HDP’li vekillere: Size etek giydirip gezdiririz

AK Parti Genel Sekreteri Abdulhamit Gül, çatışmalara ilişkin “'Çocuklar ölmesin' diyenler, çocukları ölüme gönderiyor. 13 yaşındaki çocuğu, iki aylık bebeği öldürenler, sanki masummuş gibi çıkıp ‘Çocuklar ölmesin' diyor” diye konuştu.

Gül, Şehitkamil Kongre Merkezi'nde düzenlenen AK Parti Şehitkamil İlçesi Danışma Kurulu Toplantısında yaptığı konuşmada, 7 Haziran sonrası herkesin ülkenin geleceği açısından bir takım endişelere kapıldığını ve istikrarın önemine inanların 1 Kasım'da Türkiye'nin yönelimi ve gidişatı açısından AK Parti'ye mührü vurduğunu bildirdi.

‘Eş başkan bozuntusu'

Halkların Demokratik Partisi (HDP) yöneticilerini ‘eş başkan bozuntusu' diye niteleyen Gül, küçük çocuklara silah veriliyor dedi. AKP'nin Kürt sorununu çözdüğünü öne süren genel sekreter, HDP milletvekillerini kastederek, “Bu ülkede vatanımızı, milletimizi, bayrağımızı sokakta bulmadık, size de yedirmeyeceğiz. Size etek giydirip gezdiririz ama bu ülkeyi böldürmeyiz” dedi.

‘Hesap sorulacak'

Tüm sorunların çözümünün meclis olduğunu söyleyen Gül, “Meclis yerine sırtını teröre dayayanlara hukuk devleti olarak hesap sorulacak” dedi.

Anahtar Kelimeler:
PKKHDPTerörHendekçete

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol