmenlik mesleğinden sonra emekli olup yerleştiği Küçükköy’de, eşiyle birlikte tüm bilgi birikimini köyün öğrencilerine sunmanın en önemli yaşam kaynağı olduğunu belirten Küçükköy Gençlik Kolları ve Çocuk Kulübü Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Karaoğlu, “Gönüllülük esasına dayalı çalışmalar yapılan Gençlik Kolları ve Çocuk Kulüp çalışmalarımızdaki amacımız; büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılapları doğrultusunda gelecekte ülkemizi yönetecek olan gençlerimizin vatanına, bayrağına sahip çıkan kişilikleri olumlu bir şekilde gelişmiş, kültür değerlerimizi önemseyen ve değerlerimize sahip çıkan, toplum içinde sevilen, sayılan, iyi ahlaklı insanlar olarak yetişmelerine katkıda bulunmaktır. Gençlik Kolları ve Çocuk Kulübü başkanı İlhan Köse, Necmi Komili İ. Ö.Okulu Beden Eğitimi öğretmeni Jale Yentür Karaoğlu ile birlikte bir buçuk yıldan bu yana ekip çalışmasının en güzel örneklerini sergilemişler ve köydeki öğrencilerimizin katılımıyla birçok çalışmayı başarılı bir şekilde sürdürmüşlerdir. 2013-2014 öğretim yılının başından itibaren çok sayıda öğrencinin katılımıyla Küçükköy’de yaşayan yaşlılar ve hastalar ziyaret edilmiştir. Çocuklarımız bununla kalmayıp mezarlıktaki yakınlarını ziyaret etmeyi arzu etmeleri ve bunu davranışa dönüştürmeleri önemli bir kazanım olmuştur. Beden Eğitimi öğretmeni Jale Yentür Karaoğlu’nun köye ve camiye kazandırdığı spor malzemeleri ile birlikte çocuklarımız bir çok branşta (badminton, voleybol, futbol, korfbol, çim hokeyi, satranç, tombik gibi) etkinlik yapma şansına sahip olmuşlardır. İlhan Köse ve Jale Yentür Karaoğlu’nun kurslara katılarak aldıkları sertifikalarla birlikte Geleneksel Çocuk Oyunları olan Mendil Kapmaca ve Tombik çalışmaları cami bahçesinde başlatılmış ve çocuklar çok mutlu olmuşlardır. Jale Yentür Karaoğlu’nun İstanbul’dan getirttiği 250 öğrenciye yetecek kadar bot, spor ayakkabısı, tişört ve kırtasiye malzemeleri okuldaki ve köydeki tüm çocuklara dağıtılmıştır. İlhan Köse ve Jale Yentür Karaoğlu Köydeki ihtiyaç sahibi aileleri tespit ederek yardım malzemeleri temin etmişler ve bu ailelere ulaştırmışlardı. “Çocuklara ve gençlere sahip çıkan bir millet, ülkesinin geleceğine de sahip çıkar” parolasından yola çıkarak oluşturduğumuz Gençlik Kolları ve Çocuk Kulübü çatısı altında bundan böyle yeni projeler ve etkinlikleri hızla hayata geçirerek çocuklarımıza ve gençlerimize hizmet edeceğiz. Çıktığımız bu yolda da başarılı olacağımıza yürekten inanıyoruz” dedi.

Kulüp öğrencileri adına konuşan Kardelen Sayman, “Biz Küçükköylü çocuklar ve gençler olarak Jale hocamız ve İlhan hocamızla gurur duyuyoruz ve onları çok seviyoruz. Bizler için yaptıkları tüm çabalar için teşekkür ediyoruz. Öğretmenlerimizi mahcup etmeyeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın” derken Kaymakam Namık Kemal Nazlı, güzel bir organizasyonla karşılaştığını belirterek, gereken desteği vereceğini söyledi.

Nazlı, “Sizin sosyal, ahlaki ve dini gelişiminizi olgunluğa eriştirecek kulüp çalışmasını başlatan İmam ve Öğretmenimize teşekkür ediyorum. Güzel bir iş başarmışlar” dedi.

Yönetim Kurulu üyeleri arasında veliler Fatma Yazıcı, Hatice Buluş, Aslı Kısmet’in yer aldığı Futbol Antrenörü Çetin Akbay, Okul öncesi öğreticisi Güljan Ayan ve Yardımcı Personel Elif Köse’nin destek verdiği kulüp çalışmalarına devam ediyor.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.