Müftü Ömer Faruk Arısoy Hayatını Kaybetti

Ağlasun Müftüsü Ömer Faruk Arısoy'un, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybettiği bildirildi.

Ağlasun Müftüsü Ömer Faruk Arısoy'un, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybettiği bildirildi. Burdur Müftülüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Antalya'da geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitiren Arısoy'un (55) cenazesi, Isparta Ulu Cami'de kılınacak ikindi namazının ardından Asri Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

Ömer Faruk Arısoy

İlk, orta ve lise eğitimini Isparta'da tamamlayan Arısoy, 1980 yılında Isparta Sav kasabası Çayboyu Camisi'nde imam hatip olarak göreve başladı. 1983 yılında İstanbul Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirdikten sonra 1984 yılında Isparta Merkez Mercan Camisi'nde imam hatip olarak tekrar görev yaptı. 1989-1995 yıllarında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde din görevlisi olarak çalıştıktan sonra, Türkiye'ye döndü. 1995-1998 yıllarında Afyonkarahisar Kızılören Müftüsü olarak görev yaptı. 1998 yılında Isparta'nın Gönen ilçesine tayin oldu. 2014 yılında Ağlasun Müftülüğü görevine başlayan Arısoy evli ve bir çocuk babasıydı. Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
fani 10 ay önce

kalu inna lillah ve inna ileyhi racıun...değerli hocamıza Allahtan rahmet di̇li̇yorum.rabbim makamını ali eylesin.rahmetiyle muamele etsin...