Erdoğan: 'Eğer bu iftiraları ıspat etmezsen...'

AK PArti Genel Başkanı ve Başbakan Erdoğan partisinin grup toplantısında konuştu. Devlet Bahçeli'nin grup toplantısında yaptığı konuşmaya sert sözlerle cevap veren Erdoğan, ' Kalkıp evladıma hazine arazilerinin tahsisinden bahsediyor. Terör örgütünün başıyla aynı sofraya oturup oturmamaktan bahsediyor. Ey Bahçeli, bunları ispat edemezsen alçaksın, hainsin' dedi.

Erdoğan: 'Eğer bu iftiraları ıspat etmezsen...'

AK PArti Genel Başkanı ve Başbakan Erdoğan partisinin grup toplantısında konuştu. Devlet Bahçeli'nin grup toplantısında yaptığı konuşmaya sert sözlerle cevap veren Erdoğan, ' Kalkıp evladıma hazine arazilerinin tahsisinden bahsediyor. Terör örgütünün başıyla aynı sofraya oturup oturmamaktan bahsediyor. Ey Bahçeli, bunları ispat edemezsen alçaksın, hainsin' dedi.

24 Haziran 2014 Salı 15:56
Erdoğan: 'Eğer bu iftiraları ıspat etmezsen...'
banner283
Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:
 
 
- Yine konuşmamın başında TBMM'nin geçmiş başkanlarından Sayın Sökmenoğlu'na Allah'tan rahmet diliyorum. Ailesine başsağlığı temennilerinde bulunuyorum. 
 
- Bildiğiniz gibi, geçtiğimiz hafta Avusturya ve Fransa'da yaşayan vatandaşlarımızın samimi sizlere selamları var. Sizlere bunu iletmek istiyorum. 
 
- Avrupalı Türk Demokrat Birliği'nin düzenlediği toplantı 10 bin kişi ile Viyana'da yapıldı. Salon içinde ve salon dışında büyük bir coşku söz konusuydu. 
 
- Gerçekten türkiye'yi aratmayan coşkuyu kardeşlerimiz hem kendiler yaşadılar hem de bizlere yaşattılar. Ardından Paris'e geçtik. Paris'te Holland ile görüşmemiz oldu. Heyetler arası toplantılarımızı gerçekleştirdik. 
 
- Bir güncelleme diyebileceğim, geleceğe yönelik bir plan oluşturduk. Türkiye'de bugün ititbariyle 1200'ü bulan şirketi var. Büyükelçilikte bir kahvaltı yaptık, Türkiye'deki son gelişmeleri birlikte değerlendirdik.
 
- UETD'nin kuruluşunun 10. yılı kapsamında 3 buluşma gerçekleşti. İlki Almanya, diğeri Viyana ve son olarakta Lyon olmuş oldu.
 
- Gurbetçi kardeşlerimiz, eskiden olduğu gibi Türkiye için kaygılanmıyor. En son mavi kart uygulamasıyla vatandaşlık haklarına çözümler getirdik. Askerlik sorunlarına kolaylık getirdik. Oy vermek işlemi ile Türkiye'deki bağlantılarını kuvvetlendirdik. 
 
- Bundan sonra olacak seçimlerde yurtdışındaki vatandaşlarımız Türkiye'ye gelmelerine gerek kalmadan bulundukları bölgelerde oy kullanacaklar. Fakat oy kullanma tarihleri buradakinden farklı olacak. 
 
- Farklılıklar, çatışmanın değil zenginliğin belirtisidir. Biz tüm inançlara, mezheplere, etnik kökenlere ve kültürlere karşı eşit mesafede durduk, kucaklayıcı olduk. Bizim kriterimiz belli. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak bizim için en önemli kriterdir
 
- Dernek ve vakıflara, cemaatlere de böyle yaklaştık. Türkiye'de farklı düşünen herkes on yılar boyunca ötelendi. Kurban derisinin nereye verileceği bile çok büyük tartışma konusu oldu. Benim kurbanım, sen ne karışıyorsun? Ama hayır, ben nereye istiyorsam oraya vereceksin dediler. Bu ceberrut tartışmaların hepsine biz engel olduk.
 
- Hristiyan, musevi, müslüman tüm inanç sahiplerinin inançlarının gereğini yerine getirmesinin önünü biz açtık. Bu vekıfların gayrımenkullerini biz iade ettik. 
 
- Peki biz bütün bunları yapınca ülke bölündü mü? CHP ve MHP milleti yıllarca karanlık tablolar çizip, milleti mahkum ettiler. Korkuları kendiler ürettiler. İşte şimdi CHP'nin de MHP'nin de hırçınlaşmasının ardında bu yatıyor. 
 
- CHP yıllarca bölünme üzerinden işi idare etti. Bu ortadan kalkınca varlık zeminini kaybediyor.
 
- MHP yıllarca terör üzerinden işi idare etti. Bu ortadan kalkınca varlık zeminini kaybediyor. İşte yine bu sabah Bahçeli'nin kürsüden yaptığı konuşma, Aman Allah'ım ağzından salyalar akıtıyor. Tamamen iftiralar üzerinden bir konuşma. 
 
- Tamamıyla bir müfteri edasıyla, iftiralarla dolu bir konuşma. MHP'li kardeşlerime sesleniyorum; MHP'yi küçülten bu adamla bir yere varamazsınız. Bu adam siyasette çırak bile olamadı, olamayacak da. Yapısı buna musait değil.
 
- Evlatlarıma kamu arazisi vermekten bahsediyor. Yine bu kürsüden söylüyorum, terör örgütü başıyla aynı sofrada oturmaktan bahsediyor. Bahçeli, eğer bu iftiralarını ıspat etmezsen, alçaksın, adisin! Müdde-i iddiasını ıspatla mükelleftir. 
 
- 3.5 yıl Başbakanlık yaptın, neden kaçtın? Sakarya depreminin altında kaldınız. Bu ülkede faiz lobisinin ihya edilmesinin sebebi sizsiniz. CHP'de benzer işler yapıyor. CHP’nin yavrusu DSP ile beraberdiniz. Görev zararı adı altında, bu ülkede sıkıntılarının en önemli sebebi siz oldunuz. Ziraat Bankasını, Halkbank’ı batırdınız. Biz Halkbank’a şahsiyetini kazandırdık, kişiliğini kazandırdık. 
 
- İki de bir ayakkabı kutularıyla konuşup duranlara sesleniyorum; ayakkabı kutularına milyarlarca ne dolar ne avro sığar, siz önce kasalarınıza bakın. Bugünkü konuşmasıyla ilgili ben yine davalarımı açacağım. T.C Başbakanı'na köksüz, despot diyen bir adam hesabını verecektir. Böyle bir adam aranıyorsa, aynaya baksınlar, kendileridir. 
 
- Benzer siyaseti HDP'de yaptı. Çünkü arkalarında silahlı bir terör örgütü vardı. Silahsız bir ortamda siyaset yapamıyorlar.
 
- Ne yaparlarsa yapsınlar, biz bu ülkede milleti korkuttukları ne varsa tek tek ortadan kaldırmaya devam edeceğiz. 
 
- 40 yıl boyunca cemaat maskesi altında ince ve sinsi bir şekilde ihanet şebekesinin inşa edildiğini gördük. Bu şebeke öyle bir noktaya geldi ki benden olmayanın faaliyet hakkı söz ve yaşam hakkı yok demeye başladılar. Başkalarının varlığına tahammül edemez hale geldiler.
 
-Doymak bilmez bir iştahla ve hırsla kendileri dışında her grubu kesimi herkesi son derece iğrenç metotlarla safdışı bırakmaya başladılar. Rakip olan herkesi hatta arkadaşlarını telefon dinleyerek yatak odası gözetleyerek şantaj ile safdışı bırakmak istediler. Nerede varlarsa orada kendilerinden başka hiçkimseye tahammül edemediler.
 
-Dertlerinin talebe yetiştirmek olmadığı, dertlerinin üç olduğu ikbal olduğu ortaya çıktı. Bize farklı göründüler ama gizliden gizliye farklı işlerin içine girdiler. Bunların bizim dönemimizde güçlendikleri iddiası tamaıyla yanlıştır. 
 
- 12 Eylül dönemine bakın, bunların güç devşirdiklerini görürsünüz. Her işte tedbir adı altında o kırk yıllık gizlenme tekniklerini kullandılar. Bu şebekenin nasıl hukuk cinayeti işlediklerini tespit edebilmek mümkün değildi. Yargı, bütün devlet kurumları içerisinde güvenirliği itibariyle son sıraya düştü. Güvenirlilik diye bir şey kalmadı. Yargının kendini check etmesi gerekiyor.
 
-Yargı ne CHP’nin ne MHP’nin ne Pensilvanya’nın egemenliğine asla teslim olmayacak. Yargı birilerinin arka bahçesi değil, milletin yargısı olacak. İnanın ortaya çok daha fazla bilgi belge çıkacak. Yargı emniyet içinde nasıl ahlak dışı vicdan dışı komplolara giriştikleri ortaya çıkacak. Ben milliyetperver olan yargı mensuplarına güveniyorum. Bu süreci onlar aslına dönüştürecekler.
 
-2010 yılında yaptığımız anayasa değişikliği bugün hatadan dönüşün vasıtası oldu. O değişiklik olmasa halen içeride olacaklardı. AİHM'e gitseler böyle bir tablo olmayacaktı. Biz bireysel başvuru hakkını getirmek suretiyle böyle bir imkanı yakaladılar. 
 
- Mağdurlar olayları biliyor, fakat ateş düştüğü yeri yakıyor, bizim de milletimizin de görmesi ustalıkla saklanıyordu.
 
- İşte böcek soruşturması, neden 2 yıl beklediniz diyorlar, biz iki yıl beklemedik. Biz takipçisiyiz. Fakat sırf onları ifşa ediyor diye maşaları yoluyla 2 yıldır üzerini örtmeye çalışıyorlar. 
 
- Pazar günü de söyledim, "evet" "hayır"cılara yaradı. Ama bakıyorsunuz bazıları cezaevinden çıkınca intikam ifadeleri anıyor. Sen önce intikam ifadelerini bırakta kendine gel. Önce bunu bir hal yoluna koymak lazım. Nolacak, kalvuz ortada...
 
- Bir ülkenin başbakanının ofisine dinleme cihazı konulması sadece o başbakanın şahsına değil, o ülkenin tamamına yapılmış çok büyük bir ihanettir.
 
- Başbakan'ın ofisine bu böcekleri koyanlar kim bilir millete neler yaptılar, neler yapıyorlar  Binlerce, onbinlerce sanatçısına, ilim adamına varıncaya kadar herkesi dinlemişler. Bu ülkede polis üniforması içinde birileri çıkıp da başbakanın ofisine dinleme cihazı koyuyorsa yarın gidip hakimin, savcının yatak odasına kamera koymaktan da çekinmez. Koymadıkları da ne malum
 
- Biz bu ifadelerimizle yargıya müdahale etmiyoruz. Tam aksine yargıya görevini hatırlatıyor ve çok ciddi bir sorunun varlığını gösteriyoruz.
 
- Eğer 17 - 25 Aralık'ta biz dik durmasaydık, yargı diye bir şey kalmayacaktı. Selam örgütü diye bir örgüt uydurdular. Kendileri gibi düşünmeyen kim varsa, alıp görecekti. 
 
- Şimdi bugün konuşuyor Bahçeli, Pınarhisar'daki yattığı günleri arayacaksın diyor' Ey Bahçeli, Pınarhisar'daki yatışımın nedeni benim asilliğimin ifadesidir. (Başbakan Erdoğan burada bir karışıklık sonucu Pensilvanya demiştir)  O günler senin düşündüğün gibi değil. Eğer bizim için o günler geri gelecekse, öper başımızın üzerine kurarız. 
 
- Şimdi CHP- MHP bu Pensilvanya çetesinin ardında duruyor. Fakat işlerini görecekler, son kullanma tarihi geçtikten sonra sırtlarından hançerleyecekler. Bahçeli mi dik duracak, Kılıçdaroğlu mu dik duracak! CHP'ye eskiden yaptıklarını CHP Genel Müdürü'ne yapmayacaklarını mı zannediyorsunuz?
 
Çünkü kendisi o kasetle geldi. MHP’li vekillere kurduklarının aynısını Devlet Bahçeli’ye kurmayacaklar mı? Onu da yayından süratle kaldırtan biz olduk. Bu Pensilvanya çetesi var olduğu sürece o kayıtları da muhafaza edecek. Gün gelecek CHP’yi MHP’yi yeniden dizayn etmek bunlar için önemli, o kayıtlar da ortaya çıkacak.
 
- Gün gelecek o kayıtlar da devreye girecek. O kayıtlar da ortaya çıkacak. İnanın biz sadece kendimiz için değil, CHP için de MHP için de ve bu ülkede siyasetin geleceği için de dik durduk ve durmaya devam edeceğiz. 
 
- Onlar korusalarda biz bu çetenin inlerine gireceğiz, girdik, giriyoruz. 
 
- Gün tarafsız kalma günü değildir. Türkiye'nin istikbaline yapılan bir saldırıya tarafsız kalan, bir fırsatçı olacaktır. Sanmayın ki bana saldırıyorlar, sanmayın ki kelle aldıkları zaman gidecekler. Sanmayın ki kelle aldıkları zaman gidecekler. Türkiye'yi topyekün almadan rahat etmeyecekler. Bu sadece Tayyip Erdoğan meselesi değildir. Bunlar içerideki maşaları ile Türkiye düşmanlarıdır ve türkiye'yi esir almadan asla rahat durmazlar. 
 
- Biz hakkın yanında olanlara bakacağız, ne dengesi. Denge egemen güçlerin, hakim güçlerin teraziyi elinde tuttuğu anlayıştır. 
 
- Hukuk içinde, demokrasi içinde bu mücadeleyi sonuna kadar götüreceğiz. Tek kalsam, yalnız kalsam ben bu mücadeleden asla vazgeçmem. Ama bu yolda tek olmadığımı yalnız olmadığımı sizlerle zaten görüyorum, buna inanıyorum. 
 
- Biz bu yolda yürekli yol arkadaşlarımızla son nefesimize dek yürümeye devam ediyoruz, hamdolsun. 12 yıl önce nasıl bir türkiye aldık, şimdi nasıl bir Türkiye'de yaşıyoruz bu ortada. Her alanda ne yaptığımız ortada. 
 
- Gözü olupta göremeyenler, kulağı olupta duyamayanlar, ağzı olupta hakkı konuşamayanlar bunlara bizim söyleyecek bir şeyimiz yok. Bunların kalbi mühürlü...
 
- Cumhurbaşkanlığı seçimlerine 47 günümüz kaldı. 10 günde tüm istişarelerimizi tamamlayıp, 1 Temmuz günü adayımızı açıklayacağız. Sonrada yollara revan olup milletimizden adayımız için izin isteyeceğiz. 
 
- Bunlar her zaman milletten korktular kaçtılar milletle beraber olamadılar bunu böyle biliniz. Biz daha detaylı daha anlaşılır biçinde soru işaretini ortadan kaldıracak biçimde bunun önemini milletle paylaşacağız.
 
-Artık seçilmiş hükümetin yani milli iradenin karşısında devlet iradesini temsil eden bir cumhurbaşkanlığı makamı, bir protokol makamı olmayacak. Anayasanın verdiği yetkiler neyse bu yetkileri milletin verdiği yetkiyle bütünleştiren bir cumhurbaşkanı olacak. Böyle bir süreci hep birlikte başlatacağız. Bugüne kadar hükümet milleti, cumhurbaşkanı devleti temsil ediyor gibi bir konumlama yapılmıştı. Devlet ile millet arasındaki bu mesafeyi de kaldırıyoruz. Seçilmiş hükümetle seçilmiş cumhurbaşkanı birlikte ülkeyi idare edecek. Bir nevi devletle millet artık tam manasıyla kucaklaşmış olacak
 
- Dikkat ederseniz CHP ve MHP statüko partileri olarak milleti değil devleti temsil edecek aday aradılar. Kendileri aday olamadılar. Siyasetçi oldukları halde siyasetin güç kazanmasını istemediler.
 
- Biz cumhurbaşkanlığı makamının siyasetçiden olmasını istemiyoruz dediler. Bunlar siyasetten bu kadar uzaklar. Siz siyasetçi istemeyeceksiniz de apoletli olmasını mı isteyeceksiniz? Yıllar yılı bunu zaten gördük. Seçimle bile olsa onlar sadece devleti temsil edecek bir cumhurbaşkanı peşindeler. Milleti değil.
 
- Diyarbakır'da haftalardır ağlayan anneleri burada misafir edeceğiz. Kendileri ile bugüne kadar neler yaptık, bundan sonra neler yapabileceğimizin değerlendirmesini yapacağız. Bizler bu anneleri yalnız bırakmamak için bütün imkanlarımızla seferber olmuş durumdayız. Burada bütün siyasi partilerin başta HDP olmak üzere üzerine düşen vazifeler vardır. 
 
- Yeri geldiğinde hava atıyorsunuz, onu getirdik bunu getirdik diye. Bu annelerle neden ilgilenmiyorsunuz?  Bu ağlayan annelerin daha da ağlamasını artırmak mıdır sizin özgürlük barış anlayışınız. Galatasaray önünde ağlayan annelere gösterdiğiniz ilgiyi neden göstermiyorsunuz. 
 
 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.