Demirtaş:


Partisinin Ankara İl Başkanlığı tarafından düzenlenen dayanışma yemeğine katılan Demirtaş, Ağrı'nın Diyadin ilçesinde yaşanan olaylara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
 
"PKK'LILAR DA BİZİM CANIMIZDIR''
 
Israrla ve inatla "barış" demeye devam edeceklerini belirten Demirtaş, "Asla bu tür provokasyonlara gelmeyeceğiz. PKK'lıların üstüne operasyon için yolladığınız askerler de bizim çocuklarımız, kardeşlerimizdir. Onların canı bizim canımızdır, öldürmeye çalıştığınız PKK'lılar da onlar da bu halkın evlatları, kardeşlerimiz, canımızdır. Birbirlerini öldürmelerine izin vermeyeceğiz. Bu ülkede artık kan dökülmesine izin vermeyeceğiz" diye konuştu.
 
Genelkurmay Başkanlığının Siirt, Hakkari ve Şırnak'ta operasyonlar yaptığını öne süren Demirtaş, Cemil Bayık'ın "Biz savaşmak istemiyoruz, biz artık silah bırakmak istiyoruz" açıklaması yaptığını ileri sürdü.
 
''ALLAH BİN BELASINI VERSİN''
 
Demirtaş, şunları kaydetti:
 
"Silah siyasetinden beslenen malum partiye oy vermeyin yaygarası koparmaya başladılar. Kim silahtan beslenerek oy topluyorsa Allah onun bin defa belasını versin. Kim silaha güvenerek, kim elindeki silah gücüne güvenerek, emrindeki silah gücüne güvenerek oy toplamak istiyorsa, Allah onun burnundan fitil fitil getirsin. Seçimi görmeyi nasip etmesin. Bizsek biz, sizseniz siz. Fakat bu provokasyon ortamıyla bizler, yaratmak istedikleri bu atmosferle Türkiye'yi seçime götürmeye izin vermeyeceğiz."


 
 
Anahtar Kelimeler:
PKK HDPDemirtaş

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
helal olsun. 2 yıl önce

hay ağzına sağlık dini haberler!

Avatar
Şemsettin Kaaraduman 2 yıl önce

Hadi ordan ş.......... demirtaş! Senin takiyye yapman bizi kandırmaz. Sizin ne mal olduğunuzu bu millet iyi biliyor. Allah'ın izniyle 7 Haziran seçimlerinde hepiniz sandığa gömüleceksiniz. Yine AK Parti birinci olacak.

Avatar
ali 2 yıl önce

Terör partisi hdp....

Avatar
imam 2 yıl önce

onlar da bu ülkenin çocukları arkadaşlar yanlış olmayın. bakın adam iki taraf da canımızdır diyor siz ise bir tarafı can bir tarafa cehennem diyorsunuz. müslümanlık bu mu ? barış bu mu ? bu nasıl bir kindir içinizdeki?

Avatar
cuha 2 yıl önce

topunuzun canı cehenneme

Avatar
mehmet 2 yıl önce

dini haberleri son kez okuyuşumdur bu.bu kadar iktidar yalakası bir site görmedim birde Müslüman diye geçiniyorsunuz