Demirtaş namaza başladı!
Demirtaş bu kez Cuma namazı için çağrı yaptı


HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin Diyarbakır il teşkilatında, DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek, DTK Eşbaşkanları Hatip Dicle, Selma Irmak ve HDK Eş sözcüsü Gülistan Kılıç Koçyiğit ile ortak basın toplantısı düzenledi.


CUMA NAMAZI İÇİN ÇAĞRI YAPTI

Toplantıda yaptığı konuşmasında Diyarbakır halkını, beraber Cuma namazı kılmaya davet etti: "Cuma namazını halkımız ile birlikte Sümer Parkta kılacağız. Eski müftü olan milletvekilimiz Nimetullah Erdoğmuş'un kıldıracağı namaz sonrası barış ve çözüm için dua edeceğiz"

DEMİRTAŞ HALK SOKAĞA ÇIKSIN DİYE HER YOLU DENİYOR

Çarşamba akşamı saat 18.00'de Diyarbakır/Sur halkını sokağa çağıran Demirtaş istediğini elde edememiş yaklaşık 200 kişilik bir grubu ancak bir araya getirebilmişti. Kararlı olduğunu vurgulayan Demirtaş, gün içinde erken saatlerde yaptığı başka bir açıklamada da bugün saat 16.00 için çağrıda bulunmuştu.


Demirtaş'ın namaz çağrısı kemal sunal'ı hatırlattı..


Anahtar Kelimeler:
NamazDemirtaş

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
37000 10 ay önce

hdp milletvekilleri namazın ne olduğunu biliyorlarmı içlerinden biri ben biliyorum desin

Avatar
semih 10 ay önce

eski müftünün diyarbakır da müftülük yaptığı esnada da alternatif !!! cuma namazları icad edilmişti de müftü bey o zamanlar bu işin ne kadar yanlış olduğundan bahsederlerdi acaba o zaman mı yoksa şimdi, mi doğru söyluyor nereden nereye bir zamanlar kürsüden birlik adına böylesi işleri yanlış olduğunu söyleyenler şimdi bizzat kendisi kıldıracakmış