Bakan Bozdağ mahkemeyi işaret etti
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, memleketi Yozgat'ın Sarıkaya ilçesinde partisinin seçim bürosunu ziyaret etti. Ziyaret öncesi basın mensuplarının Twitter'ın kapatılmasıyla ilgili sorusunu yanıtlayan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Konu yanlış bir mecrada tartışılıyor. Esasında basına yansıyan açıklamalara baktığımız zaman bazı vatandaşlarımızın kişilik haklarının ihlali ilkesi ile mahkemelere yaptığı müracaatlar sonucu alınmış kararlar var.

Bu kararlar sosyal medyada bu imkanları sunan firmalara da tebliğ ediliyor. Firmaların mahkeme kararlarının gereğini yerine getirmesi gerekir. Bu kararlar Twitter'ın tamamının kapatılmasını değil, esasında içeriklerin çıkarılmasını ön görüyor ancak firmalar içerikleri mahkeme kararına uyarak çıkarmayınca tabii mahkeme kararlarını uygulamak için başka bir yolun da kalmadığı anlaşılıyor. O çerçeve de bir adım atıldığı yapılan açıklamalardan anlıyoruz.

Bu Twitter'ı yasaklamak değil, bir mahkeme kararının icrasıdır. Tabii mahkeme kararları itiraz üzerine kaldırılabilir kararlardır, onunla ilgili itiraz eden olabilir mahkeme yeniden değerlendirebilir. Sonuç itibarıyla bu Twitter'ın Türkiye'den tamamen kaldırıldığı bir durum değil, mahkeme kararına ilişkin bir durumdur"
diye konuştu.
 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol