Başbakan Davutoğlu; Kıyamete kadar bu milletin istiklalini koruyacağız

Partisinin grup toplantısında konuşan Başbakan Davutoğlu, "Korkmadık. Korkmayacağız. Kıyamete kadar bu milletin istiklalini koruyacağız." dedi.

Başbakan Davutoğlu; Kıyamete kadar bu milletin istiklalini koruyacağız

Partisinin grup toplantısında konuşan Başbakan Davutoğlu, "Korkmadık. Korkmayacağız. Kıyamete kadar bu milletin istiklalini koruyacağız." dedi.

22 Mart 2016 Salı 12:57
Başbakan Davutoğlu; Kıyamete kadar bu milletin istiklalini koruyacağız
Başbakan Davutoğlu'nun açıklamasından satır başları:

Bugün sabah saatlerinde Brüksel'de meydana gelen, terörün küresel yüzünü bir kez daha gösteren saldırıları lanetliyor, Belçika Hükümeti ve halkına taziyelerimi sunuyor, milletimiz adına dayanışma duygularını paylaşmak istiyorum.

Bugün sabah saatlerinde Brüksel'de meydana gelen terör saldırısını lanetliyorum.

"TERÖR ÖRGÜTLERİ BİRLİKTE HAREKET EDİYOR"

Devlet olarak zor bir dönemden geçiyoruz. Birçok terör örgütü koordineli bir şekilde ülkemizi hedef alıyor. İsimleri farklı olsa da hepsi aynı hedef için hareket ediyor. Türkiye'yi güçsüzleştirmek için vahşice saldırılar yapıyor. 17 Şubat'ta Ankara'da PKK-PYD terör örgütü canlı bomba saldırısı gerçekleştirdi. Geçen cumartesi DEAŞ İstiklal Caddesi'nde bir terör saldırısı gerçekleştirdi. Bunlar nasıl aynı merkezden yönetildiklerini gösteriyor. Burada bir kez daha ölen yabancı uyruklu sivillerin ailelerine ve ülkelerine taziye mesajlarımı iletiyorum. Bu şehitlerimiz artık Çanakkale haftasında Çanakkale ruhuyla anılacaklardır.

"40 YILDIR TERÖRLE MÜCADELE İÇİNDEYİZ"

Biz 40 yıldır terörle mücadele içindeyiz. Türkiye'yi bir istikrarsızlığa sürüklemez isteyen bu şer odakları sivil odakları da hedef alıyor. Teröre tek bir söz söylemeden sürekli hükümetimizi suçlayanları da lanetliyorum. Acaba Brüksel'deki bu saldırılardan sonra herhangi bir akademisyen hükümete karşı bir eleştiri getirecekler mi? Suruç saldırısından bu yana bazı kesimler devletimize hemen katil damgası vurmaya çalışıyorlar.

Korkmadık. Korkmayacağız. Kıyamete kadar bu milletin istiklalini koruyacağız.

"SÖZDE BARIŞ İSTEYENLERE SORUYORUM..."

Bir kez daha bu sözde barış havarilerine soruyorum; şu son bir ay içinde onlarca insan canlı bomba saldırılarında katledilmiş, güvenlik güçlerimiz PKK'lı teröristlerce şehit edilmiş, siviller ölmüş, şehirler yakılmış. Neredesiniz ey aydınlar, akademisyenler. Hangi vicdanla şimdi bütün bu olanları, öldürülenleri unutup tekrar tekrar bize saldırıyorsunuz, neden PKK'yı lanetleyen bir bildiri yayınlamıyorsunuz. Bildiriyi bırakın, neden PKK'ya dair bir eleştiri cümlesi dahi kuramıyorsunuz. İşte terör örgütü bu tablodan cesaret alıyor.

"TERÖRÜ DESTEKLEYEN MEDYA ORGANLARI VAR"

Maalesef Türkiye'de bu terör olayları esnasında milleti korkuya sürekleyen medya organları da var. Bırakın terör örgütlerini eleştirmeyi, terör örgütlerini yer yer överler. Bu anlayışı dünyanın hiçbir medyasında göremezsiniz. Medyanın ve basının bu kritik aşamalarda aldığı tavır çok önemlidir. Türkiye düşmanı medya kuruluşları var. Terör örgütleri de buna göre eylemlerini yapıyor ve medya zaten beni aklar diye düşünüyor. Belçika'da, Fransa'da bir terör saldırısı olduğunda hemen medya savunmaya geçer ama Türkiye'de olunca susarlar.

"BAZI CHP VEKİLLERİ SOL GÖRÜNÜMLÜ ÖRGÜTLERİN MİLİTANLARINA SAHİP ÇIKIYOR"

Terörle mücadele Türkiye'nin meselesidir. Muhalefete düşen çok net bir görev vardır ama maalesef terörü destekleyen siyasetçilerimiz var. HDP'yi size ve milletime anlatmama gerek yok ama beni asıl şaşırtan CHP'nin durumudur. CHP'ye oy veren vatandaşlarımızın da düşünmesi ve sesini çıkarması gerekiyor. Kılıçdaroğlu örgütün kanalına çıkarken sesi çıkmıyor. Bazı milletvekilleri terör örgütünün kanalına çıkıyor bazıları ise sol görünümlü paravan örgütlerin militanlarına sahip çıkıyor. DHKP-C'den gelen hiçbir terör eylemini CHP açıkça kınamadı. CHP'li vekillerin ve zaman zaman Kılıçdaroğlu'nun DHKP-C'li teröristlere laf etmediğini gördük.

"TERÖRE KARŞI ZAFİYET VARSA BUNU DEVLETİ SUÇLAYANLAR OLUŞTURUYOR"

Terör örgütlerinin kanlı saldırılarından sonra işbirlikçi bu yapılar, devletin iyi yönetilemediğini söylüyor. Ülkeyi kimin yönetip, kimin yönetemeyeceğine millet karar verir ve millet 1 Kasım'da kararını verdi Sayın Kılıçdaroğlu... Kılıçdaroğlu ne zaman bir terör olayı olsa terör örgütüne birşey demeden devlet yönetilemiyor diyor. Millet 1 Kasım'da bir bize baktı bir de Kılıçdaroğlu'na ve devleti kimin yöneteceğine karar verdi. Terör saldırılarıyla acımız henüz tazeyken, hemen hükümetimizi hedef alan açıklamalar yapmaya başlıyorlar. Terör karşı bir zafiyet varsa bunu terörü kınamak yerine devleti suçlayanlar oluşturuyor. Buradan terör konusunda bize destek veren Sayın Bahçeli'ye de teşekkür ediyorum. İşte bizim görmek istediğimiz muhalefet tavrı bu Sayın Kılıçdaroğlu. Ümit ederiz Sayın Kılıçdaroğlu da bundan ders alır.

"HDP VE CHP, MİLLETİ TERÖRÜN İSTEDİĞİ KORKUYA SÜRÜKLÜYOR"

Terör korku ve panik oluşturmak istiyor ve maalesef HDP ve CHP'nin açıklamaları da milleti bu korkuya sürüklüyor. Sayın Kılıçdaroğlu, bu mu sizin terörle mücadeleniz? Sayın Kılıçdaroğlu, sen önce kendi partini yönet de sonra devletin nasıl yönetileceğini söylersin.

"MİLLETİN BİZE VERDİĞİ EMANETİ SON NEFESİMİZE KADAR KORURUZ"

Teröristlere tek bir kelime edemeyenler, Sayın Cumhurbaşkanımızı ve hükümetimiz hedef gösteriyor. Milletin bize verdiği emaneti son nefesimize kadar koruruz. Şer odakları ne yaparlarsa yapsınlar milletimizin emanetine sahip çıkacağız. Bütün unsurlar güç birliği yapmış aynı şeyi hedefliyorlar. Bu bir istiklal ve istikbal mücadelesidir. Bütün Ortadoğu'nun birliğini, bütünlüğünü sağlayabilecek tek ülkenin Türkiye olduğunu biliyorlar. Bölgemizde çok önemli gelişmeler yaşanırken kendi içimize kapanmamızı istiyorlar. Müreffeh, istikrarlı bir Türkiye istemiyorlar. Hepsi tek bir hedef doğrultusunda Türkiye, milletimiz, insanlığımız, kardeşliğimize karşı hareket ediyorlar.

"ONLAR BEDDUALARA DEVAM ETSİN, BİZ MİLLETİMİZİN DUASINI ALMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

Yeni bir beddua kaseti çıkmış görmüşsünüzdür. Onlar beddualara devam etsin, biz milletimizin duasını almaya devam edeceğiz. İnsanlarımızın dini duygularını istismar eden suç örgütünden başka bir şey değiller. Bunlar bu yapıya sahip çıkıyor.

"TERÖR KAYBEDECEK, MİLLET KAZANACAK"

Terör öncelikle paniğe kapılmamızı ister. Teröre karşı en güçlü çözüm milletimizin dayanışma içinde bulunmasıdır. Bugüne kadar hain planları nasıl boşa çıkardıysak, bundan sonra da çıkaracağız. Birçok badireden geçtik, birçok kumpası atlattık. Bütün hainleri bir araya topladılar. Bu şebekeyi de çökerttiğimizde Türkiye'nin önü açık olacak. Terör kaybedecek, millet kazanacak.

"DOKUNULMAZLIKLARIN KALDIRILMASINA İLİŞKİN FEZLEKELERİ GÜNDEME ALDIK"

AK Parti kurulduğu günden bu yana siyaseti güçlendirecek adımlar attı. Karanlık odaklarında siyasi düzen projelerine itibar etmedik. AK Parti iktidara geldikten sonra siyaset tekrar söz sahibi oldu. Düşünce ve ifade özgürlüğünü artırmaya yönelik düzenlemeler bizim zamanımızda gelişti. Teröre destek vererek, şiddet çağrısı yapanların bu tavırları asla siyasi dokunulmazlık olarak değerlendirilemez. Dokunulmazlıkların kaldırılmasına ilişkin fezlekeleri gündeme aldık. Onlar meydan okudu, biz de hodrimeydan dedik. Hesap çok açıktı.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.