Din Adına Dinsizlik ve Öz Eleştiri

Uzman Vaiz İbrahim Halil ERDOĞAN, 21 yüzyılın en büyük münafığı olan FETÖ'nün din adına toplumu nasıl dinsizleştirdiğini açıkladı. İşte o yazı:

Din Adına Dinsizlik ve Öz Eleştiri

Uzman Vaiz İbrahim Halil ERDOĞAN, 21 yüzyılın en büyük münafığı olan FETÖ'nün din adına toplumu nasıl dinsizleştirdiğini açıkladı. İşte o yazı:

15 Ağustos 2016 Pazartesi 08:44
Din Adına Dinsizlik ve Öz Eleştiri
banner283
DiNiHABERLER.COM / öZEL 

Münafık kendini öyle bir gizler ki, Asr-ı Saadette, Mescid-i Nebî’de namaz kıldıkları halde, bu dönemde de teheccütler, tesbihler, zikirlerle alt ve orta tabakada dehşet bir illüzyon söz konusuydu. Bu yazımızda FETÖ’nün din adına toplumu nasıl dinsizleştirdiği meselesini sizlerle bir birkaç madde halinde paylaşmak istiyorum.

1.    Kurban: 2013 yılıydı. Müftülükten bir arkadaşımız aradı ve “hocam, üç arkadaş peygamberimize kurban kesiyoruz. Bir hisse de size düşüyor. 200 tl verir misiniz? Dedi. Arkadaşı derhal uyardım. Kardeşim dedim, peygamberimiz (haşa) dilenci mi ki, siz üç kişi toplanıp peygambere kurban kesiyorsunuz. Sonra peygamberin böyle bir vasiyeti mi var ki? Dedim. Bir daha beni aramadı. Sonra duydum ki, 2013 yılı Kurban faaliyetlerindeki sloganları “Peygambere kurban” kesme palavrasıymış. Bir koyun 1 kişiye, 1 sığır da en fazla 7 kişiye kurban edilir. Ancak FETÖ ve mensupları “para gelsinde nereden gelsin” ekonomi anlayışı ile bir koyunu 20, bir sığırı da neredeyse 50 kişiye bölüp para toplarlardı.

2.    Olimpiyatlar: FETÖ mensupları yıllardır yaptığı sözde Türkçe Olimpiyatlarına, uluslararası okullarından seçtikleri yabancı uyruklu birine şarkı veya türkü söyletmek suretiyle güya ülkeye menfaat sağladıklarını ve din adına yaptıklarını iddia ettiler. Münafık başı Fethullah Gülen’in ses kayıtlarından elde edilen bilgilere göre, kendi mensuplarından bir kısmı “olimpiyatlara peygamberin iştirak ettiğini” müşahede etmiştir şeklindekihezeyanıile bu rezaleti meşrulaştırma gayreti içinde oldular. 

3.    Hz. Muhammed Hz. Meryem ile Nikahlandı iftirası: FETÖ ele başı yazdığı bir eserinde, güya Hristiyanlarla Müslümanları birbirine yakınlaştırmak için böyle bir yol izlemişti. Kitabında şöyle diyor: “Zira Hz. Meryem çok afife ve nezihe bir kadındı. Bu itibarla da gözlerinin içine başka bir hayal girmemişti ve girmemeliydi de. Ona sadece kendisine helal olan biri bakmalıydı. O da olsa olsa Efendimiz olabilirdi; zira o bir münasebetle Hz. Meryem’in kendisiyle nikâhlandığına işaret buyuruyordu. Bu açıdan da Ruh’un Efendimizin ruhu olabileceği de ihtimal dâhilindedir” (Fethullah Gülen: Kur’an’dan İdrake Yansıyanlar, İstanbul, 2000, s. 247-248.)

4.    Yurtlara Zekat Toplama:  İslam fıkıh literatüründe zekat fakirin kabzetmesi ile tahakkuk eder. ancak bunlara göre “Allah yolunda” (fi sebilillah) olan herşey için zekat alınabilirdi. Yurt, gazete, dershane, okul inşaatları için zekattan harcanabilirdi. Onlara göre zaman gazetesi, samanyolu tv, yurtlar ve okular hepsi fi sebilillah yolundadır ve zekat alınabilirdi.

5.    Her Abi bir üstünden emir alır: Öyle diyordu bir Abi: ben bir emir verdiyesem bu emri bir büyük abi vermiştir. O da kendi kafasından emir vermez, bölge abisinden emir almıştır. Bölge abisi ülke abisinden emir almıştır. O da kendi kafasından emir vermez, hoca efendiden emir almıştır. Hoca efendi de Allah resulünden emir almıştır. Allah resulü de Allah’tan emir almıştır. Yani hocaefendinin emri Allah’ın emridir. En alt tabakadaki bir abinin emri Allah’tan gelmiştir. 

6.    Başörtüsü Teferruattır: Başörtülü bacılarımız 1998 li yıllarda zor anları yaşıyorlardı. 28 Şubat post modern darbesi yapılmıştı. Protestolar, yürüyüşler, üniversite kapılarında bekleyen başörtüsü savunucuları vs. Tam böyle bir ortamda FETÖ ele başıbir mesaj yayınlıyor “Başörtüsü Teferruattır”. Tüm fetö mensupları başlarını açıyor ve imanlı kitleyi terkederek karşı safta yer alıyorlardı.

7.    Şefaat Hakkı: Başörtüsü taktığı için meclis genel kurulundan kovulmuştu Merve kavakçı. Başbakan Bülent Ecevit “Burası devlete meydan okunacak yer değildir, çıkarın şu kadını dışarı” diye höykürdüğü tüm Müslümanların zihnine adeta kazınmıştı. İşte tam o zamanlarda yine FETÖ elebaşı zaman paçavrasında “Eğer Allah bana şefaat hakkı verirse, İlk Ecevit’e şefaat ederim” diyerek Müslümanları arkadan vurmuştu.

8.    Rüya İle Amel: Her bir FETÖ mensubu, kendi aldığı bir kararı, “Hoca efendinin rüyası” şeklinde başkalarına dikte ettirmiştir. İslam hukukunda kitap, sünnet, icma ve kıyas şeklinde sıralanan dinin kaynakları, FETÖ tarafından “Hoca efendinin rüyası” şeklinde fetva olarak sunuluyordu.

9.    Amentü Birliği: İslam toplumunu dinle aldatan bur FETÖ örtüğü tüm mensupları ile Hristiyanlığa özendirici bir strateji izliyorlardı. Hristiyan ve Yahudiler ile Amentü birliğimiz var. “Onlar da biz de Allah’a iman ediyoruz” ve ortak noktamız bellidir şeklinde insanları kandırıyorlardı. Tabi ki arkasından “yani şimdi edison bu kadar hizmet ettikten sonra cehenneme mi girecek” şeklindeki sorularla, beyinleri bulandırmaya çalışıyorlardı.  Kur’an-ı Kerim’de bulunan “De ki: Ey kitap ehli! Bizimle sizin aranızda ortak bir söze gelin: Yalnız Allah'a ibadet edelim. Ona hiçbir şeyi ortak koşmayalım” (Âli İmrân:64) ayetini de bu saçmalıklarına delil olarak kullanıyorlardı. Onlara göre bu ayet Hristiyan ve Yahudilere “Gelin sadece Allah’a inanın, Muhammed’e iman etmenize gerek yok” diyordu. Oysa bu ayette ifade edilen “kelime, kelam” kavramlarının Kur’an anlamına geldiği ve onları Kur’an’a çağırdığı, tüm tefsir kitaplarında izah edilir.

Sözün özü şudur ki, bu FETÖ ve mensupları, hiçbir zaman Müslümanlarla aynı çizgide olmamışlar, tam aksine onlara karşı sert, acımasız, kafirlere karşı zelil, aşağılık durumda hayat sürmüşlerdir. 

Müslümanlar “BAŞÖRTÜSÜ” dediklerinde, bunlar “TEFERRUAT” dediler.

Müslümanlar “ECEVİT’İ” sevmediklerinde, bunlar “ŞEFAAT EDERİZ” dediler.

Müslümanlar “ERBAKAN’I” sevdiklerinde bunlar “NEFRET ETTİLER”.

Müslümanlar LAİLAHE İLLALLAH MUHAMEDDÜN RESULULLAH” dediler, bunlar MUHAMMED’e gerek yok dediler.

Müslümanların gönlündeki Hz. Muhammed sevgisinin yerine, OLİMPİYATLARDA KIZLARI SEYREDEN” filmlerde KAMYONA BİNEN” bir portre çizdiler.


Diyorum ki, böyle ahlaksız, aşağılık, din adına dine düşmanlık eden münafık bir grubun Müslümanlar tarafından anlaşılmasını sağlayan, bu nifak çetesini teşhir eden Recep Tayyip ERDOĞAN, eğer başka bir sevap işlemese dahi, herhalde bu sevap ona ahirette yetecektir. Ümmetin başına bela olan bu Übey b. Selül uzantılarından ümmeti kurtardığı için kıyamete kadar dua alacaktır. Rabbim ömrünü uzun eylesin, ümmetin uyanışına vesile olduğu için de Rabbim mükafatını cennet ve cemaliyle müşerref kıldın.


 

Kaynak: Dinihaberler.com / Özel Haber

Son Güncelleme: 15.08.2016 11:24
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ADEM 2016-08-15 11:32:11

eksik bıraktığınız noktalar var hocam. karı kocayı birbirinden ayırmalar, evladları ailelerinden uzak tutmalar, her pislikte hikmet aramalar,....

Avatar
Fahri 2016-08-15 13:10:45

Tesettürü sulandırmaları da apayrı ve telafisi yıllar sürecek bir konu. İslami her konunun içini boşalttılar yıllarca.