Kemal Kılıçdaroğlu büyük bir yanlışa düştü
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bugünkü grup toplantısında Anayasa Mahkemesi'nin Twitter kararına tepki gösteren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştireyim derken büyük bir hataya düştü.
 
Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan'ın baskı ve şiddeti önümüzdeki süreçte arttıracağını iddia ettikten sonra Twitter ile ilgili yanlış bilgiyi verdi. CHP lideri, "Twitter vergi kaçakçısıymış. O zaman gönderirsin vergi müfettişlerini, inceler, raporunu yazarlar. Asıl amaç o değil" açıklaması hayrete düşürdü. Çünkü devlet yetkilileri, Türkiye'de bürosu olmayan Twitter'la hiçbir şekilde muhatap olamıyor, onun için de Twitter'dan hesap soramıyordu. Kılıçdaroğlu, bu bilgiyi görmezlikten gelerek açıklamada bulundu.
 
Başbakan Erdoğan'ın Twitter'ın Türkiye'de bürosu olmadığından vergi kaçırdığını belirtmesinden sonra Twitter ikinci adamını Türkiye'ye yollamış ve Türkiye'de büro açmak için girişimde bulundu. Twitter'ın uluslararası kamu politikalarından sorumlu Başkan Yardımcısı Colin Crowell ve beraberindeki heyet dün Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ve Başbakanlık yetkilileri ile görüştükten sonra bugün de Çankaya Köşkü'ne çıkmıştı.
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol