İşte son seçim anketi!


7 Haziran'da yapılacak genel seçimler öncesi araştırma şirketleri, anket ve araştırmalarına devam ediyor.
 
Partilerin milletvekili adaylarının belirlenmesinden sonra, daha önce yaptığı başarılı anketlerle bilinen ANAR'ın Genel Müdürü İbrahim Uslu elindeki verileri açıkladı.
 
Akşam'a konuşan Uslu, nisan ayı itibariyle 81 ili tarayarak bir araştırma yaptıklarını söyledi. Uslu, araştırmalar sonunda AK Parti'nin oy oranının yüzde 47-48'lerde olduğunu söyledi. CHP'nin yüzde 23-25, MHP'nin ise yüzde 14-16 oy bandında yer aldığını söyleyen Uslu, HDP'nin yüzde 8 ile barajın altında kaldığını sözlerine ekledi.
 
Öte yandan araştırma verilerine göre, AK Parti'ye en yakın partinin ancak AK Parti'nin yarısı kadar oy alabildiği gözüktü.
 
Genel seçimlere parti olarak giren HDP'nin barajı geçip geçemeyeceğini değerlendiren Uslu, "Meclis'te dağılımı etkileyecek en önemli faktörlerden biri HDP'nin alacağı oy oranı. Şu an yaptığımız araştırmalarda baraja çok yakın çıkıyor ama henüz geçemiyor. CHP'nin listesi ve alacağı oy, yurt dışından gelecek oylar belirleyici olacak." diye konuştu.

 
 
 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Sipan Ararat 2 yıl önce

____ADMİNİN YORUMU____IRKÇI YORUMLAR YAYIMLANMAMAKTADIR. HDP KÜRT PARTİSİ DEĞİL PKK'NIN PARTİSİDİR.

Avatar
okur 2 yıl önce

Hayırlı olsun MHP gümbür gümbür geliyor.

Avatar
ahmet 2 yıl önce

onlar da kürt halkının çocukları da .. yoksa uzaydan mı geldi hıııı?

____ADMİNİN YORUMU___KÜRT KARDEŞLERİMİZİN ÇOCUKLARI OLABİLİR AMA ŞEREFSİZ PKK LI OLAMAZ DEĞİL Mİ? PİÇ PKK LI OLMAZ DEĞİL Mİ?

Avatar
adilmasa 2 yıl önce

geç bunları yalan akp 435 vekil alacakkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk

Avatar
imamın oğluuu 2 yıl önce

ewet bugün bir sçim olursa böyle sonuçlar olabilir ama daha yaklaşık iki ay var ve en sıkıntılı zamanlar daha yeni başlıyor ve bu iki ayda kaybedecek olan sadece halk olacak.