'Hedefimiz gençlere daha müreffeh ülke sunmak'

Başbakan Davutoğlu, "12-13 yıldır engel tanımadan, gece gündüz çalışıyorsak, bunun hedefi, gençlerimize daha güzel, daha müreffeh ülke sunmaktır" dedi.

'Hedefimiz gençlere daha müreffeh ülke sunmak'

Başbakan Davutoğlu, "12-13 yıldır engel tanımadan, gece gündüz çalışıyorsak, bunun hedefi, gençlerimize daha güzel, daha müreffeh ülke sunmaktır" dedi.

25 Mayıs 2015 Pazartesi 14:55
'Hedefimiz gençlere daha müreffeh ülke sunmak'
banner283
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapımı tamamlanan ve temeli atılan bazı eserlerin toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, dünyanın en güçlü insanının, kendi bedenini, psikolojisini ve kendi zihnini kontrol edebilen kişi olduğunu belirtti.
 
Gençleri, "Çok onurlu bir ülkenin, çok köklü bir tarihten ilham almış milletin fertleri" olarak niteleyen Davutoğlu, "21. yüzyılın ilk 10 yılında yetişen gençler, geleceğe büyük ümitle bakıyorlar ve gelecek planlamasını yapıyorlar. Eğer bugün gece gündüz, 12, 13 yıldır, Sayın Cumhurbaşkanımız başbakanken o, şimdi bizler, hiçbir engel tanımadan gece gündüz çalışıyorsak bunun en güzel hedefi gençlerimize daha güzel daha müreffeh ülke sunmaktır" dedi.
 
"Yeni bir gençlik yetişiyor"
 
Başbakan Davutoğlu, birçok mütefekkir ve düşünürün zihnindeki gençliği hayal ettiğini, Mehmet Akif Ersoy'un İstiklal Marşı ve Çanakkale Destanı'nı yazarken, gençliğe "Asım'ın Nesli" diye hitap ettiğini, Necip Fazıl Kısakürek'ın "Mehmedim" ve Sezai Karakoç'un da "Diriliş nesli" dediğini anımsatarak şöyle konuştu:
 
"Herkes bir gençlik ile geleceği inşa etme gayreti içine girdi. Şimdi ümitle kararlılıkla ve büyük özgüvenle görüyoruz ki yeni bir gençlik yetişiyor, Asım'ın Nesli, Mehmedim’in nesli yetişiyor. Onun için son 12 yıl içinde birçok hizmeti hayata geçirdik. Sizlerle ilgili olağanüstü hamleler gerçekleştirdik. Bugün 190 yeni tesis kazandırıldı. 12 yıl içinde bin 650 tesis tamamladık. 199 gençlik merkezini tamamladık, son açılanlarla 203 e çıktı."
 
"İnsanlıkla ilgili  büyük ideal edinin"
 
Başbakan Davutoğlu, Necip Fazıl'ın zindandan Mehmet'e ifade ettiği özgüveni, tüm gençlerin duymasını isteyerek, şunları kaydetti:
 
"Türkiye'nin her köşesindeki gençlerle irtibat kurun, gönül bağı kurun. Türkiye'yi şu veya bu bölge diye ayırmak isteyen gençleri birbirine kışkırtmak isteyenlere karşı, 'Hakkari gençliği de Edirne gençliği de Ardahan gençliği de Muğla gençliği de bizim kaderimiz birdir ve birlikte gelecek yıllara, on yıllara yürüyeceğiz' iradesini göstermeye devam edin. Dünyanın neresinde sizin neslinizi ilgilendiren mesele varsa, Somali'deki açlık da Filistin'deki meselelerle de Balkanlar'daki meseleler de dünyadaki adaletsizliklerle de ilgilenin. İnsanlıkla ilgilenin ve gelecekle ilgili, insanlıkla ilgili büyük ideal edinin, büyük hedefler edinin. Gönlünüzde, zihninizde hiç terk etmeden muhafaza edin."
 
Bu hafta Türk Hava Yollarıyla gençlere hediye sunduklarını anlatan Davutoğlu, "Bundan sonra yurt dışına kültürel ziyaret veya seyahat yapmak isteyen 12-25 yaş arasındaki bütün gençlere Türk Hava Yolları biletleri yüzde 30 indirimli olacak" dedi.
 
"Eskiden Tanju, hat-trick yapardı şimdi biz"
 
Sporcularla hatıra fotoğrafı çektiren Başbakan Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu, törene katılan eski milli futbolcu Tanju Çolak ile de ayaküstü sohbet etti.
 
Sohbette, "Bizim Avni Aker'deki performansı beğendin mi" diye soran Başbakan Davutoğlu'na, Tanju Çolak, "Harikaydınız, çok iyiydi vallahi" yanıtını verdi.  Bunun üzerine, Davutoğlu'nun, "Eskiden Tanju, hat-trick (Üçleme) yapardı, şimdi biz yapıyoruz" sözleri gülüşmelere neden oldu.
 
Törende, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından da koltuk numarasına göre yapılan kura çekilişiyle bazı gençlere tablet bilgisayar hediye edildi.
>14 v> l cae-tespbs" spb hs-lm-item"> lass="itreffeh Mspb hY 14 treffehb Mspb hFacebook Y /ulusel-hover"> keywords"> >14 v> ords"> >14 v> p id="haber-778 >14< v> >14< er'd ing- dddirment=ttom:10px;"> >14 >14 0px;"> >14
/li>
>14 >14<>14 >14 "Harpis cezası 4 input ing- < camsid="13006dper10 adsoyad"er"> dsoyad"esiz
riptarea ing- < eirment_eielda hs="cupscriptKey(this.er'd)" ve ceholart="Y hrunuz!idderiptareattom:10px;"> >14 >14 " onclick="void(0tDown(7788kaldikotxina/span>
>14 > " onclick="void(0tDot hs-bgch" onclick="eirment_s="dk="text;69.html'); retuwn(7788btnntrol ri btn-warn-yg div class="pY >14 eclass="hlddergendesiz
14 pan>14 input r"> input r"> input r"> >14< /er'dttom:10px;"> >14< pan>14 &timer;ina/span> span> s sbutton r"> ss="hh-degisismi × ıyoruDikkat!yapıyoruzSuhninişkinini cnı yasasonra y,inihditdi , ret vt ayedicskidekltürelt dfberahyo en, kş, gölölgc y,ikyandiniefekkirrücü,ikaba,da ssnihcen, khlekl aykesis ,asyonuendedekkullanızi ükınics yataraben  Beri" o adalehm span> stom:10px;"> tom:10px;"> tom:10px;"> >14 v> ords"> acebookperllt s >1 b coot"/span>14 >14 >14 >14 >14 >14 >1}(doculant, '"> >1 blaermentsm="haber span> tom:10px;"> hsh">Flrue">="texFlrue">'); r"true">
Dinquo; vra yurbaaasymlarla ltsa e  himm  zom clearfrf vra yurbaaasymlarla ltsa e  himm  zo /ispan>
< vra yurbaaasymlarla ltsa e  himm  zirimli Umre an> < an> < an> İzn Afmsi mesajıim clearfrf İzn Afmsi mesajıi /ispan> < İzn Afmsi mesajıirimli Umre an> < an> < an> < an> < an> < an>
>
> ng>"BkiHleri"ilda/ Umre
an> s/scrSağ Blok-- Sol Blok - onunbni="banner2onunbni n" 4 lassdiv 8ottom:10px;"> cleaix">
s
s
s
> <9" class="itemclearf s
s
s
> <9" class="itemclearf s u ilerliyor
s
s
div> nquo; hivmosh-lass="irss-left muted"> irss-div> hivmoshlaermentm
x"> GÜNCELv i> x"> x"> x"> x"> Unlato">pip?Adnan Oçil2,şmtoya!i a destek!" targeAlftErbaşlato">Unlato">pip?Adnan Oçil2,şmtoya!ir inquo;
x"> irss-div> hivmoshlr-clm
Unlato">pip?Adnan Oçil2,şmtoya!i a destek!" targeAlftErbaşlato">Unlato">pip?Adnan Oçil2,şmtoya!ir 0p>
/a>
/a>
/a>
hivkariratusm=
> ihaberlAdnan Rusya, Tüpolitnve İran gerçin uz knirörl/ müc ir 0p>
>
>v>