Atın bu hainleri meclis'ten

AK Partililer, dokunulmazlıkların kaldırılması için çıktıkları muhalefet turunda "dokunulmak" istenen Sırrı Süreyya'yı da ziyaret etti.

Atın bu hainleri meclis'ten

AK Partililer, dokunulmazlıkların kaldırılması için çıktıkları muhalefet turunda "dokunulmak" istenen Sırrı Süreyya'yı da ziyaret etti.

İsmet DEMİR
İsmet DEMİR
19 Mart 2016 Cumartesi 16:33
Atın bu hainleri meclis'ten
banner221
Dokunulmazlık olayını sulandırmaya mı çalışıyorsunuz.

Neredeyse her hafta bombalar patlarken ve terörün siyasi uzantıları hala maaş alırken, Cumhurbaşkanı artık açıkça "atın bunları meclisten" diye avaz avaz bağırırken, HDP'yi ziyaret kamuoyu tarafından bu iş sulandırılıyor mu sorusu dillendirilmeye başlandı.

Vatandaşın beklentisi ise teröre destek veren, sırtını teröre dayayanların acilen milletin meclisinden tardedilip teröristlerin yanına gönderilmesi.

Diğer vekillere ise müsait zamanda bakarsınız.

Lütfen elinizi çabuk tutun.

DiNiHABERLER.COM / ANALiZ
AK Parti'den muhalefete dokunulmazlık ziyareti

AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün, dokunulmazlıklara ilişkin anayasa değişikliği tekliflerini, HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder'e iletti.

"MİLİM ŞAŞMADAN SÖYLEDİKLERİMİZİN ARKASINDAYIZ"

HDP Grubu'nda gerçekleşen görüşme, yarım saat sürdü. Görüşmenin ardından Önder, gazetecilere yaptığı açıklamada, Bostancı'nın tekliflerini kendilerine ilettiğini belirtti. Önder, partinin eş genel başkanları ve yöneticilerinin, nevruz etkinlikleriyle ilgili seçim bölgelerinde olduğunu hatırlatarak, "İlkesel olarak bu konuda daha önce ne dediysek, milim şaşmadan söylediklerimizin arkasındayız. Pratiğimizde buna göre şekillenecektir." dedi.

"HER TÜRLÜ DOKUNULMAZLIKLARI KALDIRALIM"

Önder, ilk izlenimlerini paylaştığını ifade ederek kendilerinin bu meselenin kalıcı ve köklü bir revizyonla ele alınmasından yana olduklarını, "geçici, bir defaya mahsus değil, kürsü dokunulmazlığının dışında her türlü dokunulmazlığın bütün milletvekilleri için geçerli olmamasından yana olduklarını, bunun kendilerinin ilkesel yaklaşımı olduğunu" vurguladı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Son Güncelleme: 22.03.2016 02:41
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220