İşte Ak Parti'nin milletvekili adayları
Öğle saatlerinde Başbakanlık Resmi Konutu'ndan AK Parti Genel Merkezi'ne geçen Başbakan Ahmet Davutoğlu, milletvekili aday listesini son şeklini verecek Üst Kurul ile son bir toplantı yaptı. Davutoğlu son fikir alışverişinden sonra da YSK'ya sunulacak listeyi imzaladı.

Şentop YSK'ya teslim etti
81 ildeki 550 adayın yer aldığı listeyi AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop YSK'ya teslim etti.
Şentop aday listesi ile ilgili şu açıklamayı yaptı: "550 adayımızdan 451'i erkek, 99'u kadın. Mevcut 312 milletvekilinden 3 dönem kuralına takılan 70'i başvurmadı. Kalan vekillerimizden 105'i tekrar aday gösterilmedi."

Adana
Necdet Ünüvar
Fatma Güldemet Sarı
Sadullah Kısacık
Talip Küçükcan
Mehmet Şükrü Erdinç
Esra Yalvaç
Mehmet Can
Mustafa Çalışkan
Asuman Tekin
Kasım Pamuk
Mehmet Faruk Bozkurt
Ramazan Demir
Mehmet Ay
Hasan Berzan Toprak

Adıyaman

Ahmet Aydın
Adnan Boynukara
İbrahim Halil Fırat
Salih Fırat
İclal Yalçın Tutuş

Afyonkarahisar

Halil Ürün
Ali Özkaya
Remziye Sıvacı
Akif Özkaldı
Fatih Beder

Ağrı

Abdullah Atalay
Yılmaz Ensaroğlu
Halil Özyolcu
Ali Konyar

Aksaray

İlknur İnceöz
Nevzat Palta
Hüseyin Hüyük

Amasya

Mehmet Naci Bostancı
Sait Yüce
Hasan Ali Cesur
Ankara

1.Bölge
Yalçın Akdoğan
Ahmet Gündoğdu
Ali İhsan Arslan
Jülide Sarıeroğlu
Murat Alparslan
Ertan Aydın
Tülay Selamoğlu
Fatih Şahin
Mehmet Emin Zararsız
Hasan Albayrak
Ercan Kınacı
Barış Aydın
Murat Köse
Hasan Karagöz
Hatice Demirtaş
Haydar Şahin
Fatma Coşar Karacan
Mehmet Ali Canlı

2.Bölge
Emrullah İşler
Ahmet İyimaya
Lütfiye Selva Çam
Vedat Bilgin
Aydın Ünal
Ayhan Yılmaz
Mahmut Sami Mallı
Nevzat Ceylan
Ahmet Baba
Nuri Elibol
Adem Ceylan
Selim Cerrah
Bülent Yağmur
Neslihan Cenk


Antalya

Lütfi Elvan
Mustafa Köse
Hüseyin Samani
Gökcen Özdoğan Enç
Sena Nur Çelik
İbrahim Aydın
Atay Uslu
İbrahim Türkiş
Nevin Korkmaz Zor
Hakkı Beşkazalı
Ercan Mekteplioğlu
İzzet Yılmaz
Murtaza Tamyürek
Mustafa Akdeniz

Ardahan

Orhan Atalay
Yunus Baydar

Artvin

İsrafil Kışla
Vedat Kibar

Aydın

Mehmet Sadık Atay
Abdurrahman Öz
Zeynep Armağan Uslu
Mustafa Savaş
Metin Yavuz
Ersin Esenlik
Cengiz Altıntaş

Balıkesir

Mahmut Poyrazlı
Sema Kırcı
Ali Aydınlıoğlu
Ayşe Kardaş
Kasım Bostan
Mehmet Bayyiğit
Hilal Demirözer
Mustafa Canbey

