Müftü'nün hassasiyeti

Niğde İl Müftü Yardımcısı İsrafil İğde'den Fransa ve Cumhurbaşkanımız ile ilgili muhteşem analizi...

Müftü'nün hassasiyeti

Niğde İl Müftü Yardımcısı İsrafil İğde'den Fransa ve Cumhurbaşkanımız ile ilgili muhteşem analizi...

16 Kasım 2015 Pazartesi 08:02
Müftü'nün hassasiyeti

DiNiHABERLER.COM / öZEL İÇERiK


SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN BİLGELİĞİ
 
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep  Tayyip ERDOĞAN'ın, Paris'te gerçekleşen kanlı katliamdan 3 gün önce  "Terör karşısında ilkesel bir duruş sergilenmemesi halinde bu ateş eninde, sonunda tüm dünyaya sıçrar. Bugün kendi sınırları içinde güven ve refah içinde olduğunu sanan ülkeler yarın terör ateşini iliklerine kadar hissetmekten kurtulamayacaktır" sözü bir Devlet adamının ileri görüşlülüğünü yansıtmasına yönelik çok önemli ve hatırı sayılır bir örnektir.  
 
Bu durumu Cumhurbaşkanımız ERDOĞAN'ın ileri görüşlülüğü yerine ERDOĞAN düşmanlığı üzerinden kullanmaya çalışanlar elbette olacaktır. Bunlar kokuşmuş zihniyet olduğundan üzerinde durulmaya gerek yoktur. Bu durumu ifade etmek için kullanılacak harflere de yazık olacaktır. 
 
Ancak Avrupa realistir. Rasyoneldir. Bu kokuşmuş zihniyete karşı Avrupa Sayın Cumhurbaşkanı'mızın mesajlarını en iyi düzeyde kabul edip tahlilini yapacaktır. 
 
Şu da bilinmelidir: 
 
Kendi evinin yanmasını istemiyorsan önce komşunun evini söndüreceksin. Batı ve dünya mağrurları sandıki dünyayı ateşe verir geçip karşısında keyf ederim.
 
Peki bu duruma üzüldüm mü? Tabiki bir müslüman olarak, hiçbir şeyden haberdar olmadan çocuklarının ellerinden tutarak konsere giden masum insanlar için, ölmeleri için hiç bir sebeb yokken terörist kurşunlarına hedef olmaları ancak zalimleri sevindirir. Dini, ırkı, milliyet'i ne olursa olsun masum ve mazlum insanların, gariplerin, çocukların, anne-babaların ve ölmelerine üzüldüm.
 
Cumhurbaşkanımızın da işaret ettiği gibi Amerika ve Avrupanın da terörü nerden ve kimden gelirse gelsin bunu açıkça terör olarak kabul etmesi ve ORTAK bir protokolle mücadele etmeyi fiilen göstermesi gerekmektedir. ORTAK mücadele olmazsa BENİM ÜZÜNTÜM'ün şekli değişir. 
 
Bir taraftan Alman roket atarı, Fransız mayını, Rus keleşi, Amerika silahları TERÖR ÖRGÜTLERİNİN ellerinde olacak, TERÖRÜ KENDİ SİLAHLARIYLA BESLEYECEKLER ve Anadolumdaki ana kuzularını BU SİLAHLARLA şehit edecekler...NE DERSİNİZ, Nasıl üzülebilen. 
 
YİNE DE ÜZÜLÜRÜM ama BU ÜZÜNTÜM, bilmem hangi Amerika yada Avrupa devletlerinin hangi silahıyla şehit olan, mÜbarek kanlarıyla vatan toprağını sulayan gariban Anadolu evlatlarına, analarının kınalı kuzularına olan üzüntümün milyonda biri kadar olur. 
 
Terörün dini, milleti, ırkı, vatanı yoktur,olamaz. Terör herkes için bir tehlike olmakla beraber en fazla zararı mazlumlara, gariplere vermektedir. Görülmektedir ki TERÖR Dünya zalimlerine dokunmadıkça bir anlam ifade etmiyor. 
 
Ankara'da 102 vatandaşımızın ölümü ile sonuçlanan TERÖR eylemi için Avrupadan yüksek sesle bir KINAMA ve bir destek mesajı okuyamadım. Son 10 yıldır Türkiye'de gerçekleştirilen kaos projelerinin arkasında nedense hep Amerika ve Avrupa'nın ayak oyunları çıkıyor. 
 
Mısır'daki seçimle işbaşına gelen Cumhurbaşkanı Mursi'nin yaşadığı zindan hayatına Amerika ve Avrupa'nın tepkisi ne ölçüde oldu. Cumhurbaşkanı Mursinin idamının icrasını beklerken En çok karşı çıkan acaba hangi Devlet Başkanıdır. 
Birkez daha Sayın Cumhurbaşkanı'mızın ufkunda görülenlere değer verip  Sayın Cumhurbaşkanı'mızın bilgeliğinin takdir edilmesi gerekmektedir. 
 
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın söylediği "Terör karşısında ilkesel bir duruş sergilenmesi" lüzümlüdür. İlkesel duruş olmazsa TERÖR ATEŞİ eninde, sonunda tüm dünyaya sıçrar. Bugün kendi sınırları içinde güven ve refah içinde olduğunu sanan ülkeler yarın terör ateşini iliklerine kadar hissederler. 
 
Son söz olarak Fransadaki ve dünyanın her yerindeki terör mağdurlarına en kalbi duygularımla geçmiş olsun diyor, Rabbimizden dünya mazlumlarını ve müslümanları bu eşrarın şerrinden muhafaza etmesini temenni ediyorum.
 
Saygılarımla
İsrafil İğde
Niğde İl Müftü Yardımcısı
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
AHMET DEMIR 2015-11-16 18:25:44

Hocamı severım.. beyefendı kıbar ıyı bır ınsan ama elestırecegım.. Cumhurbaşkanına yağ cekmıs ıl muftusu olmak ıstıyor galıba..

Avatar
karapürçek vaizi 2015-11-16 22:56:59

Kendi evinin yanmasını istemiyorsan önce komşunun evini söndureceksin.Batı ve dünya mağrurları sandiki dünyayı ateşe verir geçip karşısında keyf ederim.
Cumhurbaşkanımız sayin R Tayyip Erfoğan "terör döner dolaşır sonunda sahibini vurur"mealinde bir şeyler demişti .Ve sonunda terör sahibinide vurmaya başladı.

Avatar
karapürçek vaizi 2015-11-16 22:57:29

Üzüldümmü? tabiki bir müslüman olarak,ölmeleri için hiç bir sebeb olmayan ve ölen mazlumlar ve garipler için üzüldüm.Fakat bu üzüntüm alman roket atarı,fransız mayını,rus keleşi bilmem hangi avrupa devletinin hangi silahıyla şehit olan,mubarek kanlarıyla vatan toprağını sulayan garıban anadolu evlatlarına,analarının kınalı kuzularına olan üzüntümün anca milyonda biri kadardır.

Avatar
vaiz 2015-11-16 22:57:51

Terörün dini, milleti, ırkı, vatanı yoktur,olamaz. Terör herkes için bir tehlike olmakla beraber en fazla zararı mazlumlara,gariplere vermektedir. istanbula kar yağmayınca kış gelmez misali dünya zalimlerine dokunmadıkça bir anlam ifade etmez.
Fransadaki ve dünyanın heryerindeki terör mağdurlarına en kalbı duygularımla geçmiş olsun diyor,Rabbimden dünya mazlumlarını ve müslümanları bu eşrarın şerrinden muhafaza etmesini temenni ediyorum.

Avatar
Hadisçi 2015-11-17 15:50:21

Fransada dört senelik görevinde beşdafe yer değiştiren İsrafil hocamız, vatandaşlarını idare eder, dinayeti idare ditibi idare eder, simdi sira Cumhurbaşkanlığında, Hocama saygılar sevgiler