Yeşilvadi Konakları Camii'nde, Kutlu Doğum Coşkusu

Ümraniye Müftülüğü Yeşilvadi Konakları Camiinde Kutlu Doğum Coşkusu Yaşandı.

Yeşilvadi Konakları Camii'nde, Kutlu Doğum Coşkusu

Ümraniye Müftülüğü Yeşilvadi Konakları Camiinde Kutlu Doğum Coşkusu Yaşandı.

28 Nisan 2015 Salı 23:41
Yeşilvadi Konakları Camii'nde, Kutlu Doğum Coşkusu
Grup Sayfamız için

Ümraniye Yeşilvadi Konakları Camii Konferans Salonunda Kutlu Doğum Haftası nedeniyle bir programı düzenlendi.

Yeşilvadi Camii, YUYAD ve Yeşilvadi Konakları Site Yönetimi işbirliği ile düzenlenen programa Ümraniye İlçe Müftüsü İlyas YILMAZTÜRK,  Yeşilvadi Konakları Site Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Sezai ÇELİK ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İstanbul Üniv. İktisat Fakültesi İktisat Tarihi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ahmet KALA, Beykoz Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Süleyman ERDOĞDU, Ümraniye Müftülüğü Daire Personeli, Din Görevlileri ve vatandaşlar katıldı.

Yeşilvadi Camii Fahri Müezzini Murtaza Gökkoca’nın sunduğu Program; gelen katılımcılara gül ve gül lokumu ikramı edilmesi sonrası, Fatih Sofular Bıçakçı Alaaddin Camii İmam Hatibi Hafız İsmail Kaya’nın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Ardından Yeşilvadi Camii İmam Hatibi Suat OLGUN açılış konuşması yaptı. Olgun, Allah Resulü (a.s.) Bizi hayat verecek şeylere çağırdı. Bize sevgi ve barış dini olan İslam’ı tebliğ etti. Cahiliye toplumundan medeni bir millet oluşturmanın sırlarını öğretti.   

İnsanların birbirini göz kırpmadan boğazladığı bir dönemde,  birbirlerinin hak ve hukukuna riayet eden,  karıncayı dahi öldürmekten çekinir hale gelen bir toplum meydana getirdi. İnanıyorum ki düzenlenen bu anlamlı etkinlikler, İslam’ın sevgi, barış ve adalet mesajının yüceltilmesine Sevgili Peygamberimizin çağrısının daha gür bir sesle duyurulmasına vesile olacaktır” dedi.

Yeşilvadi Camii İmam Hatibi Olgun, Kutlu Doğum Programına yaptıkları desteklerden dolayı Ümraniye Müftülüğüne, Yuyad ve Yeşilvadi Konakları Site Yönetim Kuruluna, Asfa Temiz Kalpler Korosuna, Peygamber Efendimiz, Sahabe-i Kiramın ve bütün geçmişlerimizin ruhlarına ithafen Hatm-i Şerif okuyan Cami cemaatimize ve teşriflerinden ötürü misafirlerimize teşekkür ederim, dedi.

Ümraniye İlçe Müftüsü İlyas YILMAZTÜRK “Hz. Peygamber ve Birlikte yaşama Ahlakı” Konulu Verdiği konferansta, ahlaki prensiplere değindi.

Yılmaztürk, konuşmasında, Ahzab suresinin 21. Ayete temas ederek, Rabbimiz; “Allah Resulünde Allaha ve Ahiret gününe kavuşmayı umanlar için, Allah’ı çok zikredenler için güzel örnekler vardır” buyuruyor.

Peygamberimiz neden Üsve-i Hasenedir? Öyle bir insan düşünün ki hayatında hiç yalan söylememiş, hiç dedikodu ve gıybet yapmamış, elinden ve dilinden kimseye zarar gitmemiş. Bundan dolayı Ashab-ı Kiram efendimizin her hareketini takip ediyor ve onun ahlakıyla ahlaklanmaya gayret gösteriyorlardı. Müslüman aldatan insan olmamalı. Efendimizin ifadesiyle “Müslüman elinden ve dilinden emin olunan kimsedir. Hz. Aişe validemize Peygamberimizin ahlakı nasıldı diye sorulduğunda, Hz. Aişe validemiz; onun ahlakı Kur’an dı diye cevap vermiştir. Dolayısıyla Peygamberimizin hayatı Kur’an’dan ibarettir. Bizlerde hayatımızı Kur’an’a göre dizayn etmeliyiz
” dedi..

Programın devamında Asfa Temiz Kalpler Korosunun Tertemiz albümünde yer alan ilahileri seslendirdi. Musiki korosu izleyiciler tarafından büyük alkış aldı.

Daha sonra Yeşilvadi Camii Fuaye salonunda sergilenen Mukaddes Emanetler Sergisi büyük bir beğeniyle gezildi.

Program günün anısına Emekli Deniz Albay Hakim Ahmet Cengiz TANGÖREN’İN Ümraniye Müftüsü İlyas YILMAZTÜRK’E Plaket takdimi ve Yeşilvadi Camii İmam Hatibi Suat OLGUN’UN da Katkılarından dolayı Yeşilvadi Konakları Site Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Sezai Çelik’e çiçek takdim etmesiyle son buldu.
 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.