Deniz Baykal'dan yine rezillik: Peygamber ismi vermedim

Yeni anayasaya tepki göstermek isterken "Böyle bir yetkiyi peygambere versen peygamberi bozarsın.

Deniz Baykal'dan yine rezillik: Peygamber ismi vermedim

Yeni anayasaya tepki göstermek isterken "Böyle bir yetkiyi peygambere versen peygamberi bozarsın.

İsmet DEMİR
İsmet DEMİR
17 Mart 2017 Cuma 17:04
banner221

Yeni anayasaya tepki göstermek isterken "Böyle bir yetkiyi peygambere versen peygamberi bozarsın. Olmaz, kimseye bu yetki verilmez, verilmemeli" ifadeleriyle büyük tepki çeken Baykal, geri adım atmak isterken yeni bir gafa imza attı. Baykal, "Hazreti Adem'den bu yana 124 bin peygamber geldi geçti. O 124 bin peygamberden herhangi birisini ben ima ederek, bunu söylemiyorum" dedi.

Trabzon'da yeni anayasa hakkında geçtiğimiz gün açıklamalarda bulunan CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal skandal bir gafa imza attı. Yeni anayasayı eleştirmek isteyen Baykal "Böyle bir yetkiyi peygambere versen peygamberi bozarsın. Olmaz, kimseye bu yetki verilmez, verilmemeli" dedi.

Hükümet yetkililerinin ve komuoyunun büyük tepkisini çeken Baykal, bugün geri adım atmak istersek yeni bir skandala imza attı. CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, CHP Ordu İl Başkanlığınca Fatsa Kültür Sarayı'nda düzenlenen programda yaptığı konuşmada, yeni anayasanın Türkiye'ye yakışmayacağını ve böyle bir yetkinin kimseye verilemeyeceğini öne sürdü.


Gelen tepkilerden rahatsızlık duyduğunu belirten Baykal, ilginç bir savunma yaptı.

Baykal'ın açıklamasından dikkati çeken maddeler şöyle:

"Ben bunu söylerken ne bir evliyaya, ne haşa peygamberimize ya da herhangi bir peygambere hakaret etme anlayışı içinde bunu söylemiyorum. Oradaki ifade... Hazreti Adem'den bu yana 124 bin peygamber geldi geçti. O 124 bin peygamberden herhangi birisini ben ima ederek, bunu söylemiyorum. Benim gözümde peygamberlik dediğim şey yüksek ahlaki vasıflar ve üstün nitelikler taşıyan örnek bir şahsiyet. Bu anlamda birisini dahi bozar bu dedim."

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Son Güncelleme: 17.03.2017 17:17
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Pir 2017-03-17 18:11:25

Özrü cehaletini geçmiş. La nuferriku beyne ehadin min rusulih. Etrafında yok mu ilahiyatçı?

Avatar
Esma hoca 2017-03-18 13:34:00

Peygamberlerin vacip olan sıfatlarına baksaydın keşke de rezil olmasaydın

banner220