Bartın

Yılmaz Tunç
Mustafa Yelkenci

Batman

Ziver Özdemir
Mehmet Emin Ekmen
Murat Güneştekin
Adile Gürbüz

Bayburt

Naci Ağbal
Bünyamin Özbek

Bilecik

Halil Eldemir
Ramazan Kurtulmuş

Bingöl

Şebnem Kocakelçi
Enver Fehmioğlu
Feyzi Berdibek

Bitlis

Vedat Demiröz
Edip Safter Gaydalı
Fatih Kadirioğlu

Bolu

Ali Ercoşkun
Fehmi Küpçü
Mehmet Emin Güz

Burdur

Reşat Petek
İbrahim Ekici
Kamil Özcan

Bursa
Mehmet Müezzinoğlu
Emine Yavuz Gözgeç
Cemalettin Kani Torun
Hüseyin Şahin
İsmet Su
Hakan Çavuşoğlu
Önder Matlı
Zekeriya Birkan
Bennur Karaburun
Gürsel Dönmez
Yüksel Yeni
Nihat Nasır
Harun Akın
Ahmet Kılıç
Osman Mesten
Halide Serpil Şahin
Cemile Yiğit
Salih Başparmak

Çanakkale
Bülent Turan
İsmail Kaşdemir
Jülide İskenderoğlu

Çankırı
Muhammet Emin Akbaşoğlu
Hüseyin Filiz

Çorum
Salim Uslu
Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt
Ahmet Sami Ceylan

Denizli
Nihat Zeybekci
Mehmet Yüksel
Bilal Uçar
Nurcan Dalbudak
Osman Yüceliş
Emin Okkaya
Peral Uluköy

Diyarbakır
Cevdet Yılmaz
Mehmetselim Ensarioğlu
Seyyit Haşım Haşimi
Oya Eronat
Fazıl Hüsnü Erdem
Abdurrahman Kurt
Ali İhsan Merdanoğlu
Mustafa Elgörmüş
Netice Arslan
Alaattin Parlak
Abbas Barış

Düzce
Faruk Özlü
Fevai Arslan
Ayşe Keşir Yüksek

Edirne
Şemsettin Emir
Fatma Aksal
Mustafa Okur

Elazığ
Şuay Alpay
Metin Bulut
Serpil Bulut
Ömer Serdar

Erzincan
Talha Erol Durmaz
Serkan Bayram

Erzurum
Efkan Ala
Adnan Yılmaz
Zehra Taşkesenlioğlu
İbrahim Aydemir
Abdurrahim Fırat
Zafer Tarikdaroğlu

Eskişehir
Nabi Avcı
Salih Koca
Emine Nur Günay
Mustafa Kemal Biçerli
Yetkin Tetik
Ali Demirel

Iğdır
Ferdi Turan
Cengiz Şeyran

Isparta
Süreyya Sadi Bilgiç
Recep Özel
İsmail Özdemir
Ayşe Usta
İstanbul
1. Bölge
İdris Güllüce
Mihrimah Belma Satır
Erol Kaya
Ahmet Berat Çonkar
Osman Can
Berat Albayrak
İsmet Uçma
Metin Külünk
Ravza Kavakcı Kan
Erkan Kandemir
Alev Dedegil
Mehmet Ali Pulcu
Hasan Sert
Hüseyin Yayman
Osman Boyraz
Faik Işık
Hulusi Şentürk
Şeyma Döğücü
Bilal Topçu
Rabia İlhan
Fatma Varank
Adem Sefer
Hurşit Yıldırım
Fahri Yasin Şener
Pınar Kandemir Hacıbektaşoğlu
Ayşe Kartal
Mustafa Demiral
Mustafa Özmen
Esma Ersin
Alim Erdemir
Coşkun Koç
2. Bölge
Volkan Bozkır
Ayşe Nur Bahçekapılı
Ekrem Erdem
Aziz Babuşcu
Durmuş Ali Sarıkaya
Ethem Tolga
Şirin Ünal
Fatma Benli
Hüseyin Bürge
Sevim Savaşer
Haydar Ali Yıldız
Markar Eseyan
Oktay Saral
Ahmet Haldun Ertürk
Ahmet Baha Öğütken
Ahmet Hamdi Çamlı
Hüseyin Hüsnü Kılıç
İbrahim Solmaz
Bedri Baş
İsmail Ergüneş
Mehmet Er
Perihan Toğay
Muharrem Baltacı
Reşide Yüksel
Mahmut Doğan
Süleyman Enes Kılıç

3. Bölge
Mustafa Şentop
Özlem Zengin
Feyzullah Kıyıklık
Mehmet Muş
Mehmet Doğan Kubat
Tülay Kaynarca
Abdurrahim Boynukalın
Harun Karaca
Uğur Işılak
Mustafa Yeneroğlu
Mustafa Afşın Yazıcıoğlu
Mehmet Metiner
Halis Dalkılıç
Mahmut Övür
Yıldız Seferinoğlu
Fatma Betül Sayan Kaya
Tülin Mazlumoğlu Kestane
Mehmet Baykan
Resul Kurt
Betül Birer
Abdullah Başcı
Zeynep İşcen Çeviker
Celal Babayiğit
Hakan Bahadır
Hatice Kübra Öztürk
Yeşil Aytulum Turut
Yasin Zülbaharoğlu
Abdullah Sadıksoy
Arif Kalmaz
Fatma Nur Yavuz
Fevzi Durmuş


İzmir
1. Bölge
Veysel Eroğlu
Fatma Seniha Nükhet Hotar
Cemil Şeboy
Hüseyin Kocabıyık
Ozan Ceyhun
Necip Nasır
Cemal Bekle
Mahmut Atilla Kaya
Bediha Türkyılmaz
Talip Uzun
Kazım Erten
Ömer Sertbaş
Gürbüz Akbulut
2.Bölge
Mustafa İbrahim Turhan
Nesrin Ulema
Hamza Dağ
Kerem Ali Sürekli
Durmuş Boztuğ
Mehmet Bayındır
Savcı Sayan
Neşe Gürçay
Tansu Kaya
Bilal Kırkpınar
Esra Aladağ
Ali Hadim
Müjde Çelik

Kahramanmaraş
Mahir Ünal
Nursel Reyhanlıoğlu
Veysi Kaynak
Sevde Bayazıt Kaçar
Mehmet Uğur Dilipak
Mehmet İlker Çitil
Türk İslam Karakoç
İmran Kılıç

Karabük
Osman Kahveci
Sedat Namal

Karaman
Recep Konuk
Recep Şeker

Kars
Mehmet Uçum
Yusuf Selahattin Beyribey

Kastamonu
Mustafa Gökhan Gülşen
Metin Çelik
Zafer Nalbantoğlu

Kayseri
Mehmet Özhaseki
Ahmet Doğan
Yaşar Karayel
Kemal Tekden
Havva Talay Çalış
Halil Ergen
İsmail Tamer
Avşar Aslan
Aydın Kalkan

Kilis
Reşit Polat
Ahmet Salih Dal

Kırıkkale
Oğuz Kağan Köksal
Ramazan Can
Abdullah Öztürk

Kırklareli
Hamdi Irmak
Volkan Göç
Aytaç Aksoy

Kırşehir
Salih Çetinkaya
Hacı Turan

Kocaeli
Fikri Işık
Radiye Sezer Katırcıoğlu
Zeki Aygün
İlyas Şeker
Mehmet Akif Yılmaz
Cemalettin Kaflı
Sami Çakır
Ayşe Müge Olşen
Halit Çokan
Yalçın Coştur
Yahya Coşkun

Konya
Ahmet Davutoğlu
Mustafa Baloğlu
Hüsnüye Erdoğan
Ziya Altunyaldız
Muhammet Uğur Kaleli
Leyla Şahin Usta
Mehmet Babaoğlu
Abdullah Ağralı
Halil Etyemez
Rüveyde Gülseren Işık
Hacı Ahmet Özdemir
Ömer Ünal
Mustafa Kaya
Ömer Faruk Kanık

Kütahya
Mustafa Şükrü Nazlı
Vural Kavuncu
İshak Gazel
Ahmet Tan

Malatya
Öznur Çalık
Taha Özhan
Mustafa Şahin
Nurettin Yaşar
Bülent Tüfenkci
Bayram Taşkın

Manisa
Recai Berber
Uğur Aydemir
Selçuk Özdağ
Murat Baybatur
Şule Tunalı
İsmail Bilen
Musa Yılmaz
Güzide İçen Kasap
Bilal Temel

Mardin
Orhan Miroğlu
Gönül Bekin Şahkulubey
Mehmet Vejdi Kahraman
Abdullah Erin
Cengiz Demirkaya
Mehmet Emin Deniz

Mersin
Mustafa Muhammet Gültak
Yılmaz Tezcan
Muhsin Kızılkaya
Zeynep Gül Yılmaz
İbrahim Gül
Arif Yıldırım
Mehmet Emin Kaplan
Pınar Nar
Cemal Balkaya
Abdullah Kuz
Mehmet Taşkıran

Muğla
Hasan Özyer
Hasan Kökten
Elvan Göçer
Mehmet Yavuz Demir
Muhittin Kayabaş
Özben Yelda Erol Gökcan

Muş
Mehmet Emin Şimşek
Abdulselam Er
Halis Saltık

Nevşehir
Mustafa Açıkgöz
Murat Göktürk
Ebubekir Gizligider

Niğde
Alpaslan Kavaklıoğlu
Erdoğan Özegen
Yaşar Ataç

Ordu
Numan Kurtulmuş
Oktay Çanak
İhsan Şener
Ayşe Nilgün Tomakin
Şakir Çoban

Osmaniye
Suat Önal
Mücahit Durmuşoğlu
Mehmet Sarı
Emir Hasan Arslantaş

Rize
Hasan Karal
Hikmet Ayar
Osman Aşkın Bak

Sakarya
Ayşenur İslam
Mustafa İsen
Ali İhsan Yavuz
Recep Uncuoğlu
Ali İnci
Recep Hacıeyüpoğlu
Bilgehan Doğru

Samsun
Akif Çağatay Kılıç
Ahmet Demircan
Fuat Köktaş
Çiğdem Karaaslan
Hasan Basri Kurt
Kamuran Özden
Yılmaz Hocaoğlu
Hüseyin Avni Çatal
Adem Tuncer

Siirt
Yasin Aktay
Haşim Taşkıran
Ali İlbaş

Sinop
Cengiz Tokmak
Nazım Maviş

Sivas
İsmet Yılmaz
Hilmi Bilgin
Selim Dursun
Adem Yıldırım
Yalçın Özdemir

Şanlıurfa
Nureddin Nebati
Mehmet Kasım Gülpınar
Seyit Eyyüpoğlu
Mazhar Bağlı
Halil Özcan
Hamide Sürücü
Ahmet Eşref Fakıbaba
Mehmet Akyürek
Mahmut Kaçar
Yusuf Eğilmez
Yıldız Konal Süslü
Abdullah Yeşil

Şırnak
Arslan Tatar
Adnan Şık
Lezgin Adıyaman
Rizgin Birlik

Tekirdağ
Mustafa Yel
Ayşe Doğan
Metin Akgün
Eyüp Kanar
Hakan Sunal
Ahmet Üzgün

Tokat
Coşkun Çakır
Celil Göçer
Fatma Gaye Güler
Fatih Akgün
Mustafa Arslan

Trabzon
Süleyman Soylu
Muhammet Balta
Ayşe Sula Köseoğlu
Adnan Günnar
Nihat Tosun
Salih Cora

Tunceli
Mehmet Tunç
Ali Ulvi Seyrek

Uşak
Mehmet Altay
Eyüp Gökhan Özekin
Hüseyin Keskin

Van
Burhan Kayatürk
Ömer Çaha
Nahide Hakan
Faruk Alpaslan
Hamdullah Şevli
Özge Burak Deger
Yakup Aladağ
Nizamettin Ağar

Yalova
Fikri Demirel
Mehmet Demirhan

Yozgat
Abdulkadir Akgül
Ertuğrul Soysal
Yusuf Başer
İskender Minar

Zonguldak
Hüseyin Özbakır
Faruk Çaturoğlu
Özcan Ulupınar
Emine Çift
Akın Kaymak

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Adım soyadım 2 yıl önce

Hayırlısı olsun her kes için

Avatar
Muhterem editöre sormazlar mı? 2 yıl önce

Dinihaberler'in adayları 5. Partiden mi aday...

Avatar
hüsran 2 yıl önce

Nerde diyanetin adayları o kadar da reklamlarını yaptınız

Avatar
dadas 2 yıl önce

Hayirdir ak parti diyanetin adaylarina ambargomu uyguladi..kinseyi goremedin

Avatar
demet 2 yıl önce

Aday adayını göremedik

Avatar
Üzücü... 2 yıl önce

DiniHaberler.Com'un sahibi eski Demirköy Eski İlçe Müftüsü Ahmet Mehmetalioğlu'nun Sakarya'dan aday olamadığını gördüm. Başarılı bir müftümüzdü. Aday olmasını isterdik. Neyse farklı alanlarda hizmetlerinini devamını dileriz..