Tekeler Halkı Köy İftarında Buluştu
Grup Sayfamız İçin BURAYA Tıklayınız  

DİYANET HABER
Aydın’ın Karpuzlu ilçesine bağlı Tekeler Mahallesi sakinleri, 30Haziran 2016 tarihinde Kavak Alanı mevkiinde gerçekleşen iftar yemeğinde bir araya geldi.

Köy imamı Hüseyin Uzun’un öncülüğünde ve Mahalle sakinlerinin kendi imkânlarıyla düzenlediği iftar yemeğinde birlik ve beraberlik mesajları verildi.

Ramazan ayının dayanışmayı arttırdığını aktaran Tekeler halkı, bu tür etkinliklerin toplumsal bütünlüğü korumaya yardımcı olduğunu dile getirdi.

Ekmeği bölüşmenin, Müslümanlığın ve insan olmanın gereği olduğunu ifade eden Tekelerliler, sofralarının herkese açık olduğunu söyledi.

Mahaller sakinleri, yemek kültürlerinde zeytinyağı ve doğallık olduğunu dikkat çekerken, yemeklerin odun ateşinde piştiği için çok daha lezzetli olduğunu belirtti. Öte yandan doğal ve zeytinyağlı yiyeceklerin Ramazan ayı gibi uzun açlık dönemlerinde beslenme dostu olduğunu öne süren

Tekelerliler, “Hayatın neşesi, sağlıklı olmaktan geçer. Sağlığın yolu da Tekeler’den geçer.” dedi. Oruç açtırmanın önemine değinen İmam Hüseyin Uzun ise Peygamberimizin “Kim bir oruçluyu iftar ettirirse oruçlunun sevabı kadar sevap kazanır. Oruçlunun sevabından da hiçbir şey eksilmez." dediğini hatırlattı.

Yapılan iftar duasından sonra hep birlikte oruçlarını açan Tekelerliler, iftar programlarının her Ramazan’da devam edeceğini bildirdi.
Anahtar Kelimeler:
Köy Imamı Hüseyin Uzun

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol