'Biz Kur'an ile hayata bakamadık ki!'

İstanbul / Başakşehir Dolapdere Sanayi Camii Uzman İmam Hatibi Emin YAVUZYİĞİT Hocamızın kaleminden ''Biz Kur'an ile hayata bakamadık ki!'' isimli makalesi.

'Biz Kur'an ile hayata bakamadık ki!'

İstanbul / Başakşehir Dolapdere Sanayi Camii Uzman İmam Hatibi Emin YAVUZYİĞİT Hocamızın kaleminden ''Biz Kur'an ile hayata bakamadık ki!'' isimli makalesi.

23 Aralık 2014 Salı 00:00
'Biz Kur'an ile hayata bakamadık ki!'
banner283
Grup sayfamız için  

İnsan hidayet istikamet üzere yol çizmesi ve dünyayı imar ve inşa etmek üzere gönderildi. İmar ve inşa için de rehber bir kitap Kur\'an-ı Kerim gönderildi. Kur\'an-ı Kerim mutluluğun huzurun kaynağıdır. İlahi yasa her şeyi tanzim ediyor.

Lakin uyan ve uygulayan dünya Müslümanları arasında yok denecek kadar az olduğunu görüyoruz. Oysaki Kuran bizleri uyarıyor: «Gerçekten bu Kur\'an en doğru olan yola götürür ve iyi işler yapan müminler için büyük bir mükâfat olduğunu ve ahirete inanmayanlar için elem dolu bir azap hazırladığımızı müjdeler.» (İsra  9-10)
Tüm Müslümanlar olarak bizler acaba Kuran ile mi hayatımızı yönetiyoruz ve yönlendiriyoruz..!

Kur\'an ile bakamadık kainata. Kuran güzel bakıştı!
Kur\'an ile bakamadık insana. Kuran kardeşçe bakıştı!
Kur\'an ile bakamadık dünyamıza. Kuran ibretli bakıştı!
Kur\'an ile bakamadık çevremize. Kuran koruyucu bakıştı!
Kur\'an ile bakamadık ticaretimiz. Kuran helal kazançlı hayata bakıştı!
Kur\'an ile bakamadık sosyal hayatımıza ve sanal sosyalliğimize. Kuran erdemli bakıştı!
Kur\'an ile bakamadık komşumuza akrabamıza ve arkadaşımıza. Kuran yakınlara sıla-i rahimle bakıştı!
Kur\'an ile bakamadık enfüsümüze, afakımıza, benliğimize ve kişiliğimize.  Kuran kibirsiz, riyasız  bakıştı!
Kur\'an ile bakamadık ailemize ve evimize. Kuran huzurlu yaşama bakıştı!
Kur\'an ile bakamadık işlerimize ve amellerimize. Kuran ihlaslı bakıştı!
Kur\'an, insanın genetiğinde var olan ve insana yön veren ilahi bir kitaptır. İnsanın yaşamı boyunca mutlu ve huzurlu yaşayabileceği her şeyi içinde cem eden bir kitaptır. Kuran hayatı terazide götürme ve denge yaşamını bulma kitabıdır.
 
Bu gün ise Kur\'an sanki ölülere inmiş gibi cuma akşamları okunan ve mevta mezara konunca başında okunan bir kitap haline gelmiştir.

Kur\'anı kimse anlamaz ve Kur\'an ulaşılmayacak kadar ulvi bir kitap haline gelerek evimizin baş köşesini süsleyen bir tablo halinde durur ve kızlarımızın özene bezene yaptıkları özel muhafaza ile muhafaza edilen süs eşyası muamelesi görür.

Kur\'an; toplumdan uzak ama ulvi noktaya hapsedilmiş ilahi vahiyden Allah'tan bize gelen şuan garip bir kitap Kuran-ı Kerim’imiz.

Biz ne zaman Kur\'an-ı Kerimimizi raftan indirip hayat ölçümüz haline getirebilirsek ve onunla amel edersek tüm dünya insanları ve tüm dünya Müslümanları huzur bulur. İnsanlık terörden, mutsuz aile yaşamından ve her türlü fuhşiyettan kurtularak Asr-ı Saadet yaşam alanı içine girmiş oluruz. Kuran-ı Kerimi hayat merkezimiz haline getirmekle huzurlu yaşama dönmüş oluruz. Adaletin ve Huzurlu yaşamanın temel kaynağı Kur\'an-ı Kerim'dir. KUR\'AN-I KERİM’İN BAKIŞI BİR GÖZ ATALIM;  «Allah, sözün en güzelini; ayetleri, (güzellikte) birbirine benzeyen ve (hükümleri, öğütleri, kıssaları) tekrarlanan bir kitap olarak indirmiştir. Rablerinden korkanların derileri (vücutları) ondan dolayı gerginleşir. Sonra derileri de (vücutları da) kalpleri de Allah'ın zikrine karşı yumuşar. İşte bu Kur\'an Allah'ın hidayet rehberidir. Onunla dilediğini doğru yola iletir. Allah, kimi saptırırsa artık onun için hiçbir yol gösterici yoktur.» (Zümer  23) «İşte sana da, emrimizle, bir ruh (kalpleri dirilten bir kitap) vahiy ettik. Sen kitap nedir, iman nedir bilmezdin. Fakat biz onu, kullarımızdan dilediğimizi, kendisiyle doğru yola eriştireceğimiz bir nur yaptık. Şüphesiz ki sen doğru bir yola iletiyorsun; göklerdeki ve yerdeki her şeyin sahibi olan Allah'ın yoluna. İyi bilin ki, bütün işler sonunda Allah'a döner.» (Şura  52-53)

EMİN YAVUZYİĞİT/İLAHİYATÇI/UZMAN İAMA HATİP  Facebook : Muhammed emin yavuzyigit

Facebook grup: VAAZ DOSYALARI

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ekrem fatih kafadar 2014-12-24 10:41:37

Allah razı olsun ve çalışmalarınızda başarılar dilerim hocam