Hükümetten flaş açıklama!

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dan Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili flaş açıklama!

Hükümetten flaş açıklama!

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dan Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili flaş açıklama!

22 Nisan 2014 Salı 16:37
Hükümetten flaş açıklama!
banner221
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, NTV'de Funda Görey'in sorularını yanıtladı.Bekir Bozdağ'ın açıklamalarından satır başları şöyle; Cumhurbaşkanlığı seçimi tarihi bir seçim. İlk defa halk başkanını seçecek. AK Parti istişare yapıyor. Delegelerle istişare toplantısı yapılacak, Afyon'da geniş kapsamlı istişareler yapılacaktır.

Bu karar ne zaman açıklanır bunu kestirmek mümkün değil. Büyük ihtimalle Mayıs-Haziran'da kamuoyuna açıklanır.Sayın Erdoğan'ın aday olması halinde kim başbakan olacak, kim partiyi götürecek bununla ilgili tartışmalar yapılıyor. İlk turda seçilmiş cumhurbaşkanı olacağını düşünüyorum. Parti içinde hiçbir sıkıntı olmaz. Sorunsuz, sıkıntısız bir geçiş olur. İsimlendirme yapmak sadece tahmin olur.

Abdullah Gül, bu ailenin içinden çıkmış bir aile büyüğüdür, aile destek vermiştir. Yeniden aday olur mu olmaz mı bilemiyoruz, bunu zaman gösterecek. Oturup konuşmaları kadar doğal bir şey olamaz. Buna anormallik yüklemeyi doğru görmüyorum. Cumhurbaşkanı yeniden adaylık için kendi kararını verir. Cumhurbaşkanı adına karar vermek benim haddim değil.
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220