Erdoğan: 'Duydum ki artist bulamamışlar'

Başbakan Erdoğan Ağrı'da halka seslendi. Başbakan Erdoğan burada BDP ve HDP'yi eleştirdi. Sözlerine Pensilvanya eleştirileri ile devam eden Erdoğan, 'Yeni bir haber aldım, duydum ki Pensilvanya benimle ilgili güzel bir film hazırlıyormuş, Bu film için bana uygun bir artist henüz bulamamışlar. Halbuki Hollywood'a filan gitmelerine gerek yok, kendi içlerinde bunu başaracaklar art

Erdoğan: 'Duydum ki artist bulamamışlar'

Başbakan Erdoğan Ağrı'da halka seslendi. Başbakan Erdoğan burada BDP ve HDP'yi eleştirdi. Sözlerine Pensilvanya eleştirileri ile devam eden Erdoğan, 'Yeni bir haber aldım, duydum ki Pensilvanya benimle ilgili güzel bir film hazırlıyormuş, Bu film için bana uygun bir artist henüz bulamamışlar. Halbuki Hollywood'a filan gitmelerine gerek yok, kendi içlerinde bunu başaracaklar art

28 Mayıs 2014 Çarşamba 20:27
Erdoğan: 'Duydum ki artist bulamamışlar'
İşte Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları
 
Sevgili Ağrılılar, sizleri bir kez daha hasretle muhabbetle selamıyorum. Tekrarlanacak seçimlerin Ağrı'ya hayırlı olmasını rabbimden niyaz ediyorum.Sizlerle gurur duyuyoruz. Sizle Ağrı dağı kadar büyüksünüz. Ağrı dağı kadar anlamlısınız. YSK Ağrı'da seçimlerin tekrarlanması kararını verdi. Burada pazar günü sizler Ağrı Dağı'nın şanına yakışır şekilde Ak Parti ile yürüyeceksiniz.
 
"AĞRI'DA SANDIKLAR 1 KEZ SAYILDI"
 
Kardeşlerim mesele ilke meselesidir. Halka hizmet meselesidir. Biz Ağrı'ya nasıl hizmet getireceğiz ona mı oy vereceğiz yoksa ideolojilere mi oy vereceğiz ona karar verelim Ağrı'da sandıkların 14- 15 kere sayıldığı iddiası BDP tarafından pompalanıyor. Tamamen yalan. BDP kirli siyasete başvurmuştur. Ağrı'da sadece sandıklar 1 kez tam olarak sayıldı 2. seferde hile ve şaibe ortaya çıktı ve iptal oldu.
 
Daha yeni Doğubeyazıt'ta 6 vatandaşımızı kaçırdılar. Burası bizim Bitlis milletvekilimizin ailesine ait olan bir işletme. Arkadan da tehdide başladılar. Kendisine de Bitlis'teki seçimler için o ilçeye gitmemesi yolunda tehdit yağdırmaya başladılar. Bu tehditlerle bir yere varılmaz. İki de bir partinin adını değiştirirsin, başka bir işe de yaramazsın
 
Marifet iltifata tabidir, siyaset ilkelerle yapılır. 30 Mart iöncesinde ağrı'da birçok iftirayı, dedikoduyu dolaşıma sokturlar. Sizden rica ediyorum, lütfen bu yalanlara karşı dikkatli olun. Size güvenilmez insanlar haber getirdiğinde bunlara itibar etmeyin. Seçimden sonra Ağrı'ya 15 bin polis götürüldü diyorlar, Allah aşkına nerede bu polisler? 30 Mart'tan sonra 2 bin gencin askere götürüldüğünü söylüyorlar...
 
MESELE SIRRI SAKIK MESELESİ DEĞİL
 
Mesele Sırrı Sakık meselesi değildir. Sırrrı Sakık fanidir, bugün vardır yarın yoktur. Biz mensup olduğu zihniyete bakalım. Tayyip Erdoğan'da fanidir. Bugün vardır yarın yoktur. Baki olan hedefler için, fanilere güvenmeyelim. Biz, Ağrı'ya yapılacak hedeflere bakalım. Hala Doğubeyazıt'ta BDP var. Pislikten geçilmiyor. 
 
HANIM KARDEŞLERİMİZİ TEHDİT EDİYORLAR
 
Hanım kardeşlerimizi sandığa götürmüyorlar, tehdit ediyorlar. Biliyorlar ki, hanım kardeşlerimiz sandığa giderse AK Parti gelir. Ben özellikle hanım kardeşlerimizden bir sıçrama bekliyorum. Sizler bizim ablalarımızsınız. 
 
Belediye Başkan adayımıza çok sayıda iftira attılar, atıyorlar. Biz eğer böyle bir şey yakalarsak, yakaladığımız anda partilimizde olsa affetmeyiz. Sandıkların 15 kez sayıldığını söylemeleri nasıl bir yalansa bunlar da öyle yalan. Yalanla, iftirayla siyaset yapılmaz. Siyaset hizmetle, siyasetle yapılır. Durup bakalım, Kağızman yolunu yapan kim?
 
Siyaset omurgalı duruş gerektirir, hizmet getirir. 
 
30 Mart'ta millet AK Parti diyerek, çözüm siyasetine destek verdi. 30 Mart'ta sandıklar kapandı, AK Parti2nin birinci olduğu az çok belli oldu. Peki biz 30 Mart'tan bu yana ne yaptık?
 
Seçimden hemen sonra, yoğun şekilde koşturmaya devam ediyoruz. Halk bize güvendi dedik, görev verdi dedik. Biz birinci çıktığımız halde yoğrun bir şekilde çalışıyoruz. İkinci, üçüncü olan partiler ne yapıyorlar?
 
CHP'ye bakıyorsun yerinde sayıyor. Seçim sürecinde Pensilvanya ile işbirliği yaptı, şimdi bunun bedelini ödüyor. 
 
MHP Başkanı AK Parti'ye karşı 8. seçimini kaybetti hala orada oturmaya devam ediyor. Şimdi emekli siyasetçileri ziyaerte başladılar. Neymiş, 'çatı' onların çatısı 30 Mart'ta uçtu. Onların oturduğu evin damı yok, damı.
 
İnşallah bizde haziran ayı içerisinde istişarelerimizi tamamlayıp adayımızı açıklicaz. Bu arada kamuoyu araştırmalarımızı yapıyoruz. En ideali neyse kararımızı vericez.
 
Şimdi burada karşımızda kim var BDP (Yuhlamalar) ... Ama ben sizden meydanda yuhlamanızı değil, sandıkta başarınızı bekliyorum. 
 
Şurda 3 gün kaldı, kapı kapı dolaşmaya var mıyız? Ama şunu demeyin, tehdit ediliyoruz... İnsan fikri uğruna, ideali uğruna, namusu uğruna bir kez ölür. Ki bizde sandık namustur!
 
Alınteriyle çalışan insanları siz kalkıp da kaçırmaya yönelirseniz, 'Devlete vergi veriyorsun bana da vereceksin.' Peki devlet aldığı bu vergiyi nereye harcıyor  Doğubayazıt'ın yollarına harcıyor. Doğubayazıt'ın okullarına harcıyor, hastanesine harcıyor. Sen nereye harcıyorsun  Sen insanları öldürmeye harcıyorsun. Onun için bu duruşumuz çok önemli. Ölelim ama bir kere ölelim, onurumuzla, haysiyetimizle ölelim. Ama sandıktaki o onuru hep birlikte kurtaralım.
 
BANA BENZEYEN ARTİST BULAMAMIŞLAR
 
Yeni bir haber aldım, duydum ki Pensilvanya benimle ilgili güzel bir film hazırlıyormuş. Ailemle ilgili güzel bir film hazırlıyormuş. Bu film için bana uygun bir artist henüz bulamamışlar. Çocuğuma benzer bir artist henüz bulamamışlar. Halbuki Hollywood'a filan gitmelerine gerek yok, kendi içlerinde bunu başaracaklar artistler var, oradan çıkarırlar. Fakat bu tuzakların hiçbiri tutmuyor, tutmayacak. Hesap şu, cumhurbaşkanlığı seçimi öncesine bu filmi yetiştireceklermiş. Onun gayreti, hesabı içindeler. 17 Aralık, 25 Aralık dediler tutmadı. 30 Mart dediler yine tutmadı. Şimdi de 10 Ağustos diyorlar. 10 Ağustos'ta da Allah'ın izniyle yine tutmayacak, ben buna inanıyorum.
 
BDP VE HDP'YE 'BUNLARI SİZ ALIP GELECEKSİNİZ' DEDİM
 
Yavruları kaçırılan anneler babalar günlerdir eylem yapıyor. 134 yavru kaçırıldı. Kimlerin kaçırdığını biliyorsunuz değil mi? BDP ve HDP’ye söyledim 'Bunları siz alıp geleceksiniz' dedim.
 
Adresleri siz biliyorsunuz. Getirmemeleri halinde biz de iktidar olarak A ve C planımızı uygulamaya koyacağız. Nasıl işbirliği içindesiniz. Bizler kimin ne yaptığını her şeyi biliyoruz. Neymiş sana neyin vergisini verecek? Hale bak! Bunlar nereye soksan girer. Mafya mı, terör mü, eşkıya mı hepsi var. Alın teri dökmeden haraç istiyor haraç. Böyle bir şey yok dedim, yanaşmayacaksın dedim. Bu bir haysiyet mücadelesidir.
 
Devlete vergi veriyorsun, bize de vereceksin öyle mi? Devlet aldığı vergiyi nereye harcıyor? Ağrı’ya harcıyor? Sen nereye harcıyorsun? Ölelim ama bir kere ölelim, şahsiyetimizle ölelim diyorum. Çözüm süreci dedik, kültürel etkinlikleri verdik.
 
CHP KUMSALLARIN PARTİSİ
 
Biz de Kürt, Laz, roman böyle bir ayrım yok. Bu BDP, HDP bunlar siyasi Kürtçülük yapıyor. MHP siyasi Türkçülük yapıyorlar. Ama biz 45,5 oluyoruz çünkü herkesi kucaklıyoruz. CHP de kumsalların partisi. Kim kucaklıyor biz kucaklıyoruz.  Diyarbakır’da oturan anneler için CHP’nin, MHP’nin, HPD’nin, yandaş meydanın sesi çıkıyor mu? Ama Galatasaray lisesinin önünde oturanlar için sesiniz çıkıyordu!
 
Pazar günü çok önemli, sandıkta gereken cevabı verin! Biz yaşatmanın mücadelesini veriyor Gençlerin yaşaması için mücadelesi veriyoruz. Artık akan kan durdun diye mücadele veriyoruz. Çok önemli yol kat ettik.
 
ÇÖZÜM SÜRECİNE DESTEK BEKLİYORUZ
 
Ağrı’dan biz çözüm sürecine destek bekliyoruz. Ağrı Dağı kadar büyük bir netice bekliyoruz 30 Mart’tan bu yana çalışıyoruz. Çalışmaya da devam ediyoruz. Ağrı geri kalmasın . Hiçbir siyasi parti bizimle aşık atamaz. Tayyip Erdoğan belediyecilikten geldi. Ağrı’da yeni bir anlayışı getireceğiz...
 
AĞRI'YA İKİ GÜZEL MÜJDEMİZ VAR
 
Ağrı’ya iki güzel müjdemiz var. Ağrı merkezde doğalgaz dağıtımı için 3 kez ihaleye çıktık. Özel sektörden rağbet olmadı. Yeni bir karar aldık. Ağrı’da dağıtımı devlet olarak biz yapacağız. Yasal düzenlemeler yapıldı, yasa teklifi TBMM’ye sunuldu
 
 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.