'3 Dönem kuralını kaldırıyoruz'
Başbakan Ahmet Davutoğlu seçim hükümetine sayılı günler kala açıklamalarda bulundu. 3 dönem kuralıyla ilgili değişiklik olduğuna ilişkin konuşan davuroğlu "Tüzüğümüzde sadece 3 dönem değil başka değişiklik de olacak" dedi.
 
Davutoğlu'nun açıklamasından satır başları;
 
ANAYASA NE DİYORSA ONU YAPACAĞIM
 
MHP ile de görüşmeler yaptık ama sonuç alınamayınca görevi Cumhutbaşkanı'na devrettim. Olağandışı bir görünüm verilmeye çalışılan her anda olağan davranmak lazım. Görev bana verilmesi halinde yine anayasa ne diyorsa onu yapacağım ne eksik ne fazla..
 
Böyle bir durum söz konusu olduğunda meclis başkanı bana sayıları verdiğinde uygun isimlere teklif götürürüm, bakan olarak hizmet etmek büyük bir onurdur. Bu milli bir vazifedir benim için de. Böyle bir teklif geldiğinde hayır denmemesi gerektiğini düşünüyorum.
 
BAKANLIK TEKLİFİNİ KABUL ETMEZLERSE
 
Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'ye yeniden çağrıda bulunmuştum biraraya gelelim birlikte bir hükümet kuralım diye. Keşke böyle olmasaydı. Bakanlık teklifi götürdüğümüz isimler bunu kabul etmemeleri halinde uygun gördüğüm, kendi güvendiğim işin ehli bakanları atar, isimleride Cumhurbaşkanlığı'na sunarım.
 
Kılıçdaroğlu'na görev vermemesi Cumhurbaşkanı'nın takdiri..

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol