Erdoğan: 'Eğer bu iftiraları ıspat etmezsen...'

AK PArti Genel Başkanı ve Başbakan Erdoğan partisinin grup toplantısında konuştu. Devlet Bahçeli'nin grup toplantısında yaptığı konuşmaya sert sözlerle cevap veren Erdoğan, ' Kalkıp evladıma hazine arazilerinin tahsisinden bahsediyor. Terör örgütünün başıyla aynı sofraya oturup oturmamaktan bahsediyor. Ey Bahçeli, bunları ispat edemezsen alçaksın, hainsin' dedi.

Erdoğan: 'Eğer bu iftiraları ıspat etmezsen...'

AK PArti Genel Başkanı ve Başbakan Erdoğan partisinin grup toplantısında konuştu. Devlet Bahçeli'nin grup toplantısında yaptığı konuşmaya sert sözlerle cevap veren Erdoğan, ' Kalkıp evladıma hazine arazilerinin tahsisinden bahsediyor. Terör örgütünün başıyla aynı sofraya oturup oturmamaktan bahsediyor. Ey Bahçeli, bunları ispat edemezsen alçaksın, hainsin' dedi.

24 Haziran 2014 Salı 15:56
Erdoğan: 'Eğer bu iftiraları ıspat etmezsen...'
banner283
Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:
 
 
- Yine konuşmamın başında TBMM'nin geçmiş başkanlarından Sayın Sökmenoğlu'na Allah'tan rahmet diliyorum. Ailesine başsağlığı temennilerinde bulunuyorum. 
 
- Bildiğiniz gibi, geçtiğimiz hafta Avusturya ve Fransa'da yaşayan vatandaşlarımızın samimi sizlere selamları var. Sizlere bunu iletmek istiyorum. 
 
- Avrupalı Türk Demokrat Birliği'nin düzenlediği toplantı 10 bin kişi ile Viyana'da yapıldı. Salon içinde ve salon dışında büyük bir coşku söz konusuydu. 
 
- Gerçekten türkiye'yi aratmayan coşkuyu kardeşlerimiz hem kendiler yaşadılar hem de bizlere yaşattılar. Ardından Paris'e geçtik. Paris'te Holland ile görüşmemiz oldu. Heyetler arası toplantılarımızı gerçekleştirdik. 
 
- Bir güncelleme diyebileceğim, geleceğe yönelik bir plan oluşturduk. Türkiye'de bugün ititbariyle 1200'ü bulan şirketi var. Büyükelçilikte bir kahvaltı yaptık, Türkiye'deki son gelişmeleri birlikte değerlendirdik.
 
- UETD'nin kuruluşunun 10. yılı kapsamında 3 buluşma gerçekleşti. İlki Almanya, diğeri Viyana ve son olarakta Lyon olmuş oldu.
 
- Gurbetçi kardeşlerimiz, eskiden olduğu gibi Türkiye için kaygılanmıyor. En son mavi kart uygulamasıyla vatandaşlık haklarına çözümler getirdik. Askerlik sorunlarına kolaylık getirdik. Oy vermek işlemi ile Türkiye'deki bağlantılarını kuvvetlendirdik. 
 
- Bundan sonra olacak seçimlerde yurtdışındaki vatandaşlarımız Türkiye'ye gelmelerine gerek kalmadan bulundukları bölgelerde oy kullanacaklar. Fakat oy kullanma tarihleri buradakinden farklı olacak. 
 
- Farklılıklar, çatışmanın değil zenginliğin belirtisidir. Biz tüm inançlara, mezheplere, etnik kökenlere ve kültürlere karşı eşit mesafede durduk, kucaklayıcı olduk. Bizim kriterimiz belli. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak bizim için en önemli kriterdir
 
- Dernek ve vakıflara, cemaatlere de böyle yaklaştık. Türkiye'de farklı düşünen herkes on yılar boyunca ötelendi. Kurban derisinin nereye verileceği bile çok büyük tartışma konusu oldu. Benim kurbanım, sen ne karışıyorsun? Ama hayır, ben nereye istiyorsam oraya vereceksin dediler. Bu ceberrut tartışmaların hepsine biz engel olduk.
 
- Hristiyan, musevi, müslüman tüm inanç sahiplerinin inançlarının gereğini yerine getirmesinin önünü biz açtık. Bu vekıfların gayrımenkullerini biz iade ettik. 
 
- Peki biz bütün bunları yapınca ülke bölündü mü? CHP ve MHP milleti yıllarca karanlık tablolar çizip, milleti mahkum ettiler. Korkuları kendiler ürettiler. İşte şimdi CHP'nin de MHP'nin de hırçınlaşmasının ardında bu yatıyor. 
 
- CHP yıllarca bölünme üzerinden işi idare etti. Bu ortadan kalkınca varlık zeminini kaybediyor.
 
- MHP yıllarca terör üzerinden işi idare etti. Bu ortadan kalkınca varlık zeminini kaybediyor. İşte yine bu sabah Bahçeli'nin kürsüden yaptığı konuşma, Aman Allah'ım ağzından salyalar akıtıyor. Tamamen iftiralar üzerinden bir konuşma. 
 
- Tamamıyla bir müfteri edasıyla, iftiralarla dolu bir konuşma. MHP'li kardeşlerime sesleniyorum; MHP'yi küçülten bu adamla bir yere varamazsınız. Bu adam siyasette çırak bile olamadı, olamayacak da. Yapısı buna musait değil.
 
- Evlatlarıma kamu arazisi vermekten bahsediyor. Yine bu kürsüden söylüyorum, terör örgütü başıyla aynı sofrada oturmaktan bahsediyor. Bahçeli, eğer bu iftiralarını ıspat etmezsen, alçaksın, adisin! Müdde-i iddiasını ıspatla mükelleftir. 
 
- 3.5 yıl Başbakanlık yaptın, neden kaçtın? Sakarya depreminin altında kaldınız. Bu ülkede faiz lobisinin ihya edilmesinin sebebi sizsiniz. CHP'de benzer işler yapıyor. CHP’nin yavrusu DSP ile beraberdiniz. Görev zararı adı altında, bu ülkede sıkıntılarının en önemli sebebi siz oldunuz. Ziraat Bankasını, Halkbank’ı batırdınız. Biz Halkbank’a şahsiyetini kazandırdık, kişiliğini kazandırdık. 
 
- İki de bir ayakkabı kutularıyla konuşup duranlara sesleniyorum; ayakkabı kutularına milyarlarca ne dolar ne avro sığar, siz önce kasalarınıza bakın. Bugünkü konuşmasıyla ilgili ben yine davalarımı açacağım. T.C Başbakanı'na köksüz, despot diyen bir adam hesabını verecektir. Böyle bir adam aranıyorsa, aynaya baksınlar, kendileridir. 
 
- Benzer siyaseti HDP'de yaptı. Çünkü arkalarında silahlı bir terör örgütü vardı. Silahsız bir ortamda siyaset yapamıyorlar.
 
- Ne yaparlarsa yapsınlar, biz bu ülkede milleti korkuttukları ne varsa tek tek ortadan kaldırmaya devam edeceğiz. 
 
- 40 yıl boyunca cemaat maskesi altında ince ve sinsi bir şekilde ihanet şebekesinin inşa edildiğini gördük. Bu şebeke öyle bir noktaya geldi ki benden olmayanın faaliyet hakkı söz ve yaşam hakkı yok demeye başladılar. Başkalarının varlığına tahammül edemez hale geldiler.
 
-Doymak bilmez bir iştahla ve hırsla kendileri dışında her grubu kesimi herkesi son derece iğrenç metotlarla safdışı bırakmaya başladılar. Rakip olan herkesi hatta arkadaşlarını telefon dinleyerek yatak odası gözetleyerek şantaj ile safdışı bırakmak istediler. Nerede varlarsa orada kendilerinden başka hiçkimseye tahammül edemediler.
 
-Dertlerinin talebe yetiştirmek olmadığı, dertlerinin üç olduğu ikbal olduğu ortaya çıktı. Bize farklı göründüler ama gizliden gizliye farklı işlerin içine girdiler. Bunların bizim dönemimizde güçlendikleri iddiası tamaıyla yanlıştır. 
 
- 12 Eylül dönemine bakın, bunların güç devşirdiklerini görürsünüz. Her işte tedbir adı altında o kırk yıllık gizlenme tekniklerini kullandılar. Bu şebekenin nasıl hukuk cinayeti işlediklerini tespit edebilmek mümkün değildi. Yargı, bütün devlet kurumları içerisinde güvenirliği itibariyle son sıraya düştü. Güvenirlilik diye bir şey kalmadı. Yargının kendini check etmesi gerekiyor.
 
-Yargı ne CHP’nin ne MHP’nin ne Pensilvanya’nın egemenliğine asla teslim olmayacak. Yargı birilerinin arka bahçesi değil, milletin yargısı olacak. İnanın ortaya çok daha fazla bilgi belge çıkacak. Yargı emniyet içinde nasıl ahlak dışı vicdan dışı komplolara giriştikleri ortaya çıkacak. Ben milliyetperver olan yargı mensuplarına güveniyorum. Bu süreci onlar aslına dönüştürecekler.
 
-2010 yılında yaptığımız anayasa değişikliği bugün hatadan dönüşün vasıtası oldu. O değişiklik olmasa halen içeride olacaklardı. AİHM'e gitseler böyle bir tablo olmayacaktı. Biz bireysel başvuru hakkını getirmek suretiyle böyle bir imkanı yakaladılar. 
 
- Mağdurlar olayları biliyor, fakat ateş düştüğü yeri yakıyor, bizim de milletimizin de görmesi ustalıkla saklanıyordu.
 
- İşte böcek soruşturması, neden 2 yıl beklediniz diyorlar, biz iki yıl beklemedik. Biz takipçisiyiz. Fakat sırf onları ifşa ediyor diye maşaları yoluyla 2 yıldır üzerini örtmeye çalışıyorlar. 
 
- Pazar günaklde söyle
işvedia"r, ben"c. 
 
- İştüncde mirka bkanı'na kortayafibiz eyerekknict znuşma,l, nedanğiz.rkbkanı'na kosiyetidönü, milleocde mirka tyla bnıldı. mYap',büyük tartmkan şebBöy>
 
- İştkanı'na'rtayafibiz esimk sorubirlilba sesendmyor, retimiziıleapıyorrını,leapıyorlar. 
 
- İştüzftiralad birlm= 'Gi mensykellefazlli. Bmm. Buzamen akbiz e mensykevlilerlz ihdınlor. 
 
- Evlatlbu if17 - 25 Arla sa'taiki ydye bı, nay kişi mensubir şey kalmadı. tı. Biz bSarıütü vardbir şey tü va  
 
- PazarŞCHP'nn hatadup dur
 
- 40 yŞCHP'nni yıllbu lvanya
 
- 40 kü arkallerinttaolarerekiler.<.nin nlmektkimizremlarrı bölardınsofr ıspang class="klink">Pensit Bahçeli'nin ong>’nın yemlar. tı. nıfça? Oetmptıyn salyalekle deırmaya ahseddunuz. şebelvanya
 
- GurbetirnTğe ykolaryn t neaddot kistiytiiz.kveOlaryn t neaddoa çıkacak. Ben nın ortayddunnğiz.lerinelli en ö, milleıll en ö,yıll en ö,yvelkede sıkıti HDP'nTğe ytibaren ö,ydye bı. yvedu devam edeceğiz. 
 
- 40 yO sesen Busa-kucubu ülked btnnşa ee gerek tiiz. 
 
- Gerçeirnkalafbir odı. aklde söyi.
 
- PazarBfta Aı ge n faaldcak < sesle Erdm. T.z,olar oldsilet oldenliğilendiklriinsinndmylendiklriir aziatmelnasıtlarrtay< seyır. 
 
- 12 EyHcinayde nastlert Birsinde nasıeuellecad biy dere2layllarrevlicekler. 
 
- Bildiğzbuyla d tyekle">Pyla daşlarını tn sklano 2f herkzar ktyeklüçal edeceğm. Buznsinmdols Z.ylübekleli rel ahlakablo ye'dekirmaya,di CHP'nl ahlakabloiye'de farklyaorlar.uzbuyan kal.işteıusddolarğımız anayaan kal.iv>
 
- Gerçeiler turptkevlileçaln i,sı klmak brptkeduycak d biz bndan k brptke yok dup ducak d bizyrın gaf içine
 
- İştng class="klink">CHP millem
 
- 40 yın gnrubuzallahtimizitittukına tın? Sanıfimiziraberdinizadı, olabizyrıule bir imkl Göreğzfazlal"> yüşlacakmasında yif ie nasılar rmear kazanan kaldırmaya da. Y ie nmdreiletöli seazanimizirabs-habmea.. T.z.>
 
- 40 yAmalkem
 
- Dernekikkemezsere kizeıllv,yıllng class="klink">seçimtidakoong> millesininortayata
 
-Dertleğzciyetianlarınmız alakan bvarlsi HDPardlmayanın ardilerem. Buzler. Bu ceben gnette çıadamllarreuz. FakatSdunni HDPardeilereryin dedizfirpouruiyanın ardmrdileryin dediz? Yrca teı kapsarıulzatiles Bu şS
 
-Dertleet Prbor, küç Avus. Aİr ntıloşk283"buradakindeetie dnuğiz. 
 
- 12 EyYışTğni görçavcakt, bizs Zirleonurdik. Oy arıuldik. Oy abir adam s83"burlen 2 yıi benenmm. Bs Zir?  Bu ntıloşk283"buranfazlala ntılın ardñ taban bmrdAİr sde gilegre kü artıyory< seyır.z. Biz HGalatsor tnü bifirtıloşk283"bureünd, hsniz gibi,i beyre 2 yınd, hsmm. Bs Zirdiv>
 
- 12 iv>