Kayserili imam Bünyamin Fındıkçı, ikinci albümünü çıkardı

Kayseri’nin Talas ilçesinde İmam Hatibi olarak görev yapan 37 yaşındaki Bünyamin Fındıkçı, ikinci albümünü çıkardı.

Kayserili imam Bünyamin Fındıkçı, ikinci albümünü çıkardı

Kayseri’nin Talas ilçesinde İmam Hatibi olarak görev yapan 37 yaşındaki Bünyamin Fındıkçı, ikinci albümünü çıkardı.

İsmet DEMİR
İsmet DEMİR
09 Mayıs 2016 Pazartesi 12:03
banner221


İlçeye bağlı Anayurt Merkez Camii’nde İmam Hatibi olarak görev yapan Bünyamin Fındıkçı, kendisi ve eşine ait olan eserlerin bulunduğu ikinci albümünün heyecanını yaşıyor. Camiye gelemeyenlere kendilerinin ulaşmak istediğini ve bu düşünceyle ilk olarak gençlere yönelik albüm çıkardığını ifade eden Fındıkçı, “Sultanımsın isimli albümümüzü 2013 yılında yaptık. Bu albümdeki amacımız camiye gelemeyen insanlara bizler ulaşmak istedik. Gençlere yönelik yaptığımız bire albüm. Amacımız efendimizi tanıtmak, onun isminin anıldığı zaman salatu vesselam getirtmek. Çünkü şu hadisle yola çıktık. ‘Kim benim ismim anıldığında salavat getirirse Allah ona 10 rahmet eder, 10 günahını siler ve derecesini yükseltir.’ Genç kesim peygamberimizden uzak bir hayat yaşıyorlar. Amacımız onlara efendimizi tanıtmak, onların gönüllerinde muhabbeti oluşturmak istedik, böyle bir proje yaptık. Hamd olsun bu proje büyük yankı buldu, özellikle genç kesimde hayat buldu” ifadelerini kullandı.

“FARKLI DİLLERLE ESERLER YAZMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

İkinci albümünde toplumun diğer kesimlerine seslendiklerini vurgulayan İmam Bünyamin Fındıkçı, daha sonraki projelerde ise farklı dillerde eserler yapacaklarını dile getirdi. Fındıkçı, “Dedik ki sadece genç kesimde değil de diğer insanlara nasıl bir hitap tarzı oluşturabiliriz amacıyla ‘Senin adın Ahmet’ isimli albüm çıkardık. Bu albümümüzdeki amacımız da ‘Her canlı ölümü tadacaktır’ ayeti düsturuyla ayetlerin konu edinildiği şiir şeklinde eserlerimizi okuduk. Gaflet uykusundan insanları uyandırmak adına eserler yazdık. Bu eserleri yazmadaki amaç hem kendimizi uyandırmak, hem de cemaatimizden başlamak üzere bütün insanlığa uyarı vermekti. Bunun yanında da yine affa muhtaç gönülle yazmış olduğumuz tövbe içerikli eserler de yazdık. Müslüman, inanan bir fert olarak hata yapmış olabiliriz ama Rabbimizin kapısının merhameti bol olduğunu, onun rahmetinin sonsuz olduğunu bildiğimiz için tövbe tarzında eserler yazdık. İnşallah daha sonraki projelerimizde farklı diller düşünüyoruz, değişik dillerde de eserler yazmaya devam edeceğiz inşallah” diye konuştu.


Bünyamin Fındıkçı, başta eşi olmak üzere albümlerde emeği geçenlere teşekkürlerini iletti. 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Son Güncelleme: 10.05.2016 20:54
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
avukat 2016-05-09 12:38:46

eğer musiki ile ilgilenmek suçsa tıpkı rokçı imama soruşturma açıldığı gibi bu hıcaya soruşturma açmanız gerekir. aksi halde kasıtşı ayrımcılıktan diyaneti dava edeceğiz..eğer suç değilse bu ikiyüzlülük nedir...meramımı söylerken hocayı gayreti sebebiyle kutlarım

banner220