Ak Parti seçim beyannamesinden 2023 vizyonu
AK Parti seçim beyannamesi 4 Ekim'de açıklanacak. Beyannamede 2023 hedefine doğru nasıl bir yol izleneceği 10 önemli başlıkla ortaya kondu. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik koordinasyonunda hazırlanan beyannamenin ekonomi, yargı, eğitim, sağlık gibi başlıkları ayrı komisyonlarca hazırlandı. Başbakan Ahmet Davutoğlu beyannameyi tek metin olarak açıklayacak. Bazı başlıklar şöyle:
 
FARKLILIKLAR ZENGİNLİĞİMİZ: 
 
Etnik, dini, mezhepsel farklılıkların Türkiye'nin zenginliği olduğu vurgulanacak, eşit vatandaşlık ilkesinin önemi belirtilecek. İnanç, cinsiyet, dil, din, ırk, siyasi düşünce nedeniyle ayrımcılığın söz konusu olmayacağının altı çizilecek. 
 
AİDİYET VURGUSU: 
 
Aidiyet bilinci vurgusu yapılacak. Komşu ülkelerdeki gelişmelere atıfta bulunularak, ülkeleri aidiyet duygusunun ayakta tuttuğu belirtilecek. AK Parti'nin de hiçbir vatandaşını ötekileştirmeyen siyasi tutumunu koruyacağı anlatılacak. 
 
SÜREÇ YENİDEN TANIMLANDI: 
 
Çözüm süreci yeniden tanımlanırken. kamu düzeni ve terörle mücadele vurgusu yapılacak. Demokratik haklar ve reformlardan geri adım atılmayacak. Çözüm süreci demokratik haklar olarak ortaya konulacak. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol