Baykal'dan yılın konuşması

Baykal, "Ben haklı çıktım, doğru bildiklerimi söylemeye devam edeceğim. AK Parti karşıtlığıyla ülke menfaatini görmezden gelemeyiz" dedi.

Baykal'dan yılın konuşması

Baykal, "Ben haklı çıktım, doğru bildiklerimi söylemeye devam edeceğim. AK Parti karşıtlığıyla ülke menfaatini görmezden gelemeyiz" dedi.

İsmet DEMİR
İsmet DEMİR
25 Şubat 2016 Perşembe 20:28
Baykal'dan yılın konuşması
banner221
Türkiye'nin PYD'ye düzenlediği operasyona verdiği destek sonrası CHP'de tepkiyle karşılanan Deniz Baykal, partinin kapalı grup toplantısında yönetimin politikalarını eleştirdi. Baykal "Hükümet karşıtlığının Türkiye karşıtlığına dönüşmesinden rahatsızlık duyduğunu" belirtti.

CHP'nin Grup Başkanvekili Levent Gök başkanlığında yapılan alternatif basına kapalı grup toplantısında cuma günü Genel Kurul'da görüşmeleri başlayacak olan bütçe ile dış politika ve bölgede yaşanan askeri hareketlilikle ilgili sunumlar yapıldı.

star

Parti politiklarını eleştirdi

Kapalı grup toplantısına, Kılıçdaroğlu ve parti politikalarına yönelik önemli eleştirilerde bulunan Deniz Baykal da katıldı. Baykal'ın bu kez sadece Suriye'yle ilgili değerlendirmede bulunduğu öğrenildi.

Türkiye'nin meşru savunma hakkı var
Baykal, partisinin Suriye politikasıyla ilgili, "Suriye konusunda mezhepsel bakmamak gerekiyor. Azez'de Türkiye'nin meşru savunma hakkı vardır. Bu açıdan yapılan doğrudur. Herkes bunu savaş çıkıyor şeklinde algıladı.

Ülke menfaatlerini görmezden gelemeyiz
Ancak gelişmeler bunun böyle olmadığını ortaya koydu. "ABD-Rusya arasındaki ateşkes kararı da bunu doğruladı. Bu konudaki görüşlerimi, doğru bildiğim şeyleri söylemeye devam edeceğim. AK Parti karşıtlığıyla ülke menfaatini görmezden gelemeyiz" dedi.

Milletvekili Dursun Çiçek ise "Biz Suriye'deki Kürtlerin konumlarını koruması, olduğu yerlerde barış ve huzur içinde yaşamasını istiyoruz Ancak toprak işgal ederek Akdeniz'e doğru genişleyerek Türkiye'nin Ortadoğu'yla irtibatının kesilmesine de karşıyız" diye konuştu. 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
okumuş 2016-02-26 13:50:55

bu zamana kadar nerdeydi klın

banner220