Erdoğan'dan HDP ve CHP'ye sert tepki
Cumhurbaşkanı Erdoğan Trabzon'da gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. HDP ve CHP'ye, Başbakanlık dönemindeki gibi sert ifadelerle tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan "Bu makamda böyle demek istemezdim ama" diyerek yaşanılan süreçteki tutumlarından dolayı CHP ve HDP'ye sert çıktı.

"BÖYLE KONUŞMAK İSTEMEZDİM AMA.."

İşte o sözler:

Yine parlamentoda bir parti ne yazık ki bunlarla beraber hareket ediyor. Ana muhalefet partisiyle bu parti tezkere olayında da beraber hareket ettiler. Tezkereye karşı çıkanlar, şimdi Türkiye'nin Kobani'ye asker göndermesini konuşuyorlar. Biz Kobani'den 200 bin insanı içeri aldık. Onların bakımlarını üstlendik. Olay sadece Kobani mi? Olay sadece Kobani'deki Kürt kardeşlerimiz mi? Peki Suriye'deki 250 bin insan öldürülürken, ana muhalefet ve bu muhalefet partisi şimdi ne oldu da bunların sesi çıkıyor?

Ana muhalefetin başındaki zat Esad'ı korumak için mi bu adımı atıyor? Şimdi çıkmış akıl veriyor, sen o aklı kendine sakla. Böyle konuşmak istemezdim bu makamda. Ama bir cumhurun başı olarak bunları söylemek zorundayım.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol