Cami minaresini bakın neyden yaptılar

Köy İmamı Engin Şeker ve köydeki vatandaşların gayretleriyle yapılan varilden minare vatandaşlardan da yoğun ilgi görüyor. Model olarak alınmaya çalışılan minare üst üste konulan variller birbirine kaynak yapılarak inşa edildi. Köyde bölümler halinde yapılan minarenin parçaları araçla caminin bulunduğu kısma getirilerek burada parçalar kaynak edildi. Hoparlörleri takılan minarenin şerefe ışıklandırması da yapılarak hizmete sunuldu.
MERAK EDENLER ZİYARETE GELİYOR

Konuyla ilgili konuşan Cami imamı Engin Şeker, "Yeni yapılan camimizin minaresi ile ilgili beton mu taş mı olsun diye tartışırken, daha sonra bu fikirden vazgeçerek, varillerden yapmaya karar verdik. Böylece 5 Bin Liralık cüzi bir miktar ile camimizin minaresini varillerden yaptık. Çevre köylerden duyanlar camimize gelerek minareyi inceliyor. Emeği geçen cami cemaatine ve vatandaşlara teşekkür ediyorum" dedi. Anahtar Kelimeler:
Cami MinaresiKöy İmamı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
ali 8 ay önce

şimdi değerli köycemaati bukadar düşülmez
minare kültürdür her uzantıya minare denmez ayıp 50 çuval çimento sac kalıp bir kamyon kum güzel bir minare yapılır bir köye bir camiye herzaman minare yapılmıyorya

Avatar
Fikri 8 ay önce

Değerli ali; siz köyde hele hele para toplamanin zulme döndüğü bir köyde gordv yaptiniz mi. Iste bazı şeyler sizin dediginiz gibi olamıyor. Yokluğu vara cevirmektir bu köyün yaptığı. Tebrik ediyorum bu insanları.

Avatar
Mevlüt güneş 8 ay önce

Harika ölmüş ellerine sağlık hocamız da akletmiştir yapılmış vesselam muhteşem olmuş