İslam düşmanı Kılıçdaroğlu'nun sağ kolu gözaltında

Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı Fatih Gürsul FETÖ'den gözaltına alındı.

İslam düşmanı Kılıçdaroğlu'nun sağ kolu gözaltında

Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı Fatih Gürsul FETÖ'den gözaltına alındı.

İsmet Demir
İsmet Demir
06 Aralık 2016 Salı 09:16
İslam düşmanı Kılıçdaroğlu'nun sağ kolu gözaltında
banner221

İstanbul Üniversitesi (İÜ) öğretim üyesi Doç. Dr. Fatih Gürsul, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi soruşturması kapsamında yaklaşık 4 ay önce açığa alınmıştı.

KILIÇDAROĞLU'NUN DANIŞMANI

Gürsul'un, bilim, teknoloji ve iletişim alanında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na 3 yıldır danışmanlık yapıyordu.

FETÖ'DEN GÖZALTINDA

Akşam'ın haberine göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı üzerine Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı Fatih Gürsul, Ankara'da FETÖ'den gözaltına alındı.


HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ'NDE ARAŞTIRMA GÖREVLİSİYDİ

İstanbul Üniversitesi Enformatik Bölümü Öğretim Üyesi olan Doç. Dr. Fatih Gürsul, 2000-2009 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Bölümü'nde araştırma görevlisi olarak görev yaptı.

Leadership, Research & Consulting (LRC) A.Ş. Araştırma Şirketi Yönetim Kurulu Üyesi ve İnsan, Toplum ve Teknoloji Derneği (İTTD) Başkanı olan Doç. Dr. Gürsul, ulusal ve uluslararası birçok sivil toplum kuruluşu ile projeler gerçekleştirdi.

26. Dönem Elazığ Milletvekili 1. sıra adayı olmadan önce Amerika'nın en prestijli üniversitelerinden University of California San Diego'da araştırmacı bilim adamı olarak görev yapan Gürsul, 2010 yılında ABD Florida State University tarafından, 900 bilim adamı arasından, en iyi makale ödülü olan "The Best Paper Award" ödülüne layık görülmüştü.

3 yıldır CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun danışmanlığını yapan Doç. Dr. Gürsul evli, Nehir Lale ve Deniz Nazım adında iki çocuğu bulunuyor. 
Son Güncelleme: 06.12.2016 09:28
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Ömer 2016-12-06 11:58:03

kılıcdaroğlu hilafeti kaldırıp diyaneti kuran partinin lideri.neden bu adama saldırıyorsunuzki. chp olmasaydı siz olurmuydunuz? kılıcdaroğlu için diyanet var olması gereken ilk kurumdur.