'82 Anayasası Kutsaldır' diyen Yahudi zihniyetli Oğuzhan Asiltürk!

CHP’nin referandum sürecinde söylediği yalanlar bir tarafa geçmiş tarihinin İslam düşmanlığı ve darbelerle dolu olduğunu en iyi bilenlerin Saadet Partisi, Millet Partisi, Süleymancılar, Yeni Asyacılar olduğuna şüphe yok.

'82 Anayasası Kutsaldır' diyen Yahudi zihniyetli Oğuzhan Asiltürk!

CHP’nin referandum sürecinde söylediği yalanlar bir tarafa geçmiş tarihinin İslam düşmanlığı ve darbelerle dolu olduğunu en iyi bilenlerin Saadet Partisi, Millet Partisi, Süleymancılar, Yeni Asyacılar olduğuna şüphe yok.

20 Nisan 2017 Perşembe 03:58
'82 Anayasası Kutsaldır' diyen Yahudi zihniyetli Oğuzhan Asiltürk!

CHP’nin HAYIR kampanyasının dayanağının HAÇLI BATI olduğunu da bu muhteremler pek ala iyi bilir.

Yine CHP’nin saz ekibinin HAÇLILAR ve HAÇLILARIN DİZAYN ETTİĞİ TERÖR ÖRGÜTLERİ olduğunu da…

Hepsinden önemlisi bu çok akıllı ve dahi dinine çok bağlı muhteremler iyi bilir ki referandum konusunda HAYIR politikasının altında yatan temel neden CHP ve HAÇLILAR açısından İslami kesiminin elinin güçlenmesi korkusu idi.

Hal bu iken HAYIR cephesine katılan Müslümanların gerekçesini özetleyen Oğuzhan Asiltürk’ün açıklamaları piyasaya bomba gibi düşmüştü.

OĞUZHAN ASİLTÜRK O KONUŞMADA HAYIR DİYELİM, DİYORDU

Aslında Asiltürk’ün sözleri tam olarak dinlendiğinde HAYIRSIZLAR safında yer alan zavallı/düşüncesiz/bencil/cemaatsel alana sürüklenen Müslümanların nasıl akılsızlaştığını göstermesi bakımından çok anlamlıydı.

Bakın, Asiltürk o konuşmada tam olarak ne diyordu:

“En çok yüzde 22 oy almışız şimdi de yüzde 0,7’ye inmişiz… Biz gittikçe sıfıra inecek gibi görünüyoruz. Ancak eğer Erbakan hocamızla konuştuğumuz şeyler size söyleyim… “Hocam, biz hiçbir zaman yüzde 50 oy alamayacağımıza göre hiçbir zaman biz iktidara gelemeyeceğimize göre neden başkanlık sistemine destek olalım ki?” diye sorulunca Erbakan dedi ki: “Eğer Başkanlık sistemi gelirse, Başkanı bütün millet seçeceği için hiçbir zaman dinsiz imansız bir insan seçilemez…” Bu kesindir bu toplumdaki duruma göre... Ama o kişi ister istemez Müslümanların oyunu almak için şimdi Cumhurbaşkanından daha fazla şeye yönelik de yapabilir. Olur olmaz bunu bilemiyorum. Allah bilir. Bu daha lehte bile olabilir... Buna rağmen biz Evet dersek Allah bize ey kulum ben size anayasanın manasından anayasa çok basit bir şey. Allah’ın kelamı Kur’an Kerim anayasa gibi basit bir şeyle şey edilemez. Toplumun anlayacağı için anayasanız olacak bir kitap indirdim. Siz onu değil siz öbürünü işliyorsunuz. Nasıl bu bana iman derse, ne diyeceğiz? Biz onun için EVET de demiyoruz HAYIR da demiyoruz. Yoksa ikisini kıyasladığımız zaman bu başkanlık sisteminin de bizim lehimize olacak şeyler oluyor. Çünkü bu durumda meclis bakanlar kurulu seçmediği için doğrudan doğruya başkan seçeceği için birkaç tane herkese hoş görünmek için bir insanı da bakan yapabilir. Biz Buna rağmen sistem gereği Biz Allah'ın hükmünü red eder duruma düşmemek için onu Evet de Hayır da diyemeyiz diye size İslamiyet Hükmü söylüyorum. Ne yaparsınız yaparsınız..."

Oğuzhan Asiltürk’ün bu açıklamaları Ak Parti karşıtı saftirik Müslümanlarca (Saadetçiler,Sülocular ve Yeni Asyacılar) daha farklı bir şekilde işlendi. Kendi şahsi kinlerini dine bulayan bu düşüncesizler öyle bir içtihat yaptılar ki fakihler yanlarında sıfır kaldı desek yeridir.

ASİLTÜRK GİBİ DÜŞÜNENLERİN MANTIĞI TAM DA AYRINTICI YAHUDİ MANTIĞI 

“Efendim! Acaba EVET dersek bu meclis zinayı yasaklamıyor, hırsızın elini kesmiyor… Kur’an’ı uygulamıyor. Sonra çıkan sonuçtan biz mesul olmayalım. O halde ya HAYIR diyelim veya sandığa gitmeyelim”

HAYIR diyen Müslümanların gerekçesi bu idi.

Ama Asiltürk ve bu Müslümanlar o kıt ilimleriyle böyle geniş fetvayı verirken şu ayrıntıyı gözden kaçırıyorlardı. 

Yapılan oylama Kur’an’a karşı alternatif bir anayasa oylaması değildi.

Veya şöyle diyelim!

Referandum öncesinde Kur’an’a ve meclise dayalı olarak hazırlanan iki farklı anayasa hazırlanmış, Kur’an’a dayalı olan anayasa reddedilerek meclise dayalı olan anayasa halkın oyuna sunulmuş değilken Oğuzhan Asiltürk neyin günahından söz etmekteydi?

ASİLTÜRK HAYIR DEMEKLE 82 ANAYASASINI KUTSALLAŞTIRDIĞININ FARKINDA BİLE DEĞİL

Yeni anayasayı oylamak Kur’an’a karşı çıkmak ise HAYIR demekle 82 darbe anayasası Kur’an’a denk mi oluyordu ki onu değiştirmek günah/haram oluyordu?

Yapılan sadece 82 Anayasasının bazı maddelerinin değiştirilmesinden ibaret iken referandumu Kur’an’a bağlamanın mantığını Asiltürk’ün millete anlatması gerekir.

Buradan hareketle şu denilebilir: Hayır demek madem Kur’an’a aykırı değil ise EVET demek Hayrettin Karaman’ın ifadesiyle nasıl sevap/farz olabilsin?

82 Anayasasına göre milletin sözcülüğünü yapan iktidarlar bir şekilde ayak oyunları ile engellenmekteydi. Yapılan değişiklikle yönetim milletin lehine olacağı, Müslümanların eskiye nazaran yönetimde daha fazla söz sahibi olacağı, şerden daha ehven şer olması yönüyle Karaman hoca farza giden yolda takip edilen yollarda farz olur demiştir.

EVET diyenlerin hiçbiri EVET derken Kur’an’a dayalı bir anayasayı oylamadıklarına göre HAYIR diyen Asiltürk gibi düşüncesizler de HAYIR demekle Kur’an’a dayalı olmayan bir anayasayı red etmiş olmadılar.

Referandum sonucunda CHP ve Haçlı batının sevincine bakılınca Asiltürk gibi düşüncesizlerin pek de isabetli bir karar vermedikleri ortadadır.
 

Kaynak: Dinihaberler.com / Özel Haber

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
pirifani 2017-04-20 07:58:43

erbakan bazi baglilarinca bir tarikat lideri gibi algilaniyor. kisiyi kutsallastirma had safhada. bana erbakani anlatip karar senin ben mesuliyetten kurtuldum diyenlere rastladik. fazla soze gerek yok.

Avatar
vatandaş 2017-04-20 07:26:36

yazıklar olsun sana sahte türk sahte müselman

Avatar
akdeniz 2017-04-20 19:57:14

Bu ihtiyarın beyni tam sulanmış. yüzü çillenmiş.Aslı türklük ten de çıkmış zavallı. İmanını da Allah bilir.

Avatar
hacım 2017-04-20 15:39:04

böyle boş işlerle uğraşmayın hacım