Cami ve imam evinin kullanılamaz hale geldi
Siirt'in Şirvan ilçesinde, heyelan nedeniyle dağdan kopan büyük kaya parçaları bir caminin duvarını parçalayarak içeriye girdi.

Edinilen bilgiye göre, iki gün önce gece saat 24.00 sularında Şirvan ilçesi Kesmetaş köyü Bistan mezrasında sağanak yağış ve akabinde heyelan meydana geldi.

Yaşanan heyelandan dolayı dağdan kopan büyük kaya parçaları sürüklenerek mezradaki caminin duvarını parçalayarak içeriye girdi. Sabah namazı için camiye gelen cemaat gördükleri manzara karşısında şaşkına döndü. Cami ve imam evinin kullanılamaz hale geldiğini belirten imam Veysi Bato, caminin arka tarafında bulunan büyük kaya parçalarının heyelanla sürüklenerek cami duvarını parçaladığını söyledi. Bato, gece 24.00 sularında yaşanan olay nedeniyle kopan büyük kaya parçalarının sel sularıyla sürüklenerek caminin duvarına çarptığını belirterek "Caminin kolonları zarar gördü. Şuan cami ve imam evi kullanılamaz halde. Olay sonrası yetkililere haber verdik" dedi.
İmam evinin hasar görmesi üzerine imam Bato, 12 haneli mezra da köylülerin evlerinde misafir olarak kalıyor. Yetkililerden alınan bilgiye göre, Bistan mezrasının daha önce afet bölgesi ilan edildiği ve köylüler için de Küfre mahallesinde konut yapılacağı belirtildi. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Hafiz 8 ay önce

Sizin yapacaginiz heberin Ben niye imam alimi taban puanlari aciklamiyorsunuz