Silopi'de Sabah Namazı Buluşması

Şırnak Silopi'de de Çorba eşliğinde Sabah Namazı Buluşmasına imza atıldı.

Silopi'de Sabah Namazı Buluşması

Şırnak Silopi'de de Çorba eşliğinde Sabah Namazı Buluşmasına imza atıldı.

08 Ocak 2015 Perşembe 11:09
Silopi'de Sabah Namazı Buluşması
banner221
Facebook Sayfamız için  

Sabah namazı buluşmasıyla gençleri camide toplayarak onlara Kur'an'dan ve Camiden kopuk bir hayat yaşamamaları hususunda Şırnak ve ilçelerinde bir ilke imza atarak çorba vermek suretiyle etkinlik düzenliyor.

Özellikle gençlerin katılımını hedefleyen bu etkinlikte, onlara ulaşabilme adına sosyal medyanın nimetlerinden faydalanarak facebook'ta Silopi Hayırsever Cami adına bir sayfa açarak gençleri camiyle buluşturma noktasında emin adımlarla ilerlenmekte.

Etkinlik çerçevesinde Ezan'dan sonra Yasin-i Şerif okunması, Namaz, Tesbihat, Salavat, Vaaz, soru- cevap, İlahiler ve akabinde içilen çorba ile program sonlandırılıyor.

'Dünyaya yakışan en güzel manzaranın o an olduğunu' belirten Cami İmamı İrşat Tüncer, genç olmamız hasebiyle gençlerle diyaloğumuz son derece güzel ve hoş bir ortamda geçmektedir.

Mahalle gençlerinin de yoğun katılım gösterdiği buluşmaya heyecanla pazar sabahını beklediklerini de her seferinde dile getirerek her hafta katılımın çoğaldığını ve herkesin muhakkak bir kişiyi daha yanında getirerek caminin o huzur verici sıcak samimi ve manevi ikliminin iliklerine kadar işlendiğini belirtiyorlar.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220