'Bugün kimse inancı, kökeni yüzünden tehdit altında değil'
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Gürcistan Cumhurbaşkanı Giorgi Margvelaşvili, Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi'nin (TANAP) temel atma törenine katıldı.
 
Erdoğan, törende yaptığı konuşmada, Türkiye'deki azınlıkların sorunlarına çözüm bulmaya gayret gösterdiklerini söyledi.
 
Türkiye'de Kürt sorunu bulunmadığına işaret eden Erdoğan, şunları kaydetti:
 
"Türkiye'nin Kürt sorunu yoktur. Türkiye'de her kesimden insan gibi, Kürt kardeşlerimizin de sorunları vardır. Kimliklerinin tanınmaması sorunu vardır, inançlarına saygı duyulmaması sorunu vardır, geri kalmışlık, ihmal edilmişlik, hor görülme sorunu vardır. Biz geçtiğimiz 12 yılda Kürt kardeşlerimizle birlikte Türklerin de Arapların da Azeri kardeşlerimizin de Lazların da Çerkezlerin de Romanların da Arnavutların da Gürcülerin de Boşnakların da dini azınlıkların da ülkemizde yaşayan ne kadar kesim varsa hepsinin sorunlarına çözüm bulmaya gayret ettik.
 
Türkiye'de insanların tehdit altında olmadığına işaret eden Erdoğan, "Bugün artık hiç kimse kökeni, inancı, kılığı, kıyafeti, yaşam biçimi, fikri, zikri yüzünden tehdit altında değildir, baskı altında değildir. Hala eksikler, aksaklıklar yok mu? Var tabii. Her şey dört dörtlük mü? Değil tabii. Ama bunlar her geçen gün eksiliyor" dedi.
 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol