Bahçeli: Birlik olmazsak salamızı verecek imamı bulamayız

Devlet Bahçeli,“Eğer birlik olmazsak, siyasi ve ideolojik önyargıları geri plana itmezsek son vatanımızda salamızı verecek imamı arasak bile bulamayız.

Bahçeli: Birlik olmazsak salamızı verecek imamı bulamayız

Devlet Bahçeli,“Eğer birlik olmazsak, siyasi ve ideolojik önyargıları geri plana itmezsek son vatanımızda salamızı verecek imamı arasak bile bulamayız.

27 Temmuz 2016 Çarşamba 08:36
Bahçeli: Birlik olmazsak salamızı verecek imamı bulamayız

Cumhurbaşkanı artık derleyici, dengeleyici, toparlayıcı olsun ve birleştirici mesajlarla üstlendiği görevi yerine getirsin. Başbakan ve hükümeti de ayrım gözetmeksizin herkesi kucaklasın” çağrısı yaptı. Bahçeli, partisinin grup toplantısındaki konuşmasında özetle şöyle dedi:

PENSİLVANYALI KATİLLER

“ASKER kamuflajına bürünmüş Pensilvanyalı katiller Türk tarihinde çok nadir görülebilecek bir ihanete imza atmışlardır. 15 Temmuz FETÖ’cü kalkışmaya karışan kim varsa, mevkisi ne olursa olsun Türk askeri değildir. Ruhunu Pensilvanya’daki efendisine devretmiş, ülkeye namlu çevirmiş bir omurgasıza Türk askeri demek vebaldir, günahtır. Vatanın tepesinde kanunsuz uçak uçurup helikopter gezdirenler Haçlı işbirlikçisidir. Fetullahçı terör örgütü devleti ur gibi sarmıştır. Erzurumlu bir vaiz Türkiye düşmanlığı konusunda eğitilmiş, şakirtleri maklube yiyerek, ışık evleri ismiyle açılan karanlık meskenlerde örgütlenerek melanet gergefinde vatana ihaneti dokumuşlardır. FETÖ’cü teröristler Kürdistan’ın doğumunu hızlandırmak için tembihlenmiş inancın yüz karalarıdır. Bu bir kuşatma harekâtıdır.

SUÇLU-SUÇSUZ KARIŞMASIN

TSK’nın general kadrosunun yüzde 35’i şu anda demir parmaklıkların ardındadır. OHAL, Gazi Meclis’in iradesini askıya alma şeklinde yorumlanmamalıdır. FETÖ terör örgütünün temizliği için OHAL bir yöntem, bir vasıtadır. Toplu görevden almalar yapılırken, kesinlikle sağlam delil ve belgelere dayanmak esas olmalıdır. Paralel devlet yapılanmasının tüm unsurları tespit edilmeli, hepsi birden adaletin önüne çıkarılmalıdır. Bu yapılıyorken, suçsuz günahsız insanımızı mağdur etmek en az terör örgütünün zalimliği kadar tehlikelidir. Aldığımız yoğun şikâyetler vatanını canından aziz bilen kardeşlerimizin de FETÖ terör örgütüyle aynı kategoride ele alındığı yönündedir. Hükümetten beklentim, FETÖ terör örgütünün kökünü kuruturken, suçluyla suçsuzu birbirine karıştırmamasıdır. İkinci olarak, TSK’nın hiyerarşik yapı ve omurgası çok hırpalanmıştır. Askeri sistemin yeni baştan; takviyesi zorunlu görülmelidir.

BİRLİK RUHUNA DEVAM

Bu birlik ruhunun devamı mutlaka korunmalıdır. Artık kısır ve sonuçsuz çekişmelerle geçirilecek vakit yoktur. Türkiye’nin namus ve haysiyetini cihana savunmak hepimizin milli görevi. Bir olalım, Türkiye’nin milli dava ve istiklaline bağlı kalalım. MHP de bu uğurda hissesine şehadet düşse bile, buna seve seve baş göz üstüne diyecek, gereğini yapacak atılganlığı ve fedakârlığı şartsız gösterecektir. 

Türkiye’ye silah sıkmış kim varsa bulunup en ağır şekilde cezalandırılmalıdır. İdam konusunda AB’nin ne söylediği kendi bileceği bir iştir ve Türkiye egemenlik haklarını korurken hiç kimseden müsaade almayacaktır.

GEÇMİŞE SÜNGER ÇEKİLMELİ

Geleneksel kriz üreten siyaset yoluyla kurumlar cepheleşmiş, değerler çatıştırılmış, toplumsal yapı kamplaşmıştır. Artık buna bir son verilmeli, geçmişe sünger çekilmelidir. Siyaset ilkel dürtülere esir düşmemeli konuşmaya ve mutabakata muhakkak surette hevesli ve istekli olmalıdır. Milletin tamamını kapsayacak ve rahatlatıcı mesajlarla yüklü bir yönetim kucaklaması hayata geçirilmelidir. Muhalefeti ciddiye almayan, küçümseyen, tahkir eden, yok sayan siyasi ahlak ve demokrasi dışı siyaset anlayışıyla ülkemiz daha iyi ve güzel günlere ulaşamayacaktır. Türkiye Cumhuriyeti, demokrasiyi ve parlamenter sistemi birlikte yaşatmaya her zamankinden daha fazla mecburdur. Siyaset yapma ve hükümet etme anlayışlarının pozitif yönde değişeceği yeni bir dönem başlamalıdır. MHP, yeni bir sayfa açmaya hazırdır.”

İddialar doğruysa ABD altından kalkamaz

“FETÖ’cülerin hain teşebbüsünün dış bağlantıları yavaş yavaş deşifre olmaktadır. Bu darbe sürecinin arkasında CIA’nın olduğu iddiaları yoğunlaşmaktadır. ISAF Komutanı bir ABD’li generalin FETÖ darbe girişimini hazırlayanlar arasında bulunduğu dillendirilmektedir. Türkiye’ye 2 defa gizlice geldiği, Erzurum ve Adana İncirlik Üssü’nde sır dolu görüşmeler yaptığı konuşulmaktadır. Şayet bu iddialar doğruysa, ABD bunun altından kalkamayacaktır. ABD, 15 Temmuz’un içindeyse ve İncirlik üzerinden devreye girmiş ise bunun doğal sonucu olarak iki ülke arasındaki müttefiklik ilişkisi hasar görecektir. Bu demektir ki, ABD ve küresel güç merkezleri Türkiye’yi iç savaşa sürüklemeyi planlamaktadır. Suriye’nin kâbus atmosferi Türkiye’ye kaydırılmaktadır. CIA’nın bir piyonu olan Gülen’in de ABD tarafından ülkemize teslimi bu aşamada inandırıcı ve ihtimal dahilinde görülmemektedir.”

 
Son Güncelleme: 27.07.2016 08:57
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
imam 2016-07-27 12:03:32

şükürler olsun ki milliyetçi ruhunu dışa vurmaya başladı doğruyu ayırt etmeye başladı her şerde bir hayır vardır Rabbim bu şerri de bize hayır eyledi inşAllah

Avatar
AKDENİZ 2016-07-27 20:19:45

sen nur ol sayın bahçeli devletin devlet olduğu ortaya çıktı.meralin de ipliği pazara çıktı.