CHP bu işe de burnunu soktu
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gebze İlçe Örgütü yönetimi, camide kahvaltı olayına ve bu olayın sorumlularına kınama yaptı. ‘CHP Gebze İlçe Örgütü Yönetimi’ imzasıyla basın merkezlerine atılan mailde AKP’li gençlik kolları başkanı Melih Ecertaş’ın Çoban Mustafa Paşa Camii’nde AKP’li gençlerle bir buluşma organizasyonu yaptığı ve bu buluşmada cami içerisinde sofralar kurup kahvaltı yapıldığını hatırlatılarak şu ifadelere yer verildi: “Çoban Mustafa Paşa Camii’nde sabah namazı sonrası sofra kurulup cami içinde kahvaltı yapıldı. Her şeyden önce orası bir ibadethane. Herkes namaz sonrası camiye sofra sererse sizce camilerin hali ne olur gençler?

ORASI LOKANTA MI?

İbadetinizi etmişsiniz Allah kabul etsin. Peki orası lokanta mı? Cami imamından mutlaka görüş almışsınızdır ancak; biz demiyoruz bakın İslam alimleri bu konuda ‘İslam dininde caminin büyük bir yeri vardır. Zikir, fikir ve ibadet yeri olduğu için Allah’ın münacatına mazhar olmak için ayrılmış mukaddes bir yerdir, bu itibarla zaruret olmazsa camide yemek yemek ve yatmak uygun değildir’ denmiştir. CHP Gebze İlçe Örgütü olarak yaşanan bu olayı kınıyoruz. Sizler topluma örnek olmaya adaysınız, ortaya çıkan durum hiç doğru değildir.” 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
yusuf karagöz 12 ay önce

ben siyasetten anlamam lakin bundan yıllar önce bu insanlar camileri ahıra çevirirken niye düşünmediler de şimdi mi akılları başlarına geldi.siz işinize bakın biz biliyoruz nerede yemek yenip yenmeyeceğini..