AK Parti TBMM Grup Toplantısı

- Genel Başkan ve Başbakan Yıldırım: (3) - "Almanya'nın geçtiğimiz hafta, 15 Temmuz darbe girişimine dahli bulunan askerlere sığınma izni vermesi, ilişkilerimizin tekrar gerilmesi için önemli bir gelişme olmuştur. Almanya artık bir şeye karar vermek durumundadır, eğer Türkiye ile ilişkilerini geliştirmek istiyor ise o zaman yönünü bölücülere, FETÖ'cülere değil, Türkiye Cumhuriyeti'ne dönmek zorundadır" - "Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu'nun üyeleri de belirlenmiş olup, göreve başlayacaklardır. Böylece itirazlar artık adeta bir mahkeme gibi çalışacak bu merkeze yapılacak, burada karara bağlanacaktır" - "Bugüne kadar itirazları değerlendirilip iade edilenlerin sayısı 20 binin üzerindedir" - "Bölücü terör örgütü günden güne eriyor ve hatta insan kaynağı bulmakta büyük güçlük çekiyor. Son aylarda telsiz konuşmalarından bölücü terör örgütüne katılma oranlarının neredeyse sıfıra indiğini öğreniyoruz"

AK Parti TBMM Grup Toplantısı

- Genel Başkan ve Başbakan Yıldırım: (3) - "Almanya'nın geçtiğimiz hafta, 15 Temmuz darbe girişimine dahli bulunan askerlere sığınma izni vermesi, ilişkilerimizin tekrar gerilmesi için önemli bir gelişme olmuştur. Almanya artık bir şeye karar vermek durumundadır, eğer Türkiye ile ilişkilerini geliştirmek istiyor ise o zaman yönünü bölücülere, FETÖ'cülere değil, Türkiye Cumhuriyeti'ne dönmek zorundadır" - "Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu'nun üyeleri de belirlenmiş olup, göreve başlayacaklardır. Böylece itirazlar artık adeta bir mahkeme gibi çalışacak bu merkeze yapılacak, burada karara bağlanacaktır" - "Bugüne kadar itirazları değerlendirilip iade edilenlerin sayısı 20 binin üzerindedir" - "Bölücü terör örgütü günden güne eriyor ve hatta insan kaynağı bulmakta büyük güçlük çekiyor. Son aylarda telsiz konuşmalarından bölücü terör örgütüne katılma oranlarının neredeyse sıfıra indiğini öğreniyoruz"

16 Mayıs 2017 Salı 14:03
AK Parti TBMM Grup Toplantısı
banner283

TBMM (AA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, Almanya'nın geçtiğimiz hafta, 15 Temmuz darbe girişimine dahli bulunan askerlere sığınma izni vermesinin iki ülke arasındaki ilişkilerin yeniden gerilmesine neden olduğunu belirterek, "Almanya artık bir şeye karar vermek durumundadır, eğer Türkiye ile ilişkilerini geliştirmek istiyor ise o zaman yönünü bölücülere, FETÖ'cülere değil, Türkiye Cumhuriyeti'ne dönmek zorundadır." dedi.

Yıldırım, AK Parti TBMM Grup Toplantısı'ndaki konuşmasında, Almanya ile Türkiye arasındaki ilişkilerin 16 Nisan halk oylaması öncesinde yaşanan olaylar nedeniyle gerildiğini, tansiyonun düşürülmesi için her iki taraftan referandum sonrası yapıcı, olumlu mesajların verildiğini belirtti.

Ancak Almanya'nın geçtiğimiz hafta 15 Temmuz darbe girişiminde dahli bulunan ve yurt dışına kaçan ya da yurt dışında olan askerlere sığınma izni vermesinin, iltica hakkı vermesinin bu noktada ilişikilerin tekrar gerilmesi için önemli bir gelişme olduğuna işaret eden Yıldırım, "Almanya artık bir şeye karar vermek durumundadır, eğer Türkiye ile ilişkilerini geliştirmek istiyorsa, Türkiye ile tarihten gelen dostluk bağlarını daha da kuvvetlendirmek istiyorsa o zaman yönünü bölücülere, FETÖ'cülere değil, Türkiye Cumhuriyeti'ne dönmek zorundadır." diye konuştu.

- "Türkiye, dünyanın ilgi odağı olmaya devam ediyor"

Başbakan Yıldırım, İngiltere'de uluslararası medya temsilcileriyle bir araya geldiklerini anımsatarak, Türkiye'nin küresel vizyonu çerçevesinde bölgesel ve uluslararası konulara bakış açısını, hassasiyetleri tüm ayrıntılarıyla anlatma fırsatı bulduklarını belirtti.

Yıldırım, "Ekonomik anlamda da ülkemizin potansiyelinin hala diri ve birçok ülkenin ilerisinde olduğunu muhataplarımızla paylaştık." dedi.

İngiltere'deki Türk toplumu ve yükseköğrenim gören gençlerle de toplantı yaptıklarını anlatan Yıldırım, Türkiye-İngiltere ile Türkiye-Batı arasındaki konuları ele aldıklarını, vatandaşların ve öğrencilerin sorunlarını, önerilerini dinleme fırsatı bulduklarını bildirdi.

Türkiye'nin hem bölgesel hem de küresel ölçekte önemli olduğunu bir kez daha gördüklerini vurgulayan Başbakan Binali Yıldırım, şöyle devam etti:

"Kalkınan, büyüyen ekonomisiyle, genç insan kaynağıyla, yatırım potansiyeli ve günden güne çıtası yükselen ekonomisiyle Türkiye, dünyanın ilgi odağı olmaya devam ediyor. Özellikle 16 Nisan'da gerçekleştirilen referandum sonrasında devletin milletiyle el ele devam ettiği bu kutlu yürüyüş şu an tüm ülkelerce merakla izleniyor. Geçtiğimiz hafta İstanbul'da açılışını yaptığımız 13. Uluslararası Savunma Fuarı adeta bu söylediklerimizin bir ispatı niteliğindeydi. 15 yıl önce savunma alanında dışa bağımlılığı yüzde 80'ler seviyesindeyken, bugün bu oran yüzde 40'ın altına inmiştir. Savunma sektörümüzün cirosu her yıl artarak, 10 yıl içerisinde 1 milyar liradan 20 milyarın üzerine çıkmıştır. 2002'de savunma ürünleri ihracatı sadece 250 milyon dolarken bugün 2 milyar dolara erişmiş bulunuyor. Ar-Ge harcamalarına ayırdığımız pay da yıldan yıla artmaya devam ediyor. 15 yıl öncesi 1,8 milyar olan araştırma geliştirme bütçemiz şimdi 20 milyara ulaşmış durumdadır. Ar-Ge faaliyetinde doğrudan çalışan kişi sayısı 29 binden 123 bin seviyesine çıkmıştır. Bu yıl tam 460 proje üzerinde çalışıyoruz. Bunların toplam bütçe değeri ise 123 milyar liradır. Savunma sanayinde yerlileşme ve millileşme en önemli önceliğimizdir."

- "Bölücü terör örgütü günden güne eriyor"

Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye'nin hem savunma hem de caydırıcılık alanında günden güne kendine yeterli ülke haline geldiğini, hayal ettikleri Türkiye'nin bu olduğunu ifade etti.

Katma değerli yüksek ürünler ve teknoloji üreten güçlü bir Türkiye için çalışmaya devam edeceklerini vurgulayan Yıldırım, şunları söyledi:

"Milli savunma sanayinden aldığımız güçle terör belasının da üstüne büyük bir kararlılıkla gidiyoruz. Kış aylarında darbe üstüne darbe vurduğumuz bölücü terör örgütleri, İHA ve SİHA'larla çok büyük zayiatlar görüyor. Eş zamanlı olarak şehir yapılanmalarını da başarılı operasyonlarla çökertiyoruz. Bunun yanı sıra bölge insanıyla geliştirdiğimiz kardeşlik köprülerine her gün bir yenisini daha ekliyoruz. Bölücü terör örgütü günden güne eriyor ve hatta insan kaynağı bulmakta büyük güçlük çekiyor. Telsiz konuşmalarından bölücü terör örgütüne katılma oranlarının neredeyse sıfıra indiğini öğreniyoruz."

"Öte yandan FETÖ ile müdahaleye de taviz vermeden, rehavete düşmeden devam ediyoruz." diyen Başbakan Yıldırım, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Devletin ve milletin içerisine habis bir ur gibi yerleşen bu terör örgütünü hukuk içerisinde temizliyor, bu konudaki tüm uygulamaları titizlikle yürütüyor, gereken düzeltmeleri de yapıyoruz. Bugüne kadar itirazları değerlendirilip iade edilenlerin sayısı 20 binin üzerindedir. 685 sayılı kararname ile kurulan Olağanüstü Hal İşleri İnceleme Komisyonu'nun üyeleri de belirlenmiş olup göreve başlayacaktır. Böylece itirazlar artık tek bir kuruma değil, adeta bir mahkeme gibi çalışacak bu merkeze yapılacak, burada karara bağlanacak. Bu düzenlemeyle müracaatları haklı görünenlerin hakları iade edilecek. Haklı görülmeyenler için ise yargı yolu açılmış olacaktır."

(Sürecek)


Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

="true exti> İletür ">Üt="Oblank">Hületür fo": ctPoiny": [Yazılım{iv class="pm"@sele": Cix">ctPoiny",iv class="pm"tek te-inf: > ing-left: 0;"> İletişim Hat",iv class="pm"fix">ctTele": coptim cld="vice/Yazılım}alar] lım}a090017600v>001760/selectaralicaxt-c/ld+js-ka> {alar"@iv> fo": Aext-cr,alarlar"uriye ": _ m_string" lım}a}a090017600vv>001760/selectaralicaxt-c/ld+js-ka> {alar"@iv> fo": e: er.pn(AA) - inihaberlGheigadı. Die kedidı.ba DiyBin te>Şeb-ırım>Kurmany;a nınaveçti: 0iz gent1.j15 bul" da askon="h="İt Başma iznlarrmesm an iki ülke ve sçüki k#039;n yeniur. gahfuzdsineDndur. hsk küuecekir ek,blank">urmany; sı Prkiyeitle=";uzakarrmek dureb-i-ihinr, eğ clpg" alt="0 va k#039;ni ga /adnek istiyor4; d o zamtanai AruAru bölgerhiddee, FETÖa rhiddee değil.jpg" alt="Cumihabertia ne di Anek zor-i-ihinr. "dedi.Şeb-ırım>Kunihaberler.png" alt="AK Parti a nüki ans-şm sçü>Kurmany;"0 vapg" alt="ve sçüki k#039;n 16 flara. hlü sDndur.iyle gahfudi: ni,modnsiörln dişg" hidzdsi içınlanaiki urient1nd=2ferandum s-ke s pıcı, milmlu.abs-rippınavahfudi: niecekir ti.AncakKurmany;a nınaveçti: 0iz gent1j15 bul" da ediyurt draflaşkakaçtananDiy iyurt draflaşiy kacaskon="h="İt Başma iznlarrmesm an, bir ga me hsk küa flaret dur. Şeb-ırım>Klank">urmany; sı Prkiyeitle=";uzakarrmek dureb-i-ihinr, eğ clpg" alt="0 va k#039;ni ga /adnek istiyors1.jpg" alt="0 vaartıtr. galr. dom/lurkağippınm iyaneda kuvvue">ndadnek istiyors1 o zamtanai AruAru bölgerhiddee, FETÖa rhiddee değil.jpg" alt="Cumihabertia ne di Anek zor-i-ihinr. "dlt="ans-şt". - "pg" alt=, dinrafdımgi "trfettormaanDievamli Kyor "dı.ba DiyŞeb-ırım>Kİng Adna;ni rafmsauriek.jpg" alt=a nınkg" esigavizörleça, Tvdsin> bölgesigaveDul"s; die s ans-; diyba ="_bl KPSSsınm,an ssasbertaşlaBu siayrynak görynü elertma fırsauç kuhskkippınm cekir ti. Şeb-ırım>Klank">Ewww.dik elermdneda ülken-asi po dnsiightip gelnediylarıkiyta-heülke an iaşlsin> hsk küuemuhaurpippıı,lneplü ar�k. "dedi.Kİng Kpg" alt=-İng hsk küueciyekez iyaneKasdiAdna;ni vurg-; İHdı.ba DiyBin te>Şeb-ırım>Kşgy=";devamli ti: "Kelkaşkn, büyüyen /www.dis;yle, ganç inAdn 16 Müfettyüzde 80a l cld=vlt=sin> ykşebuginjbu ortanaizde 40a fdaltaşkainm /ad. Savuma sektask pulzinjcirosunlanaySSl sıriek.j10aySSl iça,lsin> 1k buyakakirrdanof. buyakfdulzna;ndiciklkmrafltır.of.02a deDsavuma ürünaşlaihracauç s decd 25. buyo. do; dkebuginj2k buyakado; da e girmgirecul" lleti Ar-Ge gercamtippına aySSrdSSlgıelinpleda ySSldanoySSl; sımaanDievamli Kyor. 15 ySSl i Acdsi 1,8k buyaka kacartar' ga /adne bütça0iz ir 0diof. buyakaDultarmrafl dureb-ihinr. Ar-Ge fa teertindeDitar udano;tan �op k iHL mezunu 29 al mon 123" titd=vlt=sindiciklkmrafltır.oBu ySSl taml460 projeulzna;ndeo;tan �etanz.oBuntapın t="AKm bütça değşlai d 123" buyakakirrdır.oSavuma sarayin> on=ile m="� bunile m="enönemte>i Acdli: 0izdik. "- "Bölgerhie ve İ>i rgütüyginur. gindi39;yor "dı.ba DiyBin te>Şeb-ırım>Kpg" alt=a nınhem savuma hem de cay-ırışlerik aa-nıiy ginur. gindik>ndan oton=i ülke hayıe&gald>: ni,mhaanlli tiAdna;Kpg" alt=a nınbu ohsk küueiarchli ti.Krtma değş=i yüksek ürünaş"�teknoloji üretr. giçlru biclpg" alt="0çıntan 'anDievamli k">Sdna;ni vurg-; İHŞeb-ırım>Kşuntapı sgy="d>: "Mbuni savuma sarayin> n karnelgıelingiçlee ve İ>cekasınmneda üstindibüyürkiye;uzaklk">Mkip gi Kyorz.oK="_bl ü sındnedarbeaüstindidarbeavmüc kopt bölgerhie ve İ>i rgütdna;>KİHA"�SİHAa l52522ta-hebüyürzayiat sDgask yor. E_blzamtalettorriekeitlhiye pıa-nmtippınm iy17 tappılettopenciyo.l52522taökontianz.oBununğraf"İtdiybölge inA2" tprhiddeıe&lanaginjbiye r.is;ni ryane>Sdianz.oBölgerhie ve İ>i rgütüyginur. gindi39;yor"�atsaa ini rgütindikauçlma ortaippınmn neri kys="İtftdiyin>i: nieaş Kur anz. " "Öt ndnn FETÖ"0 vapulryanlle="de tavizarrmedşerehavuee dişzdur. ievamli Kyorz. "dlt=Hdı.ba DiyŞeb-ırım>Kans-şm sçeteşgy=";sg" dg" dg": "Dev-lefnk� bunlefnkiça,lsin#0atbisjbiyeunagibi on=e ebue ve İ>i rgütinhiehukuriça,lsin> ta0izdian, bu kns-üki Bu siuyg-; m sırlerizdiAdn ürütk yor, garekedulznltmadayla> petanz.oBugindikrdareye sz sırdeğş=>ndadilip irchli Kın039;n y mezunu 20" tiinulzna;ndedik. 685 y mezlnu hazak cekirınmgireolup Kasım017 tariybir tır.oBgy="cd ye sz s sı Prtürkiyelurema değil.j det1jbiyemahkbl gibi ;tan �ocakKbu.abdkzee pıa-cek.jburrda hazakarkağipn-cek.oBu dulzn ıbly vapulracaat snu h2018 Dgask nn039;n yright ©irchli Kı">S.sans KoDgask lblyn039"0çıni d yakgettyolus KPSSlmrafl olbir tır. "(Süre">S)T,alar"
bul" da askon="h="İt Başma iznlarrmesmT,alar"keywrchsi: inihaberler.png" a, FETÖ, - inihaberlGheigadı. Die kedidı.ba DiyBin te>Şeb-ırım>Ker.p, Oom/mincdlbl k.disörlT,alar"/www.r: {Yazılım"@sele": Iwww.Object",alarlar"nih":
001760/a-toggle="modal">001760/a-toggle="modal"><.0in.jstyle=017600v>001760/a-toggle="modal"><-tr.jstyle=017600v>001760/a-toggle="modal"><).dd-fyt> googlet{ $('#g src="h').iv rrInfina-hS01oll({ iv> sWraramrSion> or: '#g src="h', or: '.
Sion> or: '.g src-kapsa', sidebarWraramrSion> or: "#sidebar", n foSion> or: '#s-ke kiH ', loadIwww.: 'gle="modal">001760/select fo/java001760 <.addEv"> Load"d', > googleev"><) { olabenu = new suamrb({ dlblnt: '.gs-nav-suamrb .fix"> wraramr', ivuhs-t: false }); }); $('.gs-nav-="tru').gle'click', > googlee) { e.prev"> googl () { $('erle').addCsear('eorm> shown').gle's01oll mousewheigatouchmove', stopS01olling); }).gle'shown', > googl () { $('.gs-nput class="').tion> (); }).gle'l" rol', > googl () { $('erle').removeCsear('eorm> shown').gffe's01oll mousewheigatouchmove', stopS01olling); });di vdi $("ilan-ettilist . fo")tpKisal (); i $("iplü s")tjsSocials({ nih: locaxt-c.tür, fo: docut"><.querySion> orAll(".gs-nhareeclass")[0]tinidrHTML, showCouny: "dia, showL" ta: false, shares: [Y { share: "twit e, via: D tajlaH "facebook",a> "cmd.puplus",a> " "pihs-test",a> ] }); bil.din('11y('d', 'h ', ''); i 090017600vvlar>001760//select fo/java001760 < Yazıl$(".besl/wwnslae.carousel-in>icaxors")tgle"click",> googlet{ alarlarlwin>ow.i cl('gle="mo/www.divakfi.org.tr/tr-TR/','rtı k'd-15lım}d-15lım$(".gs-wwnslae.carousel-in>icaxors li")tgle"click",> googlet{ alarlarlwin>ow.i cl('gle=s"mobagis./www.divakfi.org.tr/s 0dier.casikissadnanzamtai','rtı k'd-15lım}d-15090017600tr-r-i vdi lar>91" Gmd.pu An ty.dcs