"Rockçı imam", basketbol takımı kuracak

Rockçı imam" olarak bilinen Ahmet Muhsin Tüzer, "Kaş İmam Hatip Basket" ismiyle profesyonel basketbol takımı kurmayı planlıyor.

"Rockçı imam", basketbol takımı kuracak

Rockçı imam" olarak bilinen Ahmet Muhsin Tüzer, "Kaş İmam Hatip Basket" ismiyle profesyonel basketbol takımı kurmayı planlıyor.

28 Haziran 2015 Pazar 19:42
Grup Sayfamız için

"Rockçı imam"
olarak bilinen Ahmet Muhsin Tüzer, "Kaş İmam Hatip Basket" ismiyle profesyonel basketbol takımı kurmayı planlıyor.

Antalya Kaş ilçesi Pınarbaşı Mahallesi Camisi'nde görevli Tüzer, kuracakları takımın yönetim kurulu başkanlığını yapacağını söyledi.

Takım için önce Kaş İmam Hatip Spor Kulübü Derneği kurduklarını bildiren Tüzer, daha sonra Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğüne ve Basketbol Federasyonuna başvuracaklarını ifade etti.

Deneyimli bir antrenör ve profesyonel basketbolcular transfer edip 12-13 kişilik bir takım kuracaklarını belirten Tüzer, "Sportif anlamda başarılı aynı zamanda ahlaken de örnek olacak gençlere rol model olacak sıra dışı bir takım kuracağız. İlk yılda hedefimiz bölgesel lig  şampiyonluğu olacak" dedi.

Basketbol aracılığıyla, değerlerine ve özüne yabancılaşan gençlere ışık olmayı amaçladıklarına da işaret eden Tüzer, gençlere kendi değerlerini tanıtmak ve sevdirmek, böylece toplumsal barış ve kardeşliğe doğru yol almayı istediklerini kaydetti.


İmam Ahmet Muhsin TEZER yaptığı açıklamada;

KAŞ İMAM HATİP BASKET isminde profesyonel bir basketbol takımı kurarak TBL Bölgesel  Liginde mücadele  edeceğiz.

Neden "Kaş İmam Hatip Basket" ismi?

İmam Hatip kavramı esasen Sevgili Peygamberimiz Hz Muhammed S.A.V' in ünvanıdır.

Bu kavram, bugünkü dünyamızda hakettiği değer ve seviyeden oldukça uzaktır.

Özellikle gençlerimiz için olumlu birşey ifade etmemekte ve imaj olarak oldukça kötü bir durumdadır.

Kaş İmam Hatip Basket takımı bu imajı tamamen tersine çevirecek bu bu kavrama ve değere hakettiği ve layık olduğu seviyeyi kazandıracak tarihi bir projedir.

"İmam Hatip" algısında devrim

KAŞ İMAM HATİP BASKET 

Yaradılan herkesi kucaklayan ve değer veren evrensel bir dinin mensuplarının yeniden dirilişin sıradışı projesi

KAŞ İMAM HATİP BASKET 

Yeni bir söz, yeni bir heyecan, yeni bir atılım, yeni bir gelecek.....
Yepyeni bir toplum...
KAŞ İMAM HATİP BASKET 

Özgürlük ve kardeşlik için  

KAŞ İMAM HATİP BASKET 

Birlik ve beraberliğimiz için

KAŞ İMAM HATİP BASKET 

HEDEFLERİMİZ:

A takımımıza deneyimli bir antenör ve profesyonel basketbolcular transfer edip (8-9 kişi) ve ilaveten genç basketbolcularla 12-13 kişilik bir takım kurarak hedefi şampiyonluk olan sportif anlamda başarılı aynı zamanda ahlaken de örnek olacak gençlere roll model olacak sıadışı bir takım kuracağız.

Buradaki amacımız; basketbol aracılığıyla kendi değerlerine ve özüne gitgide yabancılaşan gençlerimize ışık olmak, onlara kendi değerlerini tanıtmak ve sevdirmek boylelikle toplumsal barış ve kardeşliğe doğru yol almak.

Ayrıca altyapıda minikler, küçükler, yıldızlar ve gençler kategorilerinde faaliyetlerimiz başlayacaktır.

a) Seviyeli ve ahlaklı sporculardan oluşan amatör ve profesyonel takımlar kurarak takımlarımızın ve sporcularımızın başarıları ile Kaş ve bölgesindeki gençlerimizin spora yönelmelerini  ve kötü alışkanlıklarından kurtulmalarını sağlamak,

b) Bölgemizin sosyal, kültürel, ekonomik ve sportif olarak kalkınmasına aracılık etmek, 

c) Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın spora olan ilgilerinin arttırılarak kendi milli ve manevi değerlerimizi tanımalarına ve yaşamalarına yardımcı olmak,

d) “İmam Hatip ve İslam”  kavramlarının toplumdaki olumsuz imajını ve algısını değiştirmek; gönüllerde tekrar layık olduğu değer ve makama kavuşturmak; kardeşlik, barış, bir arada mutlu ve huzurlu bir yaşamın var olmasını sağlamak,

e) Kaş ve bölgesindeki tüm okullarda eğitim gören yetenekli çocuklarımızın takımlarımızın minikler, küçükler, yıldızlar ve gençler kategorilerinde yetişmeleri sağlanıp gelecekte milletimize ve insanlığa faydalı, ahlaklı, örnek bireyler olmaları için çaba göstermek,

f) İnsanlarımızı spora teşvik etmek; özellikle gençlerimizin bedensel, sosyal, kültürel, sanatsal ve ahlaki  gelişimlerine katkıda bulunmak,

g) Gençlerin evrensel ve insanî değerlere sahip, milli ve manevi değerlerine bağlı, çevreye saygılı,bilgi ve özgüven sahibi, etkin, girişimci, toplumsal aidiyet duygusu yüksek, toplumsal hayata aktif  katılan, temel hak ve hürriyetlerini etkin bir biçimde kullanan ve uluslararası alanda yaşıtlarıyla rekabet edebilecek seviyede bireyler olarak kendi potansiyellerini tam anlamıyla kullanabilecekleri imkân ve zemini oluşturmak,

h) Hem Türkiye’de hem de yurtdışında faaliyet ve projeler yaparak Kaş’ın tanıtımına katkıda bulunmak,

i) Kaş’ın sosyo-ekonomik gelişimine katkıda bulunmak; 

j) Spor kulüpleri için Kaş’ı bir çekim merkezi yapmak; Kaş’ın yerli ve yabancı takımların kamp yapacağı bir adres olmasını sağlamak.

 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Imam 2015-06-28 20:47:29

Biz boylebirsey yapsak sarkici olsak diyanet atar

Avatar
balıkesir 2015-06-29 00:03:07

imam kardeş dogru yazıyo

Avatar
yazık 2015-06-29 00:42:39

dini kendi emel, ve arzulara alet ediyoruz yazık, hemşeytana, hemde allaha ibadet diyoruz yani, rock, basket bunlar şeytanın insanları allahtan koparmak için kurduğu tuzak, gençleri eğlendirmek için spor maksatlı olabilir lakin takım kuramak ve meşrulaştırmak, bir vebaldir vesselam.