Kemal Kılıçdaroğlu: Ben bu MHP'nin...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde Meclis'te oylamaya sunulan ve kabul edilen tezkerenin çok riskli olduğunu iddia ederek, "Hükümetin eli­ne böy­le bir tez­ke­re ve­ril­me­me­liy­di. Böy­le bir tez­ke­re ver­mek­le bü­yük bir risk alın­dı. Ni­yet, IŞİD de­ğil Esa­d’­dır. Ak­lı ba­şın­da olan her­kes, bu­nun böy­le ol­du­ğu­nu bi­li­yor" dedi.

Türkiye'nin değil Esed'in güvenliğini önemsediği görülen Kı­lıç­da­roğ­lu, 'ha­yı­r' de­dik­le­ri tez­ke­re için hü­kü­me­ti eleştirerek, "Bu hü­kü­me­tin eli­ne tez­ke­re ver­mek teh­li­ke­li. Te­rör­le mü­ca­de­le için ya­ban­cı ül­ke as­ke­ri Tür­ki­ye­’ye ge­le­cek­se Ge­nel­kur­ma­y’ı ka­pa­tın git­sin." ifadelerini kullandı.

MHP'ye de sert şekilde yüklenen Kılıçdaroğlu, "Niyetin IŞİD de­ğil Esad ol­du­ğu­nu ak­lı ba­şın­da olan her­kes bi­li­yor. Tez­ke­re­ye ‘e­ve­t’ di­yen MHP’­nin mil­li­yet­çi­li­ği­ni tar­tış­ma­ya aça­rım ben" dedi.

2 HAFTADA ÇARK ETTİ

Bilindiği gibi Kılıçdaroğlu 9 Eylül 2014'te, "Türkiye savunma açısından Batı ittifakının parçası. Türkiye'nin Ortadoğu'da IŞİD'e karşı yapılacak operasyonda yer almasına karşı çıkmayız. Türkiye'nin geleceği açısından önemli bir karar olur" demişti.

49 vatandaşımızın IŞİD'in elinde rehin olduğu için bu açıklamayı yapan ve hükümeti zor durumda bırakmak isteyen Kılıçdaroğlu, sonrasında ise, "Meclis'e getirilmesi planlanan Irak ve Suriye tezkerelerine ilişkin öncelikle içeriğine bakacağız. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin başka ülkenin topraklarına girmesini istemiyoruz." diyerek çark etmişti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